Kanadská borůvka - zaschlé plody



host - 91.248 (?) 
30.5.2008 19:15, zobrazeno: 10963x

mám kanadskou borůvku již 6 let každý rok jsme sbírali krásné plody. Letos byla obalená květy a těšili jsme se na výbornou sklizeň. Před dvěma dny jsem zjistil, že všechny plody uschly. Dostávala pravidelnou závlahu a tak nevím, co se s ní stalo??

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 47.10 (?), 13.6.2008 13:53

Mam letos podobny problem, i kdyz ne v takovem meritku jako vy. Pricitam to nedostatecnemu opyleni - u nas skoro vubec nejsou vcely.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 32.109 (?), 13.6.2008 14:17

Dobrý den, problém bude asi někde jinde. Předpokládám, že když se utvoří plody, došlo k opylení.  Kromě toho na svých vlastních borůvkách jsem viděla, jak se do květů doslova "hrnou" čmeláci. Tak opylením to skutečně nebude. Jde o to, zda sice pravidelná zálivka, je taky dostatečná. Na mých borůvkách občas zaschnou rovněž nějaké plůdky, ale bývá to způsobeno mechanicky. Ptáci i ptáčata, která se učí létat, občas usednou nebo zavadí o větvičku. Někdy ani není poškození vidět, až po uschnutí plodů si všimnu, že je větvička např. nalomená. Míla R

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 109.210 (?), 18.6.2008 14:31

Tak už jsem jí ostříhala na krátko tak doufám, že obrazí!! vedle mám dva keříky jsou krásné rozrostlé!  A jeden nový! stejné podmínky a přeci jedna která je bez listu a plody uschnuly. tak nevím co ji je!! tak snad se vzpamatuje!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Pat a Mat - (19) - 30.14 (?), 18.6.2008 21:13

Dobrý večer, mně také na jednom keříku opadávají malé plody borůvek.Přesně loni se mi stalo to samé i ten samý keřík(loni jsem o tom zde již psala).Ostatní jsou v pohodě obalené a dorostou do zralosti.Také mají stejné podmínky.

Tak proč se to stále opakuje?

Děkuji za jakékoliv rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 161.160 (?), 16.9.2022 12:25

Dobrý den.

Co mám teda udělat s těmi uschlými plody? Mám je tam nechat nebo to všechno obrat?

Děkuji za radu.

Zdenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 161.160 (?), 16.9.2022 12:26

Mám plody nechat na borůvce nebo je všechny obrat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.142 (?), 16.9.2022 14:46

Záleží navás, borůvce je to zcela jistě jedno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika