Tuli-tuli-tulipánek



Stránky: 1,  2,  3   
host - 40.188 (?) 
20.4.2009 23:40, zobrazeno: 22377x

Zdravím, chtěla jsem se prosím zeptat-od podzimu mám zasazené tyto skvosty.kvetou, ale co se mi vůbec nelíbí, že každý lístek je hodně dírkovaný-je to nemoc nebo nějaký škůdce-taaaaak jsem se na ně těšila, ale nejsou nic moc.Dá se to nějak ovlivnit?myslíte, že příští rok to bude to samé?jiné květinky vedle nemám:(děkuji za rady.A ještě druhý dotaz k tulipánu-jak se rozmnožují? kdy místo jednoho jich naroste více z jedné cibulky?bude stále jen jeden? všude vidím ty nádhery plné života i s narcisky a u mě:(tak snad příště.Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 176.18 (?), 21.4.2009 0:37

Dírkování nevím. Množí se tím, že větší cibule vytvoří "dceřinné" cibulky a ty až vyrostou, pokvetou také.Z každé cibule u velkokvětých tulipánů vyrůstá jen jeden stvol, botanické jich mohou mít i více. U některých velkokvětých odrůd se ale stvol dělí na celou "kytičku" květů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 40.188 (?), 19.5.2009 21:31

Ještě dotázek-mám v záhoně již odkvetlé tulipány a není to už pěkné-ráda bych aby tam byly zase nějaké pěkné květy něčeho jiného co kvete-můžu je už ted nějak vydlábnout a někam dát do podzimu?ale kam?a mám ustřihnout ty listy?děkuji-ještě se vlastně přeptám, který měsíc na podzim je tam mám zase dát aby byly na jaře zase rozkvetlé?moc děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 19.5.2009 23:36

Pokud listy žloutnou, mohou se odstřihnout, aby nehyzdily záhon. Pokud letos chcete tulipány vyndávat ze země, ještě chvíli počkejte. Je na to jednoduché pravidlo :děti jdou ze školy = tulipány jdou ze země (červen), děti jdou do školy = tulipány jdou do země(září)...Ukládají se do stínu na vzdušné místo.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 143.205 (?), 20.5.2009 7:39

no to je mi novina,...?  odstřihnout žluté listy??? skutečně to myslíte tak jak jste to napsala???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.2 (?), 20.5.2009 7:48

A proč ne? Tyto listy už neplní svoji asimilační funkci, tak se klidně dají odstranit. Je to správně napsáno. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 143.205 (?), 20.5.2009 8:02

no, když myslíte, ale cibuloviny mají listy právě proto, aby si nahromadily živiny, jak můžete tvrdit, že opak je pravdou,  Můžete to rozvést?? děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 143.205 (?), 20.5.2009 8:12

Hm, asi už jste nekde jinde nebo je vaše mlčení také odpověď?   Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 20.5.2009 8:33

Právě od toho je to cibulovina, že přečkává nepřízniové období ve formě cibule v zemi. Její nadzemní část prostě zasychá. No a když to udělá list u tulipánu, tak už nemá asimilující funkci a bez problémů se může odstranit. A klidně na to místo, pokud nebudete vyzvedávat cibule, tak můžete vysadit nějakou zajímavou letničku:-) Je to běžná záležitost. Co je na tom divného? Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6512) - 70.100 (?), 20.5.2009 8:03

Cibule nemusíte vyndavat každý rok (ale můžete). Dělá se to jen když se hodně rozmnožily a je potřeba je rozsázet. Jinak můžou zůstat v zemi trvale. Na záhon můžete dát jakoukoliv letničku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika