pristresek na drivi



host - 33.193 (?)
9.12.2008 20:27

Nieco podobne som robil aj ja, skuste ako ja : lesenarske trubky z kovosrotu, pozvarajte ich, na spodok ako dlazku drevene dosky a na vrch ako strechu plechovu krytinu (Rova...), Ked to natriete peknou farbou bude to pekne. a hlavne sa to nerozpadne a mozte do toho naukladat 2 vlecky dreva ako ja a bude to bezpecne. obrazok nabuduce.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
Tiger - (9) - 64.58 (?), 6.12.2008 17:12, zobrazeno: 92346x

Dobry den, mam v planu postavit si na zahrade pristresek na drivi. Asi 5 m dlouhy,1.5m siroky vyska necele 2 metry.Pod stojny bych chtel vybetonovat patky, na strechu prkna a lepenku.Uvital bych nake navrhy, rady jak to co nejlip postavit.Jak silne tramky budou stacit atd... Jestli nekdo ma naky pristresek tak treba i foto abych se moch inspirovat.Tesare zadnyho nechci, chci to zkusit postavit sam.

Dekuji J.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 7.12.2008 9:17

Pred 25 lety jsem postavil podobných rozměrů přístřešek - ukotvený do zdi a se stojkami i kostrou z obyčejné smrkové tyčoviny.Bez desek, zakrytý jen vlnitým eternitem. Stojí dodnes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 236.3 (?), 7.12.2008 13:06

Místo prken bych použil desky OSB, vyjde to myslím levněji a bude to méně pracné. Trámky bych asi použil 10x10 cm. Krytinu bych asi zvolil "kanadský šindel" nebo jak tomu prodejci říkají, je to dehtovaný papír v pruzích, se kterým se jednomu člověku pracuje snáze než s lepenkou na roli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 119.17 (?), 9.12.2008 18:56
nutne je brát v úvahu zatížení sněhu!! pokud je to delka 5 m tak jen 4 trámy 10x10 cm a USB desky na střeše nebudou stačit. pěkně se to prohne..vyřešit se to dá jedním trámem doprostřed nebo postavit celkově 6 trámů 10x10. hodně zdaru
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 121.238 (?), 10.12.2008 9:05

na sneh treba ist vhodnym sklonom strechy. Juro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 33.193 (?), 9.12.2008 20:27

Nieco podobne som robil aj ja, skuste ako ja : lesenarske trubky z kovosrotu, pozvarajte ich, na spodok ako dlazku drevene dosky a na vrch ako strechu plechovu krytinu (Rova...), Ked to natriete peknou farbou bude to pekne. a hlavne sa to nerozpadne a mozte do toho naukladat 2 vlecky dreva ako ja a bude to bezpecne. obrazok nabuduce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
griffin - (1) - 43.241 (?), 9.12.2008 22:01
Řešil jsem prakticky stejné zadání jako Vy. Přístřešek relativně pohledný, stabilní, 5x1,8m. Použil jsem dřevěné trámky 8x8 cm v rozích a uprostřed zadní stěny. Další trámky jsem použil na zavětrování. Prostorové spojení trámků je dvojitými prkny 2,7cm nahoře a dole. Střešní spojení třemi fošnami 14x6 cm postavených na výšku. Na fošny přibité prkna v roštu a plechové šablony Lindab. Na stěnách jsou prkna aby dřevo nevypadávalo ven. Založen ve svahu pouze na betonových dlaždicích (hlavně z důvodu abych nemusel posílat ohlášku - takhle je to v podstatě zahradní nábytek), podlahu pod dřevem také tvoří velkoformátové betonové dlaždice. Tato konstrukce již vydržela bez jakéhokoliv problému Kyrila, Emu a cca 40 cm sněhu. Udělal jsem Vám teď nějaké noční fotky. Ve dne bohužel moc nemám, ale za dne vypadá o 100% lépe než s bleskem, zejména pokud je čerstě naplněn špalky :). Snad trochu pomohu v inspiraci.
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
luiss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 212.142 (?), 10.12.2008 13:21

dobrý den, já jsem to řešil železnými sloupky a kari sítěmi, přístřešek je 4,5 m dl 3 m široký, na sloupky jsem navařil packy a do nich posadil trámky 10x10,výškový rozdíl je asi 20 cm, na to fošny 5x9 a střešní latě, krytinu jsem použil onduline.pokud chcete vyfotím pošlu na emil, není to nic extrea, ale je ze dřevem pořádek, je to uklizené a krásně to profoukává.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Tiger - (9) - 64.58 (?), 10.12.2008 16:07

Dekuji za prispevky,´tak zacnu schanet asi tramky 10 na 10 cm.  chtel bych pod ne udelat betonove patky a koupit nekde v zelezarstvi takove ty ucka co se zabetonuji a prisroubuji k tomu tramky.(jestli nekdo ma lepsi napad jak to udelat tak sem s nim ).Mel bych docela strach nechat to jen na zemi.Od skoro manzelky mam za ukol udelat naky vzhledove pekny pristresek, i kdyz me osobne by taky nevadila konstrukce z lesenarskej natrenejch trubek.Ceka me to hned z jara, tak si chci nechat poradit a nak inspirovat.Uz chci zacit schanet tramky, predpokladam,ze to mohu postavit ze syrovych tramu... 

Pro Luisse- muj email: tigertec@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
chatar - (2) - 86.78 (?), 21.2.2009 21:52

Zasílám obrázek přístřešku na dříví jako inspiraci, kostra je tvořena trámky 10x10 cm, patky v betonu, jako střecha vlintý plech.

přístřešek na dříví
přístřešek na dříví
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika