Naklíčené cibule tulipánů a narcisů - jak vysadit a co se s nimi letos stane?



Emen - (14) - 30.150 (?) 
10.4.2016 14:13, zobrazeno: 10111x

Dobrý den, 

z výletu do Keukenhofu jsem si dneska přivezla cibulky narcisů a tulipánů. Všechny jsou naklíčené, jak je na vidět na přiložené fotce. Předpokládám, že je musím vysadit stylem  "už včera bylo pozdě".

Prosím tedy o rady, ve fóru jsem dotaz na tak pozdní vysazení nenalezla. 

1) jak hluboko cibulky do země zasadit, když jsou již tak naklíčené - aby celé klíčky koukaly ven?

2) co se s nimi letos asi stane - je šance, že ještě vykvetou? 

3) ponechat je přes letošní zimu v zemi při tak pozdním zasazení nebo vyndavat, jestli vyndat, kdy?  

Snad jsem nenalétla na vábení tamních prodejců a není to k vyhození, protože na fotce je jen chabý vzorek toho, co jsem si odtamtud dotáhla ;-)

Díky předem všem za rady! 


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 10.4.2016 16:00

Vysaďte je normálně hluboko, jako na podzim nenaklíčené. Kvést asi nebudou, ale příští rok ano. Na zimu je nechte v zemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 135.10 (?), 10.4.2016 21:50

A to já si myslím, že ještě zjara vykvetou. Květ je v cibuli již založený od minulého vegetačního období.

Jinak souhlasím s KUKYm: vysadit normálně a na léto nevyndavat.

A za vegetace důkladně přihnojit (opakovaně přihnojovat třeba krystalonem květ a plod), aby i při zkrácené vegetační době stačily narůst dostatečně velké nové cibule a založit květy na příští rok,

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Emen - (14) - 30.150 (?), 11.4.2016 15:13

Děkuji KUKY i Josefovi za odpovědi :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
blauza - (1) - 4.11 (?), 21.3.2017 9:31

Mám ten samý problém letos, dostala jsem přes 40 cibulek tulipánů z Holandska a někdo říká, že je již letos nemám dávat do země, že se tím pozdním vysazením znehodnotí. To by mě bylo líto. A taky mně bude líto, když je letos neuvidím kvést. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.228 (?), 21.3.2017 10:55

Cibule vysaďte tak, jako by naklíčené nebyly. Tulipány můžete po odkvětu buď jeden rok v zemi ponechat, nebo po zatažení natě normálně sklidit, budou jen o trochu opožděné.V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika