Kde sehnat pražce



host - 222.50 (?)
3.8.2010 15:50

Na internetu jsem narazila na firmu Beton Brož, která vyrábí pražce betonové jako repliku. Na obrázcích vypadají hezky, ale jsou docela krátké (60cm). Připadá mi to jako dobrá alternativa.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 222.50 (?), 3.8.2010 15:50

Na internetu jsem narazila na firmu Beton Brož, která vyrábí pražce betonové jako repliku. Na obrázcích vypadají hezky, ale jsou docela krátké (60cm). Připadá mi to jako dobrá alternativa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 24.183 (?), 3.8.2010 20:58

Lidé jsou nepoučitelní. Nechtěl bych být v kůži majitele takových schodů, ani v kůži sousedů dole po svahu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 160.168 (?), 30.12.2010 13:37

A v létě ten smrádek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 28.104 (?), 30.6.2011 22:36

Všichni mají keci na pražce že je to svinstvo.ale když jsou v celku tak na schody, cesty nebo opěrné zdi doporučuji.Asi ti chytráci neví co se dělá se starými pražci.Takže vážení chytráci-staré pražce se drtí pak se promíchávají s nějakým olejem a nato se to pálí.A to dýcháme všichni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 161.15 (?), 1.7.2011 2:24
Hm, další perla... Pražce se drtí a míchají s dehtem/vyjetým olejem a pískem. Spaluje se řízeným spalováním v cementárkách při teplotách více jak 1000 stupňů C. Žádný sajrajt do ovzduší nejde a naopak se využije jejich vysoký energetický potenciál. Jde o nejlepší cestu likvidace. Použití pražců pro zahradnické stavby a úpravy terénu je činnost zabedněnců. Dehet se luhuje do půdy, v létě se odpařuje. V drtivé většině případů jejich použití jde navíc o kus kýče. Obvykle do zahrádky pasují leda tak jak pěst na oko.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 40.135 (?), 1.7.2011 7:57

prazce jsou vyborne na zpevneni svahu nebo schody ty kecy o rakovine vysly z EU aby se nejak zduvodnil zvysena vyskyt rakoviny ale ze je to z jadernych spadu to uz se nerekne hoalandane z nich staveji hraze herec Jelinek si z nich postavil chatu a vsichni ziji podle koleji lidi sbiraji houby a lecive rostliny a ty co nemuzou prazcum prijit na jmeno tak si tyto sbery kupuji na trznici a mysli si jak to je zdrave

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.220 (?), 1.7.2011 9:01

Lidi neblázněte, když si někdo ty pražce chce dát na zahradu, tak ať si je dá, na těchto diskuzích se mi nelíbí to vzájemné napadání. Řada lidí se tu tváří jako mistr světa a nejchytřejší na světě a neodpustí si ironické poznámky... Že by to byl až takový kýč se mi nezdá, už jsem jich na různých místech viděla dost a mnohem kýčovitějších věcí ještě víc. Řešili jsme před 3 lety podobný problém se zpevněním svahů a tuto možnost nám nadhodil sám architekt- a věřte, že to je úžasně chytrý človek, který nám vyřešil spoustu věcí, zahrada je nádherná. Mimochodem já jsem doktor a vím, že železniční pražce nejsou nic zdravého... My jsme se tehdy rozhodli jinak, ale to neznamená, že ten, který si z toho na zahradě udělá pár schodů, je ... a nelida, který chce otrávit sebe i sousedy / všude kolem je tolik jedů, že bychom nemohli vystrčit nos... / Spíš bude asi problém je teď od dráhy skutečně sehnat, protože nedávno se v médiích řešila aféra, že ČD prodávají staré pražce a přitom je to nebezpečný odpad... Ale zkuste to- jinde, než tam to asi sehnat nepůjde, zvlášť, když se do diskuzí pouští takoví, kteří konstruktivní odpověď na Váš dotaz nedají. Ještě na okraj- my jsme ty svahy tehdy zpevnili betonovými vyřazenými pražci z dráhy, mezi kterými máme kameny a rostliny - hrozná práce, ale výsledek je luxusní, ani jsem v to nedoufala, každý to obdivuje a ušetřili jsme statisíce za opěrné zdi. Cena jednoho pražce byla 15 Kč...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.15 (?), 1.7.2011 13:57
Trocha ironie nezaškodí. To není o pěstování kapusty, ale o porušování platných zákonů a zamořování prostředí. V zahraničí se dehtem napuštěné dřevo nepoužívá už leta, u nás je k nalezení naštěstí jen u vlakových tratí. Dehet je jedním z nejpestřejších a nejbohatších zdrojů prokázaných karcinogenů vůbec. Nechápu jak jako doktor můžete napsat, že pár schodů ničemu neškodí (to jste neměli předmět "preventivní lékařství"?) a obhajujete to faktem, že v okolí je hromada jiných jedů. To mi připomíná argumenty dnešních politiků... Nebudu přece přidávat další svinstva, ne? Když už si to někdo chce rvát do zahrádky, ať pod celou zahradou provede hydroizolaci a postaví nad ní skleník. Nikdo není na odpařené dehtové páry a vyluhované karcinogeny zvědavý.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.183 (?), 1.7.2011 18:17

Pokud bych zjistil, že si můj soused v blízkosti mého pozemku staví nějakou krásu z pražců, nejprve bych si s ním přátelsky pohovořil, ve druhém kole zcela vážně varoval a ve třetím kole bych ho štval jako lovnou zvěř,  samozřejmě v souladu s platnými zákony.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vodehnal - (23) - 174.134 (?), 1.7.2011 10:07

Tedy nedalo mi, abych na nereagoval. Dřevěné železniční pražce naprosto obsahují dehet, což je prokazatelný karcinogen, nemluvě o fenolech.

Tyto látky se vyluhují a dostávají se do půdy a pak do zeleniny, popř jiných plodin.

A mimochodem, to že je dehet karcinogenní je známé minimálně 20 let, není to výmysl EU.

A ještě taková poznámka pro lidi, které to nepřesvědčilo, použití pražců na zahradě může být považováno za porušení zákona o nakládání z odpady a pokuty nejsou zrovna malé.

Stačí soused, který bude mít vedle Vás studni a najdou mu ve vodě fenoly a nedoplatíte se...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika