Řebčík královský



merylin1 - (3) - 91.66 (?)
27.4.2008 10:30

Ano to je možné, ale já je mám na místě mnoho let, a nepřesazuji, vždy kvetly a dosti hojně. Dokonce i ty žluté.Jen letos se jim moc nechtělo. Nevím.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
Brasica1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 19.216 (?), 18.9.2010 10:21

ted je ideální doba na koupi řebčíků, Já je mám na jednom stanovišti už asi 15 let a stále kvetou měla jsem jenom oranžové letos jsem zasadila žluté tak se budu těšit na jaro jestli vykvetou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 16.5.2019 14:31

Na řebčíky je už teď pozdě. Dají se koupit všude, kde jsou cibuloviny, a to jak jsem již psala, někdy koncem prázdnin, v září. Já je vloni kupovala přes eshop "narcisy.cz", a opravdu se povedly. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
klapusa - (1) - 249.145 (?), 27.4.2008 1:17

Já jsem si taky před lety koupila řebčík a hned mi kvetl, ale to bylo poprvé a naposled. Každým rokem krásně vyleze ale nekvete. Už jsem ho dvakrát přesadila ale taky to nepomohlo. Myslím si, že když ho budu hnojit na jaře, tak už je to asi pozdě, protože velmi brzy vylézá ze země. Možná by bylo lepší, ho hnojit rok předtím. Co myslíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
merylin1 - (3) - 91.66 (?), 27.4.2008 8:20

Dobrý den, řebčík nepřesazuji, kvete nádherně každým rokem, ale letos nic moc. Sama nevím čím to je, já dávám vinu zimě, je to tak snažší na /někoho, něco to svést./ Ale opravdu rok co rok mi kvetou nádherně, mám i pár kusů žlutých, ale ty letos nevykvetly vůbec. Tak se budu těšit na příští rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 27.4.2008 10:37

Marie - změňte hnojivo a dejte mu dvojitou dávku.  Mohlo by to pomoci. Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 27.4.2008 9:36

Řebčík kvete i v těžké půdě - jinou ani nemáme. Cibule jsou na rozdíl od jiných cibulovin mimořádně hluboko - až 30 cm. Možná je příčinou neúspěchu mělké vysazení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
merylin1 - (3) - 91.66 (?), 27.4.2008 10:30

Ano to je možné, ale já je mám na místě mnoho let, a nepřesazuji, vždy kvetly a dosti hojně. Dokonce i ty žluté.Jen letos se jim moc nechtělo. Nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 137.8 (?), 30.4.2008 9:54

Já jsem měla perfekně kvetoucí řebčík k. oranž, ale časem ho umořil jasmín do hodně slabé nekvetoucí cibulky. Tu jsem vyndala a řebčík dostal lepší světlejší místo s méně kořeny jiných dřevin. Je tam asi pátým rokem, rostlina sílí rok od roku, květ nikde. Trpělivost rebčíkové zvonky přináší - nebo tomu tak není? Jednou skončil...??? Do tak velké hloubky v jaké musí být cibule Ř.K. se špatně hnojí...

F.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 37.6 (?), 30.4.2008 22:54

Měl jsem na zahradě řebčík královský na příliš zastíněném a vlhkém místě, kde se mu nedařilo. Před třemi lety jsem cibule přesadil na slunce do propustné půdy. Letos poprvé kvetly. Že by potřebovaly nějak vydatně hnojit jsem nezaregistroval. Půda na záhonku je nepříliš úživná (trvalkám stačí), jediné, co jsem za ty tři roky dodal, byla listovka.

Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 186.45 (?), 3.5.2008 10:17

Dostala jsem řebčík od sousedky, kvetl jí oranžově.Další rok vyrazily silné rostliny.Jaké bylo moje překvapení, když řebčík vykvetl žlutý. Nevím, jak je to možné.

Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika