Kdy řezat maliny?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 165.30 (?) 
17.9.2021 6:57

Zdravím všechny pěstitele.Tak jsem tu snad pročetla všechny příspěvky a hlava to nebere. Mám z toho segedín.Takže: mohl by někdo řez popsat krok za krokem? Mám maliny ale nevím jak na ně, resp na nově koupené.

1. vloni, na uvolněnou a připravenou plochu jsem koupila 6 ks malin.Nasázeny cca 60 cm od sebe cca v srpnu., Do konce roku se neobjevil žádný nový výhon. Nebyla jsem nadšená, myslela jsem, že prostě nezakořenily. Plochu jsem udržovala čistou.

2. a ejhle. Na jaře vyrostlo hojně nových výhonů, ale zčásti ne kolem nově vysazených. Ty hodně slabé jsem vystříhala, a doufala, že v létě budou další maliny. Ale nic. Na jiné ploše mám též maliny, kde tmavé, odplozené výhony až u země vyřežu, z nových ponechám jen ty silné. Vypleji, nakypřím, přidám kompost atd.

3. překvápko. Jdu plít i ty nové a nestačila jsem se divit, protože měly zelené plody.Takže jsem je nakypřila, vyplela přidala kompost. Je půlka září a sklízíme krásné maliny. Výhony nejsou moc vysoké - 100-120 cm. Ale nyní nevím jak na ně, až odplodí. Z předchozích příspěvků zjišťuji, že jsem koupila asi remontní, i přes tvrzení, že jsou jednoleté. Zatím žádné nové výhony nemají.

4. Mám jim odstříhat odplozenou část, nebo je odstranit u země a čekat na nové výhony v příštím roce na jaře? Abych z toho neměla v příštím roce houštinu.

Prosím, nekruťte hlavou, ale doopravdy nevím jak na ně.Moc děkuji. Terka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 17.9.2021 8:39

Vyzkoušejte oba způsoby na polovinách výsadby a poznáte sama, co je lepší. Ty jednoleté výhony napřesrok znovu zarodí menší úrodou v létě. Jednoletý způsob dá jednu úrodu napodzim. Záleží kde to pěstujete a jaké máte podnebí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika