Boruvka z lesa



Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?)
22.7.2013 22:50

Ohledně elektrické motorové pily a maziva... nikdy jsem jí v ruce neměla a netuším jestli jsou z ní piliny kontaminovanélaugh. Hobliny beru z truhlárny a křeček si zatím na ně nestěžoval... eko-bio si je kontaminuje sám  laugh.

Ohledně borůvek z lesa... tři roky zpět jsem si z lesa s kapradím omylem přivezla i borůvku, dostala trochu rašeliny a zasadila jsem jí ke kapradí. Nikdy jsem na ní borůvky neviděla, je stále stejně velká (spíš malá) ale je fakt, že na ní dost kašlu, jen když si vzpomenu dostane trochu rašeliny na přilepšení. Pro mě spíše pokus který nedopadl.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 22.7.2013 11:27

Pane J.R. napisal som ze JA by som s i ich pod rastliny nedaval, vy aj ostatny kto chce si ich tam kludne davajte. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 22.7.2013 13:26

Nejsa puristou, taky nerad hnidopichy Každý ví, co se pod pojmem elektrická motorová pila rozumí. Zadám-li si do vyhledavače elektrická motorová pila, vyběhnou mi stovky řetězových pil. Jistě,  přímočarka, mafl, vibrační ocaska jsou v podstatě taky elektrické motorové pily, ale běžně se trak nenazývají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.4 (?), 22.7.2013 14:28

Mozna mi nebudete verit, ale mne se pod pojmem elektricka motorova pila vybavi nejdrive cirkularka (nejen na palivove drivi, ale i stolni resp. truhlarska, popr. mafl) a az pote retezova pila. Jinak jsem nepochopil, proc pan P.Z. je proti pilinam z retezove pily, pokud je retez mazan olejem na bazi repkoveho olejem. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 22.7.2013 15:04

Nejspíš proto, že ekologický olej nepoužívají zdaleka všichni a na pilinách se způsob mazání nepozná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 22.7.2013 16:05

Je kouzelné sledovat, odkud kam tahle diskusní větev za tak krátkou chvíli přirozenou cestou slouzla. Od borůvek rovnou k mazivu na řetězy! laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.130 (?), 22.7.2013 22:37

Dobrý večer. Také žasnu kam se dostal dotaz na - Borůvky z lesa. Jen na upřesnění. Když máte dobře sežízené mazání řetězu a používáte bio olej, potom není problém.  Předpokládám, že je to samozřejmostí pro již dříve použítí.

 Jenom tak na okraj. Má někdo změřeno kolik je obsaženo oleje dejmetomu v 10 kg pilin? Vsadím boty, že to nikdo neví, nebo se pletu?  Zdeněk   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 22.7.2013 22:49

1 ml oleje znečistí 1 kubík vody. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 22.7.2013 22:50

Ohledně elektrické motorové pily a maziva... nikdy jsem jí v ruce neměla a netuším jestli jsou z ní piliny kontaminovanélaugh. Hobliny beru z truhlárny a křeček si zatím na ně nestěžoval... eko-bio si je kontaminuje sám  laugh.

Ohledně borůvek z lesa... tři roky zpět jsem si z lesa s kapradím omylem přivezla i borůvku, dostala trochu rašeliny a zasadila jsem jí ke kapradí. Nikdy jsem na ní borůvky neviděla, je stále stejně velká (spíš malá) ale je fakt, že na ní dost kašlu, jen když si vzpomenu dostane trochu rašeliny na přilepšení. Pro mě spíše pokus který nedopadl.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.114 (?), 23.7.2013 8:35

1 ml oleje znečistí 1 kubík vody.

Opravdu to tak je? (u rostlinnych oleju - repkovy, slunecnicovy, olivovy, palmovy - ktere konzumujeme?) Nemely by se tyto oleje 'normalne' rozlozit jako jine rostliny, ktere davame do kompostu?  Zrejme nekdo pouziva olej jen na smazeni rizku a za 'studena' - napr. olivovy - ho nikdy nejedl (ale jsou i margariny z rostlinneho oleje - ty take znecisti vodu ci kompost?). J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.42 (?), 23.7.2013 9:50

Dobrý den.
1 ml motorového oleje na kubík pitné vody je dost velký průšvih.
1 ml řepkového oleje v krmivu (cca 2 g řepky) na kubík vody v kaprovém rybníce je nepatrné (skoro žádné) přikrmení kaprů, které sežerou (naučení) za pár okamžiků.
Úplně čistá voda (destilovaná) není vhodná pro život, ani na pití.
Rostlinný tuk se rozloží v kompostu nebo půdě asi stejně rychle jako škrob. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika