Vyvýšené záhony



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
   
Tamarar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 20.169 (?) 
3.3.2014 21:12

Ahoj všem, 

toto jsou naše vyvýšené záhony. Byla to děsivá práce. Rostlo to všechno jako děs. Poloha: východní Čechy, 450 mnm.  Ani na Hané jsem to takto neviděl. 

Rostlo to tak, že nám to sousedi polili herbicidem, ve chvíli, kdy to začalo nabírat první plody. 

Kdybyste někdo chtěl vědět více, napiště, měl jsem to dobře nastudované. 

Vrstvy odspodu: 

králičí pletivo, silné větve, štěpka, tráva, drny obráceně, a dle typu kultury pak kompost (nebo ne) + zemina s pískem 50:50, 30 cm, v případě výsevu pak přesátá zemina s pískem. 

Na impregnaci dřeva Bochemit Forte, ochrana tř. 4, jakmile zaschne, neuvolňuje se nic do půdy. Stále drží i smrkové dřevo bez problémů. Jen my na chalupě už nejsme...

Vyvýšené záhony
Vyvýšené záhony
Vyvýšené záhony
Vyvýšené záhony
Odměna...
Odměna...
Odměna...
Odměna...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
host - 216.166 (?), 3.3.2014 21:34
Tedy klobouk dolů! Práce to byla asi pořádná, ale u takových záhonů by mně už asi záda tolik nebolela :-) I když čím jsem starší, tím víc mám práci radši... a klidně si k ní i lehnu :-))) Zuzana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 3.3.2014 21:41

Máte to krásně udělané yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 14.13 (?), 3.3.2014 23:09

Dobrý den,

nádhera. Tak pečlivé já je mít nebudu.

Proč jste do té hlíny přimíchával písek? Jinak plánuji stejný postup, jen vynechám to pletivo, máme asi hyperaktivní kočku :-) a z organiky dám prostě vše, ne jen trávu.

A abyste sousedům nekřivdil, nepolili Vám jen rajčata? Mě se to totiž podle fotek zdá prostě jako plíseň...

B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Tamarar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 20.88 (?), 5.3.2014 22:17

DObrý večer Blážo, určitě budete, uvidíte smiley

Písek jsme dávali, protože je na pozemku úrodná, ale velmi těžká jílovitá zemina. 

A k tomu třetímu, a i pro anonyma: 

Vyjádření okresního inspektora Státní rostlinolékařské správy při ohledání na místě i dle rozborů, také závěr vyšetřování PČR, také vychloubání v hospodě. Bylo tam toho více. Tohle byl jen jeden detail. No nic, to neřešte a doufejte, abyste to nezažili. Krásné léto i pěstování 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 242.167 (?), 4.3.2014 6:40

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat podle čeho soudíte že Vám to sousedi polili Herbicidem? Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 141.138 (?), 20.3.2014 8:19

Pro MT. Na vyvýšené záhony impregnovat prkna Bochemitem je ještě víc, než barbarství. Odřezky dřeva ošetřeného Bochemitem nesmíte ani doma spalovat. Musíte to dát do velmi nebezpečného odpadu. Tímto bych se v žádném případě nikdy nechlubil, ani kdybych byl na mučidle. Buďte rádi, že vás soused za to nařčení nerozcupoval u soudu a nechtěl tučnou finanční kompenzaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.143 (?), 1.4.2014 10:56
Kdybyste cetl pozorne.tak byste vedel.ze nikoho nenarkl jen tak... a s tim bochemitem.jste na to prisel kde? Podle vas je tak jedovaty.ze mit s tim natrenou strechu.coz ma dnes kazda novostavba se rovna sebevrazde... myslim.ze jen zbytecne strasite... Breta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 108.13 (?), 1.4.2014 20:02

Tak to opravdu nemám ve zvyku někoho strašit. Je pravda, že většinu těch blábolů v různých tématech jen prolítnu. Sem tam, mne něco zaujme, to se pak k tomu vrátím a přečtu si to i třikrát. V tomto případě zmínka o Bochemitu Forte. Zadejte si do vyhledávače bochemit forte použití, to co vám vyjede si pozorně pročtěte, zvláště bezpečnostní list. Možná se vám z toho udělá šoufl. Máte auto? Co lejete do brzdového a chladicího systému? Znám „machra“, který je chytrý jak několik rádií, a přesto vypustil tyto kapaliny na trávník. Když jsem mu to vytkl, tak odvětil „dyk je to enem trava“(trava je napsáno správně, bo se tak u nas mluvi! Ta trava na zasažené ploše neroste již 25let. Jen nějaké mechy. Až si to přečte, tak prosím, vložte do tohoto tématu, jaké jste měla po přečtení pocity.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 102.42 (?), 1.4.2014 20:35

Za tím co jsem napsal si stojím. Ale vy se naučte přijímat a vyhledávat potřebné informace. Určitě jste mladší, než já a tak šmejdit po netu a vyhledávat různé informace je pro vás brnkačka. Zadejte si „bochemit forte použití“ a ze všeho co tam bude si přečtěte alespoň bezpečnostní list.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika