Co s frigo sadbou jahod, když prší?



Genovesa - (25) - 87.236 (?) 
15.5.2020 13:23, zobrazeno: 800x

Dobrý den, prosím o radu. Mám doma frigo sazenice jahodníku. Přišly včera. Třicet jsem jich ráno v dešti vysadila, ještě cca 100 ks mám v sáčcích. To už se fakt nedalo. Jde mi o to, co udělat se sazenicemi v sáčcích. Jestli je mám dát třeba do hlíny do kýble? Jsou takové chlorotické chudinky, ale věřím, že porostou. Na otázku, proč tak pozdě a proč tolik, bohužel mi místní družstvo zasáhlo při neopatrném postřiku pole za větrného počasí herbicidem půlku zahrady včetně zeleniny. Vše jsem musela zlikvidovat, včetně jahod, co už už měly plodysad

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.182 (?), 15.5.2020 20:40

Tak jak je máte v sáčcích, tak je dejte do lednice. Frigo, neboli chlazená sadba zůstává ve vegetačním klidu, dokud je v chladnu. Tj. tak jak je máte v sáčcích (zřejmě po 25 ks) byly i u dodavatele dosud v chladírně a tudíž ve tmě.
Nedaleko od nás do folníků a s kapkovou závlahou sázeli jednouplodící frigosadbu v době sklizně těch na poli a pak měli na těchto sklizeň oddálenou do srpna.  I vy si můžete takto roztáhnout sklizňovou sezónu.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika