Čím hnojit rakytník?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 78.153 (?) 
6.6.2018 10:09

Snad nevadí, že nepíši k tématu. Zde je 600 m n.m. Nepřihnojuji a po čtyřech letech jsem zjistil, že mi dost neúnosně začíná zamořovat pozemek. Oddenky lezou vodorovně cca 25 cm pod povrchem země a potom vyrazí nahoru. Takže budu "plet" jako se pleje kopřiva, t.j. půjdu po jednotlivých oddencích a vše vyndám. Současné místo kde je žádoucí izoluji pásy z lina. Pokud to nepomůže a bude podrůstat dále, půjde pryč. Divím se, že si nikdo nestěžoval, ani to nikomu dosud nevadilo. Hledal jsem na síti ohraničení záhonů výšky 30-40 cm, ale nenašel jsem. Tak koupím kus zbytkového lina.

Rád se poučím z Vašich zkušeností.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 112.141 (?), 6.6.2018 10:26

Starší rakytníky to dělají, některé víc, některé míň - pokud to má člověk vedle záhonu, tak to může být otravné, v sadu, kde je tráva to tak nevadí (vezme se to sekačkou spolu s trávou). Dělám z těchto výhonů čaj.

Nevím jak hluboká by musela být zábrana, ale 40cm by snad mělo stačit, ty vodorovné oddenkové kořeny jsou celkem mělké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 6.6.2018 11:06

Možná někde na jiném vláknu i stěžoval. Ano, vyhání otravně, ale sekáme kolem sekačkou, takže to nevadí, zábrany nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika