Efektivní zahrádka



Nimie - (13) - 114.211 (?)
14.6.2016 21:28

Děkuji :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 243.114 (?), 12.6.2016 15:18

Maliník, v květináči, to napadne málokoho wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.211 (?), 12.6.2016 15:28

Vzhledem k tomu, že je sousedka s úspěchem pěstuje navázané do výšky, tak jsem to prostě zkusila, no nepovedlo se :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.1 (?), 13.6.2016 20:14

Červený rybíz, odrůdu určenou na přímý konzum. Keřový se dá zapěstovat na plochý, jako palmeta, nezabere tolik místa.

Měsíční jahody, pěstovala jsem v truhlících na parapetu. Na podzim teda přesun na zahradu. Plodí pořád. Na zahradu i běžné, pár keříků určitě.

Ředkvičky a salát, hlavně jarní období. Pažitka a petrželka na zeleno, libeček, medvědí česnek. Máta, meduňka na čaj, rebarbora do zahrady na první ovocné buchty.

Cuketa, sklízet mladé plody, jsou lepší a pak plodí hodně bez přestání. Dá se vyvazovat nebo "pnout" po rajčatové spirále. Rodině stačí i jedna, dvě rostliny, nemusí jich být hodně.

Za dýni Hokkaido nebo Liscia bych se přimluvila, nejsou moc produktivní, ale vydrží.

Hrášek na balkoně nebyl nic moc, ale do malé zahrádky bych nějakou ranou rychlou odrůdu dala určitě.

Kanadky do nádob určitě, vybrat odrůdu s nižším vzrůstem, bude si tam libovat a nebude v tom trpět nedostatkem místa.

Kamčatky - musí byt dva, dobře vybrat odrůdu. První ovoce a chutné.

Rajčata - tyčková s menšími plody - jsou pořád po ruce než čekat na dozrání velkoplodých. A jsou i truhlíková, mám každoročně.

S ostatním nemám na balkoně nebo na zahradě zkušenost. Maliny teda na zahradu určitě, na ty se místo dá najít, vybrat dobrou odrůdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 114.211 (?), 13.6.2016 23:49

U těch měsičních jahod mě zaujal ten přesun na podzim - měla jsem za to, že už znovu nevyrostou a nemá teda cenu se je snažit přezimovat. Pěstujeme obvykle devítku sazeniček v takovém pyramidkovém květináči, ale každý rok na konci sezony jsem je likvidovala. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.1 (?), 14.6.2016 19:23

Dávám je normálně na zahradu. Postupně dělají husté kopečky. Vydrží několik let. Je dobré je zasypávat kompostem, protože odrůstají směrem nahoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Nimie - (13) - 114.211 (?), 14.6.2016 21:28

Děkuji :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 36.18 (?), 21.8.2016 15:46

tak co třeba feferonky? Mám ve dvou kýblech(cca 10L) po dvě rostliny. Jde to do výšky tak 60?cm(ve skleníku to roste tak 1.2m vysoko-odhad). A na každé rostlině +-12 feferonek(psíchu jky) dlouhých asi 17cm. Jen jsem to zalíval 2x-3x denně. Dobré to je mít na jižní straně přímo na slunku. V polostínu za stínící tkaninou se nechtěly zbarvit skoro vůbec. Dal jsem druhý kýbl na slunko a ten se začal barvit už druhý den. Ten první furt nic ani po 4dnech. Tak jsem je dal oba na vyvýšené místo ven na jih a už se barví oba.

Těch plodů by mohlo být více, kdybych to měl na slunku hned od jara. Rostlina více asi neutáhne. Ve skleníku má rostlina tak 20ks. Ale jsou tam o dost menší, neb slunce skoro žádné kvůli jiným rostlinám. A taky je zastíněný rákosem. Také tam není takové opýlení, jako venku. Takže ten potenciál těch rostlin je velký. Příští rok to zasadím do hlubokého kýble 30L :) Tyto kýble mám 3 :) Budu to mít venku na jihu(svítí nejméně 12h na to místo.

A ta dýně nemusí být zase tak náročná na místo. Mám dýně, které vyrostly už po 2m. Tyto 2m by se daly stočit do "klubíčka" jako had. A za dýni zaštípnout. Pokud by to byla ta Gigant a měla byťjen 30kg, tak... :D paráda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.226 (?), 21.8.2016 22:30

"jen jsem to zalíval 2x-3x denně"

tomu hovorim efektivna zahradka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika