Červený angrešt



host - 250.233 (?)
2.2.2022 7:09

Děkuji všem za zkušenosti a názory :-)... Dívala jsem se na prodeje angreštů a někde je uváděn jako nejprodávanější Spinefree. Máte někdo zkušenost???... A pak ještě dotaz - už se zase v nabídce objevuje Zlatý fík. Kdysi dávno nejlepší a nejchutnější angrešt. Ale pak zmizel z trhu kvůli náchylnosti na padlí. Tak přemýšlím, jeslti ho mám zkusit?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
host - 55.168 (?), 31.1.2022 9:58

Červená ríbezľa na videu s egrešom Pax je prosím čo za odroda? Ja mám z červených egrešov Hinnomaki červený a Nesluchovskij. Nesluchovskij je sladší a chutnejší ako Hinnomaki. Úrody egrešov mám ale mizerné a zatiaľ neviem či je to nesprávnym rezom alebo mrznutím kvetov na jar. Možno by to chcelo vyskúšať nejaký neskorší egreš... Bol tu spomenutý Karát. Ešte dá niekto tip na nejakú odskúšanú neskoršiu odrodu? Ďakujem. Igor 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.9 (?), 31.1.2022 17:09

Angrešt Niesluchowski a Hinnonmaki rot mám také, jsou sice rezistentní, ale mají malé plody. To ten Karát a Redeva mají velké, ale mají tužší slupku. Karát nám vydrží na stromku do konce srpna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 250.233 (?), 2.2.2022 7:09

Děkuji všem za zkušenosti a názory :-)... Dívala jsem se na prodeje angreštů a někde je uváděn jako nejprodávanější Spinefree. Máte někdo zkušenost???... A pak ještě dotaz - už se zase v nabídce objevuje Zlatý fík. Kdysi dávno nejlepší a nejchutnější angrešt. Ale pak zmizel z trhu kvůli náchylnosti na padlí. Tak přemýšlím, jeslti ho mám zkusit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 2.2.2022 9:08

Zlatý fík nebyl, ale je jednou z nejchutnějších odrůd, vedle "starých" odrůd které vypadaly a chutnaly jako angrešt. Bohužel na padlí citlivý je a bez chemické ochrany se neobejde. Koupil jsem stromek před několika roky, možná jej někde stále někde množí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 2.2.2022 12:37

K americkému padlí angreštů ještě pár poznámek.Prevence - vdušný keř nebo korunku stromu lze udělat střihem.Bezplevelná půda nebo udržovaný trávník omezující vzdušnou vlhkost pod stromky.Pro citlivější odrůdy to však mnohdy nestačí.Průběh počasí neovlivníme.První postřik před květem provádím Kumulusem (nutno keř nebo stromek ošetřit včetně kmínku).Souběžně ošetřím i černý rybíz a zbytek vyplácám na révu.Druhý postřik provádím současně s ošetřením jádrovin po odkvětu přípravkem Discus.Koncem srpna dle počasí (po sklizni) je dobré odstraňovat konce letorostů pokud je napadeno padlím.Prevence na příští rok.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 2.2.2022 13:36
U návodu a aplikačních poznámek Diskus se mně líbí, že na jednu stranu může způsobovat rakovinu a na druhou stranu není vyžadovaná ochrana dýchacích cest rouškou... Až budu mít víc času a chuti vyzkouším výluhy z bylin od Agrobio, když to funguje na révu, mohlo by to fungovat i na váš nagrešt.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 2.2.2022 14:01

hm, tak teď máme všichni doma fůru respirátorů, tak proč nějaký nepoužít i při postřiku. Každý si chrání své zdraví po svém. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 2.2.2022 14:53

Kouknul jsem na Discus na stránky SRS. 1-Je podezření na vznik rakoviny.2-Je tam výstražný symbol na dýchací cesty.Jak píše pan Walter, ochrana dýchacích cest toto riziko eliminuje.Při aplikaci insekticidů či fungicidů vždy používám ochranu dýchacích cest viz. příloha a pro ochranu očí přilbu s ochraným štítem.Sice je to nepohodlné leč nezbytné pro ochranu aplikátora. Nebezpečné jsou především aerosoly postřikové jíchy, symboly neznamenají nebezpečí pro konzumací ošetřených plodů při dodržení předepsané koncetrace a ochrané lhůty.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 2.2.2022 15:19
V každém případě stejně pro aplikace postřiků používám motorový rosič a to si člověk nevybere, rakovinotvorná svinstva jsou i v olejích které se přidávají do benzínu. Ono je možná horší celý den řezat dříví motorovkou, než za hodinu postříkat sad... Ale fakt mně tahle informace v tom letáku zarazila, protože na jednu stranu jsou všichni všude strašně opatrní a pak ani roušku nenapíšou...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 99.186 (?), 26.2.2022 23:13

Naučil jsem se střihat rybíz a angrešt tak, abych odstřihl všechny vrcholky větviček. Nikdy jsem nestříkal. Prý se údajně drží v koncích větviček spory plísně a vajíčka mšic. Nevím zda je to pravda a mám pouze odolné angrešty, primu, pax a famózní rovadu, kterou jsem si nyní namnožil (neuvěřitelně dlouhá doba sklizně, klidně vám zůstanou hrozny až do září na větvích). Obě odrůdy angreštu jsou dobré, ale prima je pro mne lepší. Pax je trochu chlupatý a někomu to nemusí vyhovovat.

Jeden postřeh. Jak jsem si namnožil rybíz rovadu, který na stromkovým rybízu je veliky a dlouhé hrozny, tak vězte, že na keřovém rybízu jsou hrozny a kuličky podstatně větší. Pamatuji to trhání rybízu před 40-50 lety. To byla hrůza a utrpení, pokud člověk neměl již jonkervantets a nebo heinemannův pozdní, který je údajně rodič rovady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika