Muchovník - kvete, ale neplodí



host - 168.248 (?) 
23.6.2021 17:13, zobrazeno: 1705x

Zdravím, máme na zahradě 4. rokem Muchovník (koupeno u Starkla). Keř v loni i letos na jaře kvete, ale květy pak opadnou a není ani jeden plod.

Co je špatně? Máte někdo podobnou zkušenost? Díky za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 218.76 (?), 11.7.2021 16:56
Jsem na tom stejně, taky mě zajímá proč.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.51 (?), 3.8.2021 22:55

Jedině snad, že by byl v době květu silnější mráz. Sice do -5°C snese, ale můj letos v květu chytil jednu noc -7°C, takže měl hrozníčky jen sem tam kuličku. Jindy je obalený.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kvark - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 252.119 (?), 3.8.2021 22:03

Zajimave, ja jjsem minuly rok koupil pidi sazenice a uz letos to plodilo(par trsu), nektere jsem teda nechal, jinym jsem otrhal kvety, aby to vice rostlo. Ale hodne pouzivam hnojiva- cererit, kristalon atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.135 (?), 7.5.2022 18:04

Tak to by me take zajimalo. Mam jeden uz dost velky muchovnik Lamarckuv, cca. 7let. Za dva roky po vysadbe zacal plodit, az do minuleho roku. Vykvete, je to proste velky bily valec kvetu, jenze pak 95% kvetu opada a na stromku nezustane skoro nic. Poprve se to stalo minuly rok, rikam si no co uz, kazdy rok je jiny, asi nebyli dobre podminky. Jenze letos je to to same! Nemrzlo, vlahy dostatek a stejne zas nebude uroda. Co me napada, nevidel jsem na nem vcely. I kdyz je samosprasny, nepotrebuje opyleni, nebo staci jen vitr? Vedle je jablon, kvete ale pozdeji, ta byla vcel plna.. Nebo prihnojit, i kdyz zase uz na kvet?  Nemam zkusenost, pokud nekoho neco napadne diky za radu. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.135 (?), 17.5.2023 9:13

Tak možná nějaká zkušenost. I když je tento rok jiný, zatím chladnější a více deště, stejně jsem všechny muchovníky s předstihem zamulčoval stěpkou z ovocných větví. Před květem, v květu i něco po odkvětu zalil, a zároveň pohnojil zkvašenými slepičinci. No a plody budou! Většina zůstala, neopadala. Tak že to chce asi nějakou péči aby plodil..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika