Borůvky chřadnou



host - 247.185 (?)
10.8.2023 19:41

To jste vedle, drenáž z kamínků jsem nedoporučoval. a drenáž taky nikde nedáváme.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
host - 21.86 (?), 10.8.2023 17:43

Ten popis resp. doporučení je z amerických i polských webů. Tam se kanadské resp. americké borůvky pěstují ve velkém. Tomu věřím a nepotřebuji to zkoušet.

Ale je to určitě velmi zajímavé, nic takového jsem dosud neviděl. Když ještě zjistíte názvy odrůd, bude to dokonalé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 254.81 (?), 10.8.2023 18:53

Psala jsem už asi 5 x, že budu zalévat méně, a že nechám horní substrát před další zálivkou uschnout. Čemu z toho pane 244.209 nerozumíte, že tady pořád dokola omíláte, že si nenechám poradit a budu nadále borůvky přelévat? Takže pro jistotu ještě jednou: BUDU ZALÉVAT MÉNĚ A PŘED DALŠÍ ZÁLIVKOU POČKÁM, NEŽ OSCHNE SUBSTRÁT!!!

Teď jsem zalévala asi 1-2 litry na borůvku, tak od teď jí nedám víc než 0.5 litru, odměřím si to lahví. Tu misku dám klidně pryč, protože když dám borůvce tak málo vody, tak určitě neproteče. Vrátím jí tam až bude mít borůvka drenáž z kamínků, která jí zabrání vyteklou vodu zpět nacucnout. Je to takhle správně, nebo je ještě něco, co se týká zálivky špatně? (Tato otázka je pro všechny kteří se domnívají, že borůvku přelévám, když jí budu zalévat takhle málo, bude to správně?)

Jak vlastně pane 244.209 dokáží ty vaše sazenice borůvek při zálivce nasávat zespodu vodu, když mají drenáž z kamínků, kterou jste mi doporučoval? To tam té vody teče větší vrstva než je vrstva drenáže?

Mimochodem pokud bych jakoukoliv rostlinu zalila tak, že jí vyteče voda do podmisky, pak tu vodu vylila a nechala jí v létě měsíc na slunci bez zálivky a deště, tak uschne nejen ten substrát, ale i ta rostlina. To by snad přežil jenom kaktus, a to kdo ví jestli. Pokud dokážete napsat vážně takovou blbost, tak jak mám pak věřit, že se mi opravdu snažíte poradit a pomoct a né naopak uškodit? No snad mi ta borůvka při tak malé zálivce neuschne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 247.185 (?), 10.8.2023 19:41

To jste vedle, drenáž z kamínků jsem nedoporučoval. a drenáž taky nikde nedáváme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 247.185 (?), 10.8.2023 19:43

Jo, s tím měsícem, vy vážně nepoznáte nadsázku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.86 (?), 10.8.2023 19:52

Zalévat je nutné podle potřeby a ne to přesně odměřovat. Už jste změřila to pH?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 247.185 (?), 10.8.2023 20:20

S těmi borůvkami v bazénu, jezdíme do jedné školky a všechny jejich rostliny, nejen borůvky, mají neuvěřitelně přelité. Nám by dávno polovina rostlin uhynula. Musí používat do zálivky nějakou chemii, která tomu brání. 

Při hydroponickém pěstování jsou kořeny taktéž trvale v roztoku a nehnijí. Píši schválně, v roztoku.

Třeba spoustě lidí borůvky v trvale přelitých květináčích rostou. Já jsem psal o našich zkušenostech. Nám přemokřené rostou blbě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.149 (?), 10.8.2023 21:34

Možná v tom mají draselnou sůl (KCl).

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 254.81 (?), 10.8.2023 23:47

Čekala jsem nějakou takovou radu, že mám zalévat podle potřeby, přiměřeně a podobně. Jenže já tu potřebu borůvky zřejmě nepoznám, když jí podle názorů tolika zdejších odborníků na borůvky přelévám. Ve všech článcích, co jsem kde četla, tak psali, že borůvka má velké nároky na vodu a že většinou pěstitelé chybují malou zálivkou, než přeléváním. Tak jsem se domnívala, že když jí budu zalévat tolik, aby začala z květináče vytékat voda, že to bude akorát, ale zde mi to vyvracíte. Doma to dělám s květinami úplně stejně, zalévám je dokud jim nevyteče voda do misky, a jak mi pěkně rostou. A některé (např. gerbery) zalévám v létě také ob den, protože když zapomenu, tak hned začnou vadnout. Takový test na vadnutí ale u borůvky nelze použít, a když nemůžu použít ani tu misku jako indikátor zalití, tak se ptám, kolik mám nalít borůvce vody, abych jí nepřelévala? Poraďte prosím vy co jste psali, že jí přelévám, najednou mlčíte.

PH jsem ještě nezměřila protože test mi zatím nedorazil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 247.71 (?), 11.8.2023 7:16

Většina pokojovek pochází z tropů, tam bývá přemáčeno mnohdy měsíce. Kořeny těchto rostlin jsou na to dávno přizpůsobené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 247.71 (?), 11.8.2023 7:27

K tém borůvkám v bazénu. I u nás bývá na podzim, na jaře, i v zimě hodně mokro. Ale je zima, takže ty škodkivé bakterie se asi množí velmi málo. Borůvky asi mohou být i ve vodě. Hodně vlhka začne vadit až je teplo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika