Angrešt — nemoc



host - 44.1 (?)
17.5.2017 12:14

Netřeba zakládat nové vlákno. Ano je to padlí.  Zdenek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
jsk - (16) - 64.50 (?), 17.5.2017 12:06, zobrazeno: 6102x

Zdravím,

keřík angreštu mi již od zakoupení před čtyřmi roky napadá nemoc — bílý povlak, nejprve napadne plody, později i listy a nové větvičky. Viz foto. Jedná se o padlí? V předchozích letech jsem keřík stříkal proti padlí, ale stejně to tam bylo (i když asi o něco později než nyní). Letos jsem nestříkal, protože máme štěně. Odrůda je podle štítku angrešt matys, i když si nejsem jistý, podle internetu by měl mít matys plody do červena a to tento keřík neměl, i když loni nějaké plody dozrály.

Zvláštní je, že hned vedle něj stojí jiný angrešt (podle štítku odrůda angrešt zlatý fík) a ten je úplně v pohodě, obsypaný plody, něco tedy minulý týden spálil mráz, ale ne mnoho. Hlavně ale tímhle bílým povlakem není napadený vůbec, ani v předchozích letech nebyl, i když stojí metr a půl vedle toho keříku, který je tak napadený.

Díky za veškeré rady.



Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 44.1 (?), 17.5.2017 12:14

Netřeba zakládat nové vlákno. Ano je to padlí.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.35 (?), 17.5.2017 12:16

Ano, americké (hnědé) padlí. Je potřeba udržovat vzdušné korunky, lepší je i stanoviště s proudícím vzduchem. Stříká se zjara před květem a pak po odkvětu. Přípravky musí být účinné na toto konkrétní padlí, sama používám Discus.       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 17.5.2017 13:15

Máme na zahradě také psy, kteří pod stromy žerou trávu. Řeším to tak, že před postřikem trávu zpravidla vyseču a ještě hned po postřiku opláchnu postříkem čistou vodou z hadice. Také můžete použít biologicky relativně neškodné postřiky na bázi oleje (Biool, domácí směs) nebo síru, která se opláchne snadno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 18.5.2017 12:27

Americké padlí.
Řešením je preventivní postřik - např. Discus nebo pěstovat rezistentní odrůdy. Nyní už s tím mnoho nenaděláte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Renčí - (2) - 168.16 (?), 23.5.2017 18:37

Dobrý den, také si dovolím vložit foto angreštu, který mi cosi napadlo. Poradíte, prosím, někdo o jakou chorobu se jedná? Dekuji

Angrest
Angrest
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 23.5.2017 19:04

Choroba mne nenapadá, vypadá to, že angrešt hyne jaksi celkově sám od sebe z neznámé příčiny. Ostříhejte to suché, nechte zelené, je-li tam a uvidíte. Prosba závěrem, až budete příště něco fotit, nestůjte u toho na hlavě, my běžní diskutující to nedokážem ocenit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.132 (?), 23.5.2017 19:27

Podívejte se okolo keře, jestli tam není někde nora od hraboše nebo hryzce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 23.5.2017 21:19

Vypadá to na botrytidu meruzalkového kmínku - nejčastěji v místě štěpování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika