Kdy řezat maliny?



host - 10.149 (?)
17.3.2017 7:15
(Jinak ten jeden maliník měl docela dost jahod). Ako ste mohli mať na maliníku jahody?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 176.18 (?), 3.3.2011 16:06

P. Vysloužil má naprostou pravdu, ty tzv.jednoleté (které plodí už i 1.rok na podzim) se propagují poslední dobou hlavně kvůli zjednodušení řezu - ořeže se šmahem vše bez probírání...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.173 (?), 3.3.2011 16:20

Mám je už 5 let, výborně rodí cca srpen až do zámrazu. Na podzim vše ostřihám, na jaře zase vyrostou.Nemůžu si je vynachválit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pohodar - (46) - 180.112 (?), 3.3.2011 18:02

Moc děkuji za info. a polopatické vysvětlení... zítra jdu na ně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 3.3.2011 21:13

Nad maliňáčím bych se vůbec nevzrušoval. Na jaro, jsem ho vzal křoviňákem u země, abych se ho zbavil. V létě tam bylo malin požehnaně až do mrazů. Na své zahradě to probírám pečlivěji.Ale ten kdo nepozná 2leté výhony od 1letých má problémy.   Musí ještě chvili počkat a potom co je suché odstraní ,to co nechá, zkrátí a jestli umí pozorovat, tak příští rok už bude vědět jak na to! Ahoj Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.119 (?), 13.4.2011 16:00

Tak já jsem vůbec nevěděla, že jsou jedno a dvouleté výhony. jsem v malinách začátečník, dala jsem předloni 2 maliníky k plotu, přihnojovala kravskými granulemi, hojně zalévala a na podzim je pořádně postříhala, jak mě napadlo, tak jsem zvědavá, co z toho bude. Jinak ten jeden maliník měl docela dost jahod, druhý mi zplaněl, nevím proč, ale zatím jsem ho nechala.

Adéla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 13.4.2011 18:59

Nezplaněl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.151 (?), 7.11.2012 21:48

Adélo, ty jsi čarodějka " jeden maliník měl docela dost jahod"???...a na angreštu rostly melouny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.149 (?), 17.3.2017 7:15
(Jinak ten jeden maliník měl docela dost jahod). Ako ste mohli mať na maliníku jahody?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 17.3.2017 7:28

Hlavně když to chutná-no ni?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.133 (?), 17.3.2017 14:52

Hlavně aby Adéla od nás věděla víc o růstu než o tom jak co nazývat. Jestli měly maliny plody na nových výhonech od srpna, je dobře ořezat je teď asi 2-5 cm nad zemí. Vyrostou výhony, které budou plodit zase ve 2. pol. léta. Pokud pruty jen rostly, budou kvést a dozrávat cca od června. Z porostu by měla odstranit výhony, které mají na prutech nádorky od bejlomorky. Je možné krátit je na cca 150-180 cm (podle nárůstu). Tyhle pruty se vyříznou po odplození, z nových se nechají ty pěkné, zdravé (bez nádorků), cca 10-15 cm od sebe. Slabé a napadené je dobré vyřezávat už v létě, rostlina pak má více světla a energie na vyzrání těch zbylých. Je-li to možné, maliny jsou vděčné za hnojení - teď je možné mezi ně nastlat třeba i čerstvý hnůj, kompost, koupený substrát, pár hrstí slepičin, granulovaného hnoje,... minerálních hnojiv. "Zplanělá" malina může být například kvalitní odrůda napadená nějakou virózou. osobně bych se s ní rychle rozloučil a to i s kořeny, oddenky, klučil jí opatrně, abych nepřenesl virózu na tu zdravou (na nůžkách, rukách, umí to i různí saví škůdci).  I.Dv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika