Betonova koryta z poradu



Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?)
23.5.2009 10:11

To bylo jednoduché (jsem to viděl, ale tyky nevím v čem to bylo), vykopete jámu ve tvaru předpokládané nádoby, vyložíte ji igelitem. Uděláte hustý beton, tak aby netekl a ten naplácáte na stěny a dno nádoby (jámy). Největší problém tam asi bude utrefit správnou hustotu betonu, aby zůstal držet na stěnách nádoby (a to tam nebylo detailně vysvětleno). Po pár dnech to vyndáte a můžete to dna vyvrtat dírky. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 160.85 (?), 23.5.2009 0:24, zobrazeno: 15464x

dobry den, chtela bych poprosit o radu, v jednom poradu minuly tyden bzli videny betonove vyrobky z igelitu.prosimzda nekdo porad videl a jaky porad se jednalo.Uz jsem zkoukla receptar a loskutaka na internetu a nic jsem nenasla.Kdyby byl tak nekdo hodny a napsal treba postup, predem dekuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 23.5.2009 10:11

To bylo jednoduché (jsem to viděl, ale tyky nevím v čem to bylo), vykopete jámu ve tvaru předpokládané nádoby, vyložíte ji igelitem. Uděláte hustý beton, tak aby netekl a ten naplácáte na stěny a dno nádoby (jámy). Největší problém tam asi bude utrefit správnou hustotu betonu, aby zůstal držet na stěnách nádoby (a to tam nebylo detailně vysvětleno). Po pár dnech to vyndáte a můžete to dna vyvrtat dírky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
helena721 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 255.95 (?), 23.5.2009 11:35

Dělali jsme betonové koryto. Zmíněný pořad jsem neviděla, podotýkám, že výsledek dost hodně váží.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.45 (?), 7.7.2009 21:12

Koupila jsem si před časem knížku, ve které se popisovaly podobné věci, jen s tím rozdílem, že se používaly dvě nádoby- větší a menší.

Vložily se do sebe a mezi ně se nalije beton do kterého se můžou přidat piliny, nebo kamínky, nebo barvivo, to aby to bylo zajímavější.

Jovi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 7.7.2009 22:44

Svého času jsem něco podobného zahlédl v televizi, používaly se k tomu plastové kyblíky od barev. Menší se obrátil dnem nahoru, z většího se uřízlo dno, pak se nasadil na ten menší a do vzniklé mezery se lil beton a házely staré hřebíky místo armatury. Na závěr to tvůrce pačokoval.

Výsledný prefabrikát se krutě blížil tvarosloví normalizačního erárního socrealismu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika