Betonova koryta z poradu



host - 160.85 (?) 
23.5.2009 0:24, zobrazeno: 15481x

dobry den, chtela bych poprosit o radu, v jednom poradu minuly tyden bzli videny betonove vyrobky z igelitu.prosimzda nekdo porad videl a jaky porad se jednalo.Uz jsem zkoukla receptar a loskutaka na internetu a nic jsem nenasla.Kdyby byl tak nekdo hodny a napsal treba postup, predem dekuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 23.5.2009 10:11

To bylo jednoduché (jsem to viděl, ale tyky nevím v čem to bylo), vykopete jámu ve tvaru předpokládané nádoby, vyložíte ji igelitem. Uděláte hustý beton, tak aby netekl a ten naplácáte na stěny a dno nádoby (jámy). Největší problém tam asi bude utrefit správnou hustotu betonu, aby zůstal držet na stěnách nádoby (a to tam nebylo detailně vysvětleno). Po pár dnech to vyndáte a můžete to dna vyvrtat dírky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
helena721 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 255.95 (?), 23.5.2009 11:35

Dělali jsme betonové koryto. Zmíněný pořad jsem neviděla, podotýkám, že výsledek dost hodně váží.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.45 (?), 7.7.2009 21:12

Koupila jsem si před časem knížku, ve které se popisovaly podobné věci, jen s tím rozdílem, že se používaly dvě nádoby- větší a menší.

Vložily se do sebe a mezi ně se nalije beton do kterého se můžou přidat piliny, nebo kamínky, nebo barvivo, to aby to bylo zajímavější.

Jovi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 7.7.2009 22:44

Svého času jsem něco podobného zahlédl v televizi, používaly se k tomu plastové kyblíky od barev. Menší se obrátil dnem nahoru, z většího se uřízlo dno, pak se nasadil na ten menší a do vzniklé mezery se lil beton a házely staré hřebíky místo armatury. Na závěr to tvůrce pačokoval.

Výsledný prefabrikát se krutě blížil tvarosloví normalizačního erárního socrealismu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika