Červený angrešt



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 250.233 (?) 
28.1.2022 19:30, zobrazeno: 9392x

Dobrý den, můžete prosím někdo doporučit dobrou odrůdu červeného rybízu, aby byl sladký a hlavně odolný proti padlí?... A kdyby byl ještě i méně trnitý či bez trnů, bylo by to úplně super ;-)...Ale toto není podmínkou :-).

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 28.1.2022 19:55

mohu doporučit jen ty dvě, které mám, tedy odrůdy Rolonda a Remarka. Trnů mají standardně. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.9 (?), 29.1.2022 18:51

Za mě je nejlepší Redeva, nebo Karát, ten je pozdní a skoro bez trnů a je pozdnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.144 (?), 29.1.2022 23:15
Měl jsem rezistenty invictu, rokulu a rolondu a jeden bez trnů, nevím už jak se jmenoval. Ale chutové vlastnosti... prostě se mně zdá, že už to není co to bývalo u těch starších odrůd. A zvlášt ty červené pak úplně hniličkovatěly a to nemám rád ani u hrušek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 29.1.2022 23:33

Bílou Invictu bych dávno vyhodil nebýt mojí paní. Osluněné plody trpí úžehem. Plodnost obrovská, chuť kyselá, mdlá, hodí se ale dobře do kompotu. Rolonda není špatná, oproti Invictě mnohem lepší k přímé konzumaci. Taky proto mám v zahradě jen tu jedinou Invictu, co jsem koupil, zatímco Rolondu jsem rozmnožil roubováním. Před 2 roky jsem koupil Remarku, ta mi chutná ještě víc, než Rolonda, i když toho zatím moc neměla, je sladší. Letos ji budu dál roubovat na meruzalku, počítám že příští týden, když bude tepleji. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.144 (?), 30.1.2022 8:05
Já už matečnici meruzalky zrušil a kvůli rozčarování z chutových vlastností všech těch rezistentů se nikdy žádné rozmnožování nekonalo. U rybízu preferuju keře. Invikta chutnala slepicím, vždy jí sklidily přímo z keře. Než rezistenty angreštu to raději rezistenty révy. Aspon podle mého názoru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 30.1.2022 10:00

Jak píšete pánové Invicta je tak akorát pro slepice a možná na zavaření.Prostě jenom hmota.Po druhé úrodě šla pryč.Vsázím na klasiku ale ta je bohužel těžko k dostání.Stačí mě tři angrešty.Dva zelené a jeden červený.Jak jsem naznačil je problém sehnat klasiku.Všude samý hydridní rezistent.Přesto jsem sehnal a vysadil asi před třemi lety Bílý nádherný a Citronový obří a červený Karat.Je problém najít e-shop kde tyto odrůdy seženete ve stromkové formě.Chtěl jsem v té době klasiky a novošlechtění ze Sempra Velké Losiny.Kamoš jel na služebku kolem jejich podnikové prodejny a co by jste řekli, svoje šlechtěnce neměli.Chtěl jsem od nich červený Astrid.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 81.144 (?), 30.1.2022 10:47
Je zážitek otevřít třeba Malou pomologii 5 rybíz, angrešt, maliny, ostružiny a jahody - Josef Luža a kolektiv 1967. A kam se to všechno podělo...? :-(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 30.1.2022 11:27

život jde dál, stále víc škůdců a chorob si vyžaduje nové a nové odolnější odrůdy. Zrovna u toho angreštu s padlím. Už v tehdejší literatuře bylo popsané, ale pro mě to tehdy byla jen teorie, nikde jsem padlí nikdy neviděl. Pak nastal před 15-20 lety zlom a najednou bylo padlí na každém angreštu. Ta pohroma způsobila obrovské škody a mnohým pěstitelům se nechtělo tohle výborné ovoce najednou ošetřovat nejméně dvěma chemickými postřiky s nejistým výsledkem. Tak začali vyhledávat rezistenty, já mezi nimi, i za cenu toho, že snad žádný rezistent není tak chutný, jako vyšlechtěné nerezistentní odrůdy. I já nostalgicky vzpomínám na Citronový obří, Zlatý fík, Industrii nebo Šolcovu naději, které jsem měl na zahrádce. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 30.1.2022 11:48
S padlím si dokázal poradit kypřící prášek do pečiva, aspon v začátku. Ale nejsem už dlouho pěstitelem angreštu a nevím jak je to nyní. Jen mám pocit, že ty nemoci a škůdci jsou rozšiřované v některých případech s novými odrůdami a vysazováním ekologických sadů. Nyní nemluvím o angreštu, ale od té doby co u nás začala výsadba ekosadů včetně meruněk, tak se moniliová spála a hniloba opravdu rozjela ve velkém a já v tom vidím souvislost...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika