Borůvky kanadske plodnost



radegast - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 3.169 (?)
18.8.2009 9:41

...ale na odrude prece vubec nezalezi.Lisi se jen chuti, velikosti plodu a dobou a delkou zrani, rest. sklizne. 

  • Kupte si rostliny mnozene metodou in vitro  (jestli prodavac nevi nebo nezna tak je kupte jinde)
  • dejte je na slunce aspon 1/2 dne
  • dejte na jednu rostlinu min 150l vrchovistni raseliny (ne! slatinne)
  • kupte aspon 4 rosltiny 3 odrud
  • zalevejte destovou dodou,  2 az -3 m3 vody na 1m za rok
  • hnojte rohovinou na boruvky (brezen, cerven, srpen). 3 krat vetsi koncentraci nez je na krabici 
  • strikejte na list 2 rocne zelezo
  • vyvarujte se npk, cereritu,... ledek,...

a nebudete je stacit otrhavat

Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
zeuwicka - (17) - 207.34 (?), 14.8.2009 10:41

Jééé, teda to je nááádhera:) Prosím, prosím o radu. Zrovna dnes ráno jsem zadávala ohledně borůvek dotaz v choroby-kanadské borůvky. Mohl by jste na ně mrknout? Třeba poznáte, co jim schází... Děkuji, Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 31.73 (?), 18.8.2009 8:13

Můžu se zeptat na konkrétní odrůdu? My jsme zasadili loni Berkeley a letos jsme měli asi 20-30 borůvek na keři, byl jsem spokojen až do chvíle, než jsem viděl vaše fotky :-) Klobouk dolů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
radegast - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 3.169 (?), 18.8.2009 9:41

...ale na odrude prece vubec nezalezi.Lisi se jen chuti, velikosti plodu a dobou a delkou zrani, rest. sklizne. 

  • Kupte si rostliny mnozene metodou in vitro  (jestli prodavac nevi nebo nezna tak je kupte jinde)
  • dejte je na slunce aspon 1/2 dne
  • dejte na jednu rostlinu min 150l vrchovistni raseliny (ne! slatinne)
  • kupte aspon 4 rosltiny 3 odrud
  • zalevejte destovou dodou,  2 az -3 m3 vody na 1m za rok
  • hnojte rohovinou na boruvky (brezen, cerven, srpen). 3 krat vetsi koncentraci nez je na krabici 
  • strikejte na list 2 rocne zelezo
  • vyvarujte se npk, cereritu,... ledek,...

a nebudete je stacit otrhavat

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
VM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 1.194 (?), 19.8.2009 21:47

1. Proč ten postřik na list?

2. Kolik z té úrody Vám ponechají kosi? Moje zkušenost je jedna třetina já a dvě třetiny kosi a všude samé modré hovínka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 20.8.2009 9:59

S kosy je to dobrá poznámka, sám mám přes borůvky velkou konstrukci s plastovou síťkou a rotu kočičí ostrahy. Ztráty na borůvkách jsou letos nulové :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.130 (?), 25.8.2009 20:54

Dobrý den.Chci se zeptat jestli stříháte nebo nějak prostřiháváte a jestli ano tak jak a kdy.Děkuji za odpověd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 18.164 (?), 29.8.2009 9:46

Jsou různé odrůdy. liší se velikostí bobulí, raností, a některé jsou samosprašné, jiné ne, ty musí být dvě-tři různé odrůdy vedle sebe. Já mám jednu Bluecrop, plodí jak hrom, ale u mne vše sežerou kosi.
Naproti tomu n mám asi 50 keřů ovocných zimolezů tam to kosi nestihnou, zbude i na mne. Jinak mám asi 50 keřů kolomikt, chutnají mi, na ty jdou kosi jen málo.A na arguty taky málo, ale zobnou si.
Dávám přednost ovoci, které si mohu sklízet sám, kdykoliv vyjdu na zahradu.A tomu, jaké se nedá koupit v obchodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 79.71 (?), 5.9.2009 22:56

Mám 4 keře různě staré a různě plodící / výška 1,5 -2m/. Od pár borůvek až po velice hustě obalený keř.  V podstatě rodí pouze jeden a bohatě to stačí.Odrůdy neznám. Pouze je hnojím, dávám hrabanku, neřežu a před ptáky je obaluji starými záclonami. Zahradnická zelená PVC síť se mi osvědčila pouze na konstrukci. pokud jsem jí pouze přehodila přes keř tak vše skrz sezobali ptáci. Doporučila bych Vám koupit si další borůvku někde jinde než tu první. A tu nerodící přesadit jinam a tvarovat jako zelený okrasný keřík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika