Čím hnojit rakytník?



host - 78.153 (?)
6.6.2018 10:09

Snad nevadí, že nepíši k tématu. Zde je 600 m n.m. Nepřihnojuji a po čtyřech letech jsem zjistil, že mi dost neúnosně začíná zamořovat pozemek. Oddenky lezou vodorovně cca 25 cm pod povrchem země a potom vyrazí nahoru. Takže budu "plet" jako se pleje kopřiva, t.j. půjdu po jednotlivých oddencích a vše vyndám. Současné místo kde je žádoucí izoluji pásy z lina. Pokud to nepomůže a bude podrůstat dále, půjde pryč. Divím se, že si nikdo nestěžoval, ani to nikomu dosud nevadilo. Hledal jsem na síti ohraničení záhonů výšky 30-40 cm, ale nenašel jsem. Tak koupím kus zbytkového lina.

Rád se poučím z Vašich zkušeností.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 78.153 (?), 6.6.2018 10:09

Snad nevadí, že nepíši k tématu. Zde je 600 m n.m. Nepřihnojuji a po čtyřech letech jsem zjistil, že mi dost neúnosně začíná zamořovat pozemek. Oddenky lezou vodorovně cca 25 cm pod povrchem země a potom vyrazí nahoru. Takže budu "plet" jako se pleje kopřiva, t.j. půjdu po jednotlivých oddencích a vše vyndám. Současné místo kde je žádoucí izoluji pásy z lina. Pokud to nepomůže a bude podrůstat dále, půjde pryč. Divím se, že si nikdo nestěžoval, ani to nikomu dosud nevadilo. Hledal jsem na síti ohraničení záhonů výšky 30-40 cm, ale nenašel jsem. Tak koupím kus zbytkového lina.

Rád se poučím z Vašich zkušeností.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 112.141 (?), 6.6.2018 10:26

Starší rakytníky to dělají, některé víc, některé míň - pokud to má člověk vedle záhonu, tak to může být otravné, v sadu, kde je tráva to tak nevadí (vezme se to sekačkou spolu s trávou). Dělám z těchto výhonů čaj.

Nevím jak hluboká by musela být zábrana, ale 40cm by snad mělo stačit, ty vodorovné oddenkové kořeny jsou celkem mělké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 6.6.2018 11:06

Možná někde na jiném vláknu i stěžoval. Ano, vyhání otravně, ale sekáme kolem sekačkou, takže to nevadí, zábrany nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika