Kamčatská borůvka - lonicera



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 250.138 (?) 
20.6.2006 12:19, zobrazeno: 96211x
Kdy a jak se má správně řezat kamčatská borůvka? V současné době jsou již všechny plody dozrálé.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 151.195 (?), 21.6.2006 22:00
Zimolez kamčatský není borůvka. Plody vypadají a chutnají jako borůvka,s borůvkou však nemá zimolez nic společného. Zásady pro řez a celé pěstování jsou jako u rybízu.Tedy až po několika letech udělat lehký průřez,případně odstranit staré odplozené kmínky. Jinak zimolez nepotřebuje kyselou zem. Stačí normální zemina.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 71.48 (?), 22.6.2006 0:04
Kamčatská borůvka je obchodní název lonicery kamčatské. Zaregistrovanou ochrannou známku na tento název má zahradník Chovanec z Lipníku nad Bečvou. Že to není borůvka ví každý.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.200 (?), 8.7.2006 9:44
Pestujem viac odrôd aj od p. Chovanca no oproti Bojnickym sú trpké. Jednoznačne chuťová bomba je Amur. Veľkostne i chuťovo sa mu nič s toho čo pestujem nevyrovná. Ak má niekto inú skúsenosť nech poradí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.7 (?), 10.7.2006 13:41

Mám odrůdy siniglaska, woloszebnica, dlinnoplodnaja a mám podezření, zda to nejsou semenáče, vzhledem k nahořklé chuti.Nevíte někdo, jak se to pozná?

Dlinnoplodnaja teď dokonce podruhé obrazila a kvete.(možná, že je to remontantní odrůda a je to tak správně...) Odrůdu Modrý triumf mám také a ta je chuťově nesrovnatelně lepší.Pokud je zmiňovaný Amur ještě lepší, poraďte prosím, kde jej sehnat, koupil bych ho okamžitě :-)

Děkuji

Aleš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 42.241 (?), 16.7.2006 7:29
Takže tento problém trápi aj mňa. Aj u mňa su plody nahorklé. No Amur, Altaj su chuťovo priam výborné. Ja som kúpil v Bojnicách. Skušam množiť no úspech je malý a nikto nechce poradiť ako na to. V prípade záujmu môžem zabezpečiť odrezky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 1.53 (?), 17.7.2006 13:24

Nebylo by možné prosím prosím napsat název zahradnictví v těch Bojnicách, kde je možné danou odrůdu Amur koupit? Udělali bychom si s manželem výlet... :-))) Děkuji předem!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.7 (?), 18.7.2006 10:37

Letos jsem úspěšně namnožil z bylinných výhonů v kvěrnu, řízky jsem po aplikaci práškového stimulátoru zakořenil jak ve vodě, tak v substrátu z písku, rašeliny a polystyrenu.Bohužel jsou to ty nahořklé odrůdy, což jsem zjistil až dodatečně. :-( Pokud by měl někdo řízky, či kontakt, kde odrůdu Amur zakoupit, předem mu děkuji.Aleš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.173 (?), 13.2.2007 15:28
Potřebovala bych vědět kde se nachází prodejny s kamčatskou borůvkou?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.253 (?), 25.1.2008 21:13

Starkl - Čáslav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika