Příspěvky uživatele - Genovesa

Varhánky na dně bazénu, 9.5.2022 Obsahuje fotku
Foto
Varhánky na dně bazénu, 9.5.2022
Dobrý den, pouštím bazén po zimě a dno je sem tam mírně zvlněné, vznikly záhyby. Bude to problém? Je potřeba to vypustit a srovnat, nebo to tak můžu nechat? Děkuji.
Jak můžu zpracovat špatně vyzrálá rajčata?, 17.8.2020
Dobrý den, mám nějaká rajčata se zeleným límcem. Příčiny znám, jíme ta zcela vyzrálá. Ale ráda bych zužitkovala i tato na rajskou omáčku. Je to možné? Nemají v sobě moc solaninu? Případně méně zralou část odkrojit? Děkuji.
Rajčata - co je to za chorobu?, 23.7.2020 Obsahuje fotku
Dobrý den, pěstuju rajčata několik let, ale tyhle flíčky na plodech jsem ještě neviděla. Je po rajčatech?
Co s frigo sadbou jahod, když prší?, 15.5.2020
Dobrý den, prosím o radu. Mám doma frigo sazenice jahodníku. Přišly včera. Třicet jsem jich ráno v dešti vysadila, ještě cca 100 ks mám v sáčcích. To už se fakt nedalo. Jde mi o to, co udělat se sazenicemi v sáčcích. Jestli je mám dát třeba do hlíny... celý příspěvek >
Projasňovač - mám filtrovat nebo ne?, 10.7.2019
Projasňovače jsem dala jen třetinovou dávku, zákal je mírný. Protiřasový přípravek je v tableťě, ale mám i doma v lahvi, tak přidám, děkuji.
Projasňovač - mám filtrovat nebo ne?, 10.7.2019
Dobrý den, měla jsem znečištěný zelený bazén. Zachlorovala jsem, ale voda zůstala zakalená. Po použití vločkovače se vždy usadil kal, ale náš poloautomat ho vždycky akorát rozvířil. Po nějakých pár dnech trápení se jsem dle rad tady na foru kal... celý příspěvek >
Rajče Bocati, 18.2.2018
Dobrý den, máte někdo zkušenost s tímto rajčetem firmy Kiepenkerl? Každoročně mívám Philovitu, že bych zkusila i toto, jaká je jeho odolnost proti plísni? Děkuji.
Přechlórovaný bazén, 29.6.2016
Dobrý den, nechci zakládat nové téma, tak se zkusím zeptat zde. Máme bazén 25m3 vody, je nový, tak zatím nevíme... Klesl nám tam chlor i přes tabletu v podstatě na nulu, tak jsem dle návodu přidala chloršok doporučenou dávku. Voda je dneska strašně... celý příspěvek >
Choroba lilie, 25.6.2016 Obsahuje fotku
Dobry den, prosim o radu ohledne lilie, chradne mi. Botritida, nebo nejaky skudce? Je to s ni horsi a horsi, co s ni? Dekuji.
PH vody v bazénu nechce klesnout, 15.6.2016
Tak kdybychom to chtěli brát takto doslovně, tak se opravuji - sloučeniny vápníku mohou v roztocích reagovat bazicky (vždyť vápník patří mezy kovy alkalických zemin), pokud nejsou sloučeny s anionty silných kyselin, protože pak je pH neutrální,... celý příspěvek >
PH vody v bazénu nechce klesnout, 14.6.2016
No, tohle dává smysl... To pH mínus je hydrogensíran, takže teoreticky v přítomnosti silnější zásady, což vápník je, uvolněný síran zreaguje. Taky jsem si říkala, jestli vzhledem ke složení toho pH minus není lepší koupit levnější... celý příspěvek >
PH vody v bazénu nechce klesnout, 14.6.2016
Děkuji. No, možná máte pravdu. Uvažujeme o tom, že budeme bazén dopouštět dešťovkou, ty chemikálie mi vadí. Bydlíme na vsi, vodovod tu není a nebude a o cisterně nevím. Co se týče fosfátů- není to tak, že jejich zvýšené množství pochází z hnojiv?... celý příspěvek >
PH vody v bazénu nechce klesnout, 14.6.2016
Dobrý den, máme nový bazén, cca 25m2. Po napuštění studniční vodou to byla močka(nezávadná, testy máme). Jen je tam hodně manganu a železa. Upravili jsme pH, přidali cca 2 litry Ca, později chloršok, ještě později projasňovač. Po klesnutí chloru jsme... celý příspěvek >
Petržel nevzešla - jak na ni?, 2.5.2016
Dobrý den, nevzešla mi jediná rostlinka petržele, zatímco mrkev už pěkně řádkuje. Koupila jsem další balení petržele, ale bojím se, že mi ve fázi klíčení zase zaschne či co se jí stalo. Přitom při suchu jsem zavlažovala. Teď už je ale dost teplo, je... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika