Kamčatská borůvka - lonicera



host - 42.241 (?)
16.7.2006 7:29
Takže tento problém trápi aj mňa. Aj u mňa su plody nahorklé. No Amur, Altaj su chuťovo priam výborné. Ja som kúpil v Bojnicách. Skušam množiť no úspech je malý a nikto nechce poradiť ako na to. V prípade záujmu môžem zabezpečiť odrezky.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 250.138 (?), 20.6.2006 12:19, zobrazeno: 95997x
Kdy a jak se má správně řezat kamčatská borůvka? V současné době jsou již všechny plody dozrálé.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 151.195 (?), 21.6.2006 22:00
Zimolez kamčatský není borůvka. Plody vypadají a chutnají jako borůvka,s borůvkou však nemá zimolez nic společného. Zásady pro řez a celé pěstování jsou jako u rybízu.Tedy až po několika letech udělat lehký průřez,případně odstranit staré odplozené kmínky. Jinak zimolez nepotřebuje kyselou zem. Stačí normální zemina.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 71.48 (?), 22.6.2006 0:04
Kamčatská borůvka je obchodní název lonicery kamčatské. Zaregistrovanou ochrannou známku na tento název má zahradník Chovanec z Lipníku nad Bečvou. Že to není borůvka ví každý.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.200 (?), 8.7.2006 9:44
Pestujem viac odrôd aj od p. Chovanca no oproti Bojnickym sú trpké. Jednoznačne chuťová bomba je Amur. Veľkostne i chuťovo sa mu nič s toho čo pestujem nevyrovná. Ak má niekto inú skúsenosť nech poradí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.7 (?), 10.7.2006 13:41

Mám odrůdy siniglaska, woloszebnica, dlinnoplodnaja a mám podezření, zda to nejsou semenáče, vzhledem k nahořklé chuti.Nevíte někdo, jak se to pozná?

Dlinnoplodnaja teď dokonce podruhé obrazila a kvete.(možná, že je to remontantní odrůda a je to tak správně...) Odrůdu Modrý triumf mám také a ta je chuťově nesrovnatelně lepší.Pokud je zmiňovaný Amur ještě lepší, poraďte prosím, kde jej sehnat, koupil bych ho okamžitě :-)

Děkuji

Aleš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 42.241 (?), 16.7.2006 7:29
Takže tento problém trápi aj mňa. Aj u mňa su plody nahorklé. No Amur, Altaj su chuťovo priam výborné. Ja som kúpil v Bojnicách. Skušam množiť no úspech je malý a nikto nechce poradiť ako na to. V prípade záujmu môžem zabezpečiť odrezky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 1.53 (?), 17.7.2006 13:24

Nebylo by možné prosím prosím napsat název zahradnictví v těch Bojnicách, kde je možné danou odrůdu Amur koupit? Udělali bychom si s manželem výlet... :-))) Děkuji předem!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.7 (?), 18.7.2006 10:37

Letos jsem úspěšně namnožil z bylinných výhonů v kvěrnu, řízky jsem po aplikaci práškového stimulátoru zakořenil jak ve vodě, tak v substrátu z písku, rašeliny a polystyrenu.Bohužel jsou to ty nahořklé odrůdy, což jsem zjistil až dodatečně. :-( Pokud by měl někdo řízky, či kontakt, kde odrůdu Amur zakoupit, předem mu děkuji.Aleš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.173 (?), 13.2.2007 15:28
Potřebovala bych vědět kde se nachází prodejny s kamčatskou borůvkou?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.253 (?), 25.1.2008 21:13

Starkl - Čáslav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika