pristresek na drivi



Tiger - (9) - 64.58 (?)
10.12.2008 16:07

Dekuji za prispevky,´tak zacnu schanet asi tramky 10 na 10 cm.  chtel bych pod ne udelat betonove patky a koupit nekde v zelezarstvi takove ty ucka co se zabetonuji a prisroubuji k tomu tramky.(jestli nekdo ma lepsi napad jak to udelat tak sem s nim ).Mel bych docela strach nechat to jen na zemi.Od skoro manzelky mam za ukol udelat naky vzhledove pekny pristresek, i kdyz me osobne by taky nevadila konstrukce z lesenarskej natrenejch trubek.Ceka me to hned z jara, tak si chci nechat poradit a nak inspirovat.Uz chci zacit schanet tramky, predpokladam,ze to mohu postavit ze syrovych tramu... 

Pro Luisse- muj email: tigertec@seznam.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
Tiger - (9) - 64.58 (?), 6.12.2008 17:12, zobrazeno: 92288x

Dobry den, mam v planu postavit si na zahrade pristresek na drivi. Asi 5 m dlouhy,1.5m siroky vyska necele 2 metry.Pod stojny bych chtel vybetonovat patky, na strechu prkna a lepenku.Uvital bych nake navrhy, rady jak to co nejlip postavit.Jak silne tramky budou stacit atd... Jestli nekdo ma naky pristresek tak treba i foto abych se moch inspirovat.Tesare zadnyho nechci, chci to zkusit postavit sam.

Dekuji J.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 7.12.2008 9:17

Pred 25 lety jsem postavil podobných rozměrů přístřešek - ukotvený do zdi a se stojkami i kostrou z obyčejné smrkové tyčoviny.Bez desek, zakrytý jen vlnitým eternitem. Stojí dodnes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 236.3 (?), 7.12.2008 13:06

Místo prken bych použil desky OSB, vyjde to myslím levněji a bude to méně pracné. Trámky bych asi použil 10x10 cm. Krytinu bych asi zvolil "kanadský šindel" nebo jak tomu prodejci říkají, je to dehtovaný papír v pruzích, se kterým se jednomu člověku pracuje snáze než s lepenkou na roli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 119.17 (?), 9.12.2008 18:56
nutne je brát v úvahu zatížení sněhu!! pokud je to delka 5 m tak jen 4 trámy 10x10 cm a USB desky na střeše nebudou stačit. pěkně se to prohne..vyřešit se to dá jedním trámem doprostřed nebo postavit celkově 6 trámů 10x10. hodně zdaru
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 121.238 (?), 10.12.2008 9:05

na sneh treba ist vhodnym sklonom strechy. Juro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 33.193 (?), 9.12.2008 20:27

Nieco podobne som robil aj ja, skuste ako ja : lesenarske trubky z kovosrotu, pozvarajte ich, na spodok ako dlazku drevene dosky a na vrch ako strechu plechovu krytinu (Rova...), Ked to natriete peknou farbou bude to pekne. a hlavne sa to nerozpadne a mozte do toho naukladat 2 vlecky dreva ako ja a bude to bezpecne. obrazok nabuduce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
griffin - (1) - 43.241 (?), 9.12.2008 22:01
Řešil jsem prakticky stejné zadání jako Vy. Přístřešek relativně pohledný, stabilní, 5x1,8m. Použil jsem dřevěné trámky 8x8 cm v rozích a uprostřed zadní stěny. Další trámky jsem použil na zavětrování. Prostorové spojení trámků je dvojitými prkny 2,7cm nahoře a dole. Střešní spojení třemi fošnami 14x6 cm postavených na výšku. Na fošny přibité prkna v roštu a plechové šablony Lindab. Na stěnách jsou prkna aby dřevo nevypadávalo ven. Založen ve svahu pouze na betonových dlaždicích (hlavně z důvodu abych nemusel posílat ohlášku - takhle je to v podstatě zahradní nábytek), podlahu pod dřevem také tvoří velkoformátové betonové dlaždice. Tato konstrukce již vydržela bez jakéhokoliv problému Kyrila, Emu a cca 40 cm sněhu. Udělal jsem Vám teď nějaké noční fotky. Ve dne bohužel moc nemám, ale za dne vypadá o 100% lépe než s bleskem, zejména pokud je čerstě naplněn špalky :). Snad trochu pomohu v inspiraci.
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
luiss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 212.142 (?), 10.12.2008 13:21

dobrý den, já jsem to řešil železnými sloupky a kari sítěmi, přístřešek je 4,5 m dl 3 m široký, na sloupky jsem navařil packy a do nich posadil trámky 10x10,výškový rozdíl je asi 20 cm, na to fošny 5x9 a střešní latě, krytinu jsem použil onduline.pokud chcete vyfotím pošlu na emil, není to nic extrea, ale je ze dřevem pořádek, je to uklizené a krásně to profoukává.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Tiger - (9) - 64.58 (?), 10.12.2008 16:07

Dekuji za prispevky,´tak zacnu schanet asi tramky 10 na 10 cm.  chtel bych pod ne udelat betonove patky a koupit nekde v zelezarstvi takove ty ucka co se zabetonuji a prisroubuji k tomu tramky.(jestli nekdo ma lepsi napad jak to udelat tak sem s nim ).Mel bych docela strach nechat to jen na zemi.Od skoro manzelky mam za ukol udelat naky vzhledove pekny pristresek, i kdyz me osobne by taky nevadila konstrukce z lesenarskej natrenejch trubek.Ceka me to hned z jara, tak si chci nechat poradit a nak inspirovat.Uz chci zacit schanet tramky, predpokladam,ze to mohu postavit ze syrovych tramu... 

Pro Luisse- muj email: tigertec@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
chatar - (2) - 86.78 (?), 21.2.2009 21:52

Zasílám obrázek přístřešku na dříví jako inspiraci, kostra je tvořena trámky 10x10 cm, patky v betonu, jako střecha vlintý plech.

přístřešek na dříví
přístřešek na dříví
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika