Hlošina okoličnatá



host - 102.5 (?)
10.10.2018 13:24

Mňa by veľmi zaujímalo, či sú niektoré druhy aj vždyzelené, teda neopadave?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 131.34 (?), 22.7.2018 8:22, zobrazeno: 15600x

Máte někdo zkušenost s pěstováním hlošiny okoličnaté (třeba i některého z těch šlechtěných kultivarů) jakožto netradičního ovoce? Pokud ano, můžete se, prosím, o ně se mnou podělit? Díky moc.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.99 (?), 22.7.2018 8:57

Já si nasázel 8 keřů podél plotu, do budoucna s nimi počítám jako s vyšším živým plotem. Jedná se o různé šlechtěné / velkoplodé kultivary dovezené z Británie. Mám je teprve druhý rok (jednu třetí), zatím neplodily, ale ze všech mých jedlých keřů rostou nejbujněji i v tom suchu co u nás panuje, nevadí jim kamenitá půda, mrazy zvládnou v pohodě. Semenáče hlošiny se dají zakoupit i u nás, ale nevím jak to bude s kvalitou a velikostí plodů. Jsou cizosprašné.

V USA a anglii je toto ovoce velice populární pro výrobu marmelád. Nějaké domácí zkušenosti jsem našel na těchto stránkách, zhruba uprostřed článku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 131.34 (?), 22.7.2018 10:07

Moc děkuju. I za tu informaci o cizosprašnosti - tady se právě informace, na něž jsem při hledání nějakých informací narazila, poněkud rozcházely... nebo spíš většinou chyběly.

Narazila jsem na stránkách zahradnictví Lumigreen na kultivary POINTILLA SWEET AND SOUR a POINTILLA AMOROSO a dost mě zaujaly. Akorát tam teda píšou, že rostou pomalu - zároveň ale teda 0,5 metru za rok, což mně osobně přijde docela rychlé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.14 (?), 24.7.2018 18:41
Jak daleko od sebe máte jednotlivé rostliny v tom plotě? A jaké výšky tento keř (?) dosahuje? Děkuju.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 102.5 (?), 10.10.2018 13:24

Mňa by veľmi zaujímalo, či sú niektoré druhy aj vždyzelené, teda neopadave?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 217.2 (?), 12.10.2018 12:37

Neopodavá je hlošina Ebbingeova. Mám ji 6 let, měří okolo 2 metrů, touto dobou hezky kvete, ale plody ještě neměla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 222.150 (?), 22.10.2020 19:08

Máme hlošinu již několik let, bohatě kvete avšak nikdy nemá plody, nevíte někdo proč?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 191.230 (?), 23.10.2020 8:20
Také mi letos jedna vzrostlejší už pěkně kvetla a všechno opadlo. Tak jsem dokoupila další jako opylovače a uvidím za rok. Na té malé dokoupené pár plodů dozrálo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 75.9 (?), 25.10.2023 13:46

Jsem na tom dost podobně. Původní hlošina již má cca 3m, kvete pravidelně, ale plody nikde. Loni jsem přikoupila 2 další keříky (kvůli opylení) - 1x červený + 1x žlutý - nasadily na plody všechny, ale sklízela jsem jen ze žluté. Podezřívám ptactvo, že mi skoro všechny červené sezobalo. Chystám síťové kabátky na příští rok... A tu původní přiřízkuji do houfu - na přesazování je již moc velká...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.16 (?), 27.11.2018 14:30
Já jsem si koupil u tropiku kromě keříků obyčejné hlošiny i semena hlošiny žlutoplodé. Nemáte s touto odrudou někdo zkušenosti(chuť plodů, vitalita..)? Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika