Vyvýšené záhony



Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 253.246 (?)
24.2.2014 11:58

Dobrý den,

děkuji za radu. Už to ale asi mám vymyšlené. Mám to štěstí, že má otec truhlárnu a vzhledem k tomu, že kovářovic kobyla chodí bosa, se mu do prken která jsem si u něj zadala moc nechtělo. Mamka ale měla skvělý nápad, když u nich na zahradě objevila staré podlážky. Myslím, že to z nich půjde skvěle a navíc jich mají na dva pětimetrové záhony. Bude mě to tedy stát jen nějaké ty kolíky, práci a dopravu. Materiál (organický) mám teď stejně jen na jeden záhon, tak, pokud se to osvědčí, použiji na třetí záhon cihly z baráku, který budeme (jak doufám) na podzim bourat. Myslím, že to i bude společně vypadat pěkně :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 15.2.2014 7:08 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 14.13 (?), 15.2.2014 11:28

Hmmm, co mě na tom zaujalo je ten vlnitý plech - že by stačila pořádná konstrukce, plech se pak případně snadno vymění, je levný... napadá mě ale, jestli se to nebude přehřívat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 15.2.2014 12:11

To bude spis plast nez plech a zrejme se jedna o hotovy vyrobek, ktery si kazdy smontuje. Plech v dnesni dobe moc levny neni a prace by s nim byla dost obtizna. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 15.2.2014 18:39

Mě zase zaujal ten ostnatý drát na oplocení, že by nějací místní škůdci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.2 (?), 16.2.2014 13:46

Dobrý den. Tak ten ostnatý drát a výška plotu je docela úsměvná, možná na daném ůzemí nezbytná. Jinak ty záhony vypadají zajímavě a určitě takový zeleninový ostrůvek v okrasné nebo jinak koncipované zahradě dává smysl. Letos to zkusím udělat tímto způsobem: Ve stavebninách koupím kari síť 2x3m, podélně rozříznu na dva stejné pásy, z nichž pak vytvořím kruh o prúměru zhruba dvou metrů a výšce jednoho metru.Dále koupím nopovou folii také metr širokou a rozvinu podél vnitřní stěny kruhové ohrady. No a potom naplnit. Ta kari síť na udržení tvaru ohrady stačí bohatě síla 4 mm a oka 20x20cm. Jediná nevýhoda se mi zdá, že folie je černé barvy. Václav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 58.245 (?), 16.2.2014 13:54

tak to zvonku este obaľte takou rákosovou rohožou, to by mohlo aj dobre vyzerať... adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
LUKAS-00 - (6) - 41.2 (?), 17.2.2014 14:23

Na podzim jsem zakoupil dvě kari 5 mm oka 10x10cm. Podélně na půl a zpojením vytvořil 4 ks válců. Původní záměr - kompostování králičího hnoje (aby to pěkně vypadalo a byl pořádek). Válec je metr vysoký z průměrem kruhu 0,95 cm, plocha 0,71 m2. Naplněno hnojem a zeminou s občasným zavlažením v mírné zimě (k válci má přístup hodně vzduchu - vysychání). V březnu budu válce rozebírat a hodnotit výsledek - po zimě promíchávám. Válec se dá ze vnitř vyplnit netkanou i tkanou textilií - nemám vyzkoušeno, u ok 10x10cm si myslím bez problémů. Větší oka - působení tlaku hmoty na textilii -?. S manipulací jsem velmi spokojen a proto mě napadlo využití jako vyvýšené záhony. Myslím že metrové válce by se dali říznout ještě na půl, výška záhonu 50cm, z jedné kari 4 x vyvýšený záhon á výš. 50 cm + textílie = zajímavá pořizovací cena cca 2,8 metrů osázené plochy.  Letos chci zkusit v tomto záhoně ranné brambory. Textilie schrnutá a postupným přisypáváním zeminy k bramb. vytahována nahoru. Válce také zkusím využít jako vypásací klece pro ušáky (to jen tak pro děti o sobotním odpoledni :-)) Originál okraje kari sítě se dají dobře zapíchnout do země. Ten rákos kolem je dobrý nápad. Dala by se dle mě i pod stěnu záhonu vysadit popínavka (lichořeřišnice, černooká zuzana) což by na oko nemuselo býti špatné. Pokud někdo zkusí textilie, nebo nopovku, napiště prosím jak se Vám to osvědčilo v poměru velikosti ok v kari síti. Děkuji a přeji všem krásné dny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.132 (?), 17.2.2014 14:35

Cez zimu je kompostovanie nula bodov, asi v marci nebude co hodnotit. Na druhej strane, vyskusajte jednu letnu sezonu, myslim, ze to bude fungovat. Co sa tyka vyvysenych zahonov, urcite sa to bude dat pouzit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.120 (?), 22.2.2014 9:01

Paní Blážo.Ten vlnitý plech mám vlastně jen vyjímečně jeden záhon(Okolo cca 35-40 cm)Jednalo se o zbytky nakrácené na tento rozměr.Zaražených tyček muselo být dáno na husto, protože samo o sobě ten plech nic moc neudrží.Výhodou je, že je hliníkový a proto myslím ještě dost dlouhou dobu vydrží.Kdybych ho měl kupovat, volil bych cokoliv jiného.Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 253.246 (?), 24.2.2014 11:58

Dobrý den,

děkuji za radu. Už to ale asi mám vymyšlené. Mám to štěstí, že má otec truhlárnu a vzhledem k tomu, že kovářovic kobyla chodí bosa, se mu do prken která jsem si u něj zadala moc nechtělo. Mamka ale měla skvělý nápad, když u nich na zahradě objevila staré podlážky. Myslím, že to z nich půjde skvěle a navíc jich mají na dva pětimetrové záhony. Bude mě to tedy stát jen nějaké ty kolíky, práci a dopravu. Materiál (organický) mám teď stejně jen na jeden záhon, tak, pokud se to osvědčí, použiji na třetí záhon cihly z baráku, který budeme (jak doufám) na podzim bourat. Myslím, že to i bude společně vypadat pěkně :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika