Příspěvky uživatele - vodehnal

Co vykusuje jablka na stromech?, 12.9.2016
Nejste sám, Rajka cca 50 % plodů zničených, radši jsme ji otrhali, ikdyž by plody pár dní ještě snesly. Karmína, cca 25 % plodů zničených. Nejhorší na tom je, že hnilobu pak chytí sousedící zdravá jablka a odejde jiz 4-5 najednou. A jako u... celý příspěvek >
Růže houbové choroby, 11.7.2016
Mám v poslední dobou velké problémy z chorobami růží. Na zahradě pěstujeme větší množství růží a poslední roky dost neúspěšně bojuji s chorobami jako černá skvrnitost a rez. Bohužel postřiky, které fungovaly spolehlivě už nelze koupit, konkrétně... celý příspěvek >
Hojivo Travin, 8.5.2012
Na hnojení trávníku používám obyčejný cererit-10 kg za cca 250 Kč. Jednou za rok trávník postříkám směsí Staran+Lontrel. Trávník roste jak divý a bez plevelu. Používání travinu považuji za zbytečné a v podstatě nesmyslné. Mít trávník permanentně... celý příspěvek >
Elektrická řetězová pila Makita UCXX20A nebo Bosch AKE XX S, 22.7.2011
Vlastním taky Makitu, stejný typ, pouze lišta 35 cm a taky bez problému. Jednoduché nasazování řetězu, slušný výkon, bez problému přeřízne 50 cm kulatinu.
Zvýšení Ph, 15.7.2011
Ještě poznámka, jestli jste naměřil 50 ppm, pokud uvádíte správné jednotky tak to je 5 °dH, protože 1°dH je 10 mg/l CaO tedy 10 ppm-pak je voda měkká. Jestli jde ale o 50°dH tak jde o vysoce tvrdou vodu.
Zvýšení Ph, 15.7.2011
Jednoznačně koupit hydroxid sodný NaOH, udělat tak 10-20 % roztok. Dávat do tvrdé vody vápennou vodu je nesmysl. Soda by šla taky použít, ale v případě tvrdé vody se vám na stěnách resp. na dně na dně bazénu vysráží uhličitan vápenatý (vodní kámen).... celý příspěvek >
Jaký písek do filtru na bazén? Kdy vyměnit?, 4.7.2011
Já osobně bych šel do hrubšího cca 1- 2mm. U tak jemného písku může při praní filtru docházet k úniku náplně. Navíc může pak pískový filtr vykazovat vyšší tlakovou ztrátu.
Kde sehnat pražce, 1.7.2011
Tedy nedalo mi, abych na nereagoval. Dřevěné železniční pražce naprosto obsahují dehet, což je prokazatelný karcinogen, nemluvě o fenolech. Tyto látky se vyluhují a dostávají se do půdy a pak do zeleniny, popř jiných plodin. A mimochodem, to že je... celý příspěvek >
Ovlivňuje typ sekačky množství plevele v trávníku?, 22.6.2011
Sekám sekačkou, která má obě funkce, jak mulčování tak i sběr do koše. Protože vlastním větší zahradu, tak užitkovou část mulčuji a okrasný trávník sekám se sběrem do koše, tedy můžu porovnat oba způsoby sekání. Rozhodně jsem si nevšiml, že by sběr... celý příspěvek >
Vysoka hladina chloru v bazenu, 17.6.2011
Chlor by se z toho samozřejmě dal dostal, ale za cenu další chemie. Pak je možné z toho dostat chlor probublávání vzduchem, ale nejjednodušší je to opravdu nechat až koncentrace klesne postupem času sama od sebe.
Po aplikaci Sava voda zhnedla. Co s tim?, 17.6.2011
Hnědou barvu způsobuje jednoznačně obsah železitých iontů. Savo jako chlornan způsobilo oxidaci dvoumocného železa na třímocné. A protože ionty železité vypadávají ve formě nerozpustného kalu (hydroxid železitý) při výrazně nižší hodnotě pH než... celý příspěvek >
Živý plot jako větrolam, 16.6.2011
Tavoly mám doma také, jsou to opravdu krásné keře, ale jako větrolam nepoužitelné. Půl roku jsou prakticky bez listí a na jaře je nutné je pořádně ostříhat. Dporučoval bych použít nějaký jehličnan-túje, cypřiš...
Oddělení vody od hrubších nečistot v jímce na zalévání, 6.6.2011
To bude trochu problém. Možná by pomohlo přizvednou sací potrubí, aby to nebralo tolik nečistot, ale tím se zase sníží akumulace v jímce. Co si nechat vyrobit sací koš o dostatečné ploše, který se tak rychle nezanese? Např. 200 mm trubku 500 délky,... celý příspěvek >
Mospilan - kolikrát použít za sezonu?, 2.6.2011
Můžu se zeptat, co je špatného na použití pyrethroidů na postřiky ovocných stromů? Organofosfáty jsou rozhodnější horší toxiny a jestli se nepletu mají taky delší ochrannou lhůtu. Osobně organofosfáty používám, protože jsou účinější a působí... celý příspěvek >
Stefanotis - Věncovec, 24.5.2011
Stephanotis mám doma již cca 6 let a pravidelně mi kvete. Zalévám ho jednou denně, ale mám ho na okně na jižní straně. Hnojím jednou týdně. Většinou mi přes zimu opadá část listů, takže na jaře zastřihám jednotlivé výhony. Letos jsem ho neostříhal,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika