Červené fleky na listech rybízu



256 - (11) - 158.236 (?)
1.4.2008 7:20

Podívejte se na spodek listů, jestli tam nejsou mšice.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 28.226 (?), 1.4.2008 0:16, zobrazeno: 23555x

Prosím poraďte, na nových drobných rašících lístkách červeného rybízu se nám u všech keříků udělali červené trochu jakoby vypouklé flíčky na listech. Na černých rybízech nikoli. Je to nějaká nemoc? Dá se s tím něco udělat, nebo je to něco přirozeného? Také mě napadlo, jestli to nemůže být kvůli přehnojení, ale to by to asi bylo i na černých rybízech... Děkuji předem za radu.MM

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
256 - (11) - 158.236 (?), 1.4.2008 7:20

Podívejte se na spodek listů, jestli tam nejsou mšice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 28.226 (?), 2.4.2008 0:28

Ne mšice tam nejsou, bude to asi něco jiného, ale nevím co, máme to něčím postříkat? Nebo jak radí sousedé si toho nevšímat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 207.92 (?), 2.4.2008 13:23

Také jsem přesvědčen, že to budou mšice. Zatím se snadno přehlédnou -  mohou být jen velmi nepatrné, schované v záhybech listů či u žilnatiny a zatím jich může být jen několik, navíc mladé mšice bývají skoro průsvitné nebo lehce nazelenalé. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 28.226 (?), 3.4.2008 0:09

Tak já se ještě jednou pořádně podívám, ale nejsem si jista... nechápu proč by si mšice vybírali jen červené rybízy a černé by nechávali být... Děkuji za rady a dám vědět jestli jsem tam něco mikroskopického našla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.35 (?), 3.4.2008 18:11

Mšice rybízová, saje brzy na jaře na červeném rybízu, na ostatních méně a je to méně nápadné,  mšice je nenápadná žluto-zelená až oranžová. V létě pobývá na hluchavkách a na podzim klade vajíčka na rybíz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 150.46 (?), 3.4.2008 16:10

Zrovna jsem byla venku obhlídnout stav keřů a honem jsem šla k počítači hledat nějakou pomoc. Červené flíčky na rybízech mám taky a dokonce se mi vyskytují na jednom angreštu. Všechny keře jsme nedávno stříkaly přípravkem proti přezimujícím škůdcům a taky tam nevidím žádné mšice. Na ty je ještě venku zima. Zřejmě to bude nějaká houbová choroba. Na tomto fóru jsem odpověď nenašla, budu hledat jinde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 28.226 (?), 4.4.2008 0:05

Moc Vám všem děkuji za reakce!

Dnes jsem tedy opet pořádně zkontrolovala listy ze spodu a opravdu každý flíček je způsoben maličkatou mšicí! Lístky se teprve rozvírají a už je ty mšice napadly. Postříkám to Mospilanem, ten by snad mohl být účinný, ať nám mšice nenapadnou i další rostliny..

Opravdu děkuji za dobrou radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 170.162 (?), 23.6.2009 11:10

Já sem to už všude hledala- a našla sem, že je to způsobené tím, že chybí magnesium- chce to přihnojit a za rok je klíd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika