Je to dřín?



L_B - (20) - 29.128 (?) 
16.8.2019 14:06, zobrazeno: 1812x

Dobrý den,

nedávno jsme si pronajali zahrádku a jak se tím postupně "prokousávám", tak koukám, že v rožku je keř/strom, který neznám - podle internetu jsem to odhadla na dřín obecný. - Je to tak?

Jedná se mi o to, jestli je to jedlé (není jedovaté), jak případně ideálně zpracovat a také jestli mám keř nějak prostříhat/prosvětlit nebo ho ponechat volně růst, jako doposud. (Je hodně natěsno s lískou, hned vedle lísky je náletový ořešák a vším se proplétá šípek, který se ale chystám vystříhat.)

Všem předem díky za rady.





Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 57.149 (?), 16.8.2019 15:15

Můžu potvrdit. Teď je právě konzumujeme. Výborné jsou když se nechají několik dní (den) dojít doma až získají tmavou barvu a konzistencí jsou "gelovite". 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
L_B - (20) - 29.128 (?), 16.8.2019 15:27

Diky.

A taky je nějak zpracováváte?

Já jsem zkusmo včera do jednoho kousla a bylo to strááášně kyselé - celkově mám kyselé ovoce ráda, ale tohle se fakt nedalo...:) Takže je dobré je den-dva nechat ležet, aby byly ke konzumaci? nebo je u nás ještě brzy na sběr a postupně ještě dozrají?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 255.60 (?), 16.8.2019 21:37
My mame jen maly ker - bylo jich tam tak 100. Smysl sbirat je ma az skoro sami odpadavaji a pak nechat jeste dojit. Musi mit tmave cervenou barvu a byt mekoucke. Vetsinu snime jen tak. Cast jsem nahazel do tace - bylo to jak tresne, jen ty pecky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika