Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chatky, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR.
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma

Cibulnaté květiny > Řebčík královský

Řebčík královský

host - xxx.xxx.93.59 (?)
15.5.2019 23:51
Schanim též, nemohu sehnat, poradťe.dekuji.
Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna

Řebčík královský

jarmila (19)
8.5.2005 21:45, počet návštěv: 68606
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)
Koupila jsem si řebčík královský a zasadila dle návodu,první rok mi vykvetl ale letos mi narostlo pět stonků ale květy nikde.Stonky jsou sice silné ale poléhají,možná,že je to způsobeno mrazem.Nevím jestli bych neměla cibuli vykopat a znovu rozdělit a zasadit ale kdy a jak,protože vím,že by cibule neměla vyschnout ale přitom se sází až na podzim.Nemohl by mi někdo poradit Jarka.
Připojit reakci   

Řebčík královský

host - xxx.xxx.129.10 (?)
28.2.2006 8:41
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Toto mi řebčík dělá též.V létě chce sušší a teplejší prostředí
( u nas na zahrade mame jílovitou půdu). Proto ho vyndávám po zatáhnutí listů, cibule nechám krátce oschnout a uložím do suchého písku do stínu ve sklepě. Semtam kápnu na písek trochu vody. Ven je vysazuji v říjnu ,i koncem října to neškodí. Tento rebčík vyžaduje na jaře solidní přihnojování.

Marek Buchta
Připojit reakci

Řebčík královský

host - xxx.xxx.64.213 (?)
21.11.2006 14:36
Já jsem měla  řebčíky na suchém slunném místě už více jak 20 roků bez jakéhokoli vyjímání ze země. Byl to nádherný a mohutný chumel korun. Pak jsem je vyryla, rozsadila cca 20 cm od sebe a hned druhý rok kvetly a už se zase množí. Nevyndám je ze země určitě minimálně 10 roků. Jde jim to velmi k duhu.
Připojit reakci

Řebčík královský

host - xxx.xxx.182.82 (?)
21.11.2006 14:59
Já bych s tím vyndáváním počkal. Cibule se rozdělila a potřebuje zesílit. Myslím, že na jaře se můžete dočkat více kvetoucích stvolů. Řebčík pokud má dobré podmínky  vydrží na stanovišti mnoho let. Rozhodně neuškodí jej na jaře dobře pohnojit. Aleš
Připojit reakci

Řebčík královský

host - xxx.xxx.53.8 (?)
20.4.2011 8:53

Zdravím, my jsme měli řebčíky co si pamatuju (a to je mi 31:-))a krásně kvetly, až do předloňska, když jsem je musela vyrýpnout, kvůli pýru, který byl všudypřítomný, no a od té doby ani kvíteček, jen vyrostou, ale nekvetou, zkusím počkat ještě rok, jestli si to nerozmyslí a když tak je vyrýpnu a přesadím jinam. Máme jihozápadní svah a hlinitopísčitou půdu, takže to by mu mělo vyhovovat. Přeji všem hodně radosti z jarních zahrádek. Lucie

Připojit reakci

Řebčík královský

host - xxx.xxx.25.2 (?)
6.8.2011 7:49

Muže byt v hlubši poloze v zemi, to potom spotřebuje vice sily na vyraženi než na tvorbu květnich stonku.Je tež možne, že je přehnojeny a nema potřebu kvest.

Připojit reakci

Řebčík královský

host - xxx.xxx.84.41 (?)
25.4.2008 18:21

Sháním řebčík královský, nikde jsem na něj zatím nenatrefila.Memáte někdo nějaký tip kde ho mohu sehnat?Děkuji

Připojit reakci

Řebčík královský

vyslouzil (17060) - xxx.xxx.100.5 (?)
26.4.2008 8:06

V tuto dobu kvete, takže se cibule neprodávají. Na podzim jej budou mít všude. Tedy červený, žlutý vzácněji.

Připojit reakci

Řebčík královský

Marcela Brychtová (22) - xxx.xxx.85.226 (?)
9.7.2010 14:08

Ještě je na prodej brzy. V obchodech bývá někdy už od srpna. Marcela

Připojit reakci

Řebčík královský

host - xxx.xxx.93.59 (?)
15.5.2019 23:51
Schanim též, nemohu sehnat, poradťe.dekuji.
Připojit reakci

Řebčík královský

Brasica1 (97) - xxx.xxx.19.216 (?)
18.9.2010 10:21

ted je ideální doba na koupi řebčíků, Já je mám na jednom stanovišti už asi 15 let a stále kvetou měla jsem jenom oranžové letos jsem zasadila žluté tak se budu těšit na jaro jestli vykvetou

Připojit reakci

Řebčík královský

Marvella (810) - xxx.xxx.48.194 (?)
16.5.2019 14:31

Na řebčíky je už teď pozdě. Dají se koupit všude, kde jsou cibuloviny, a to jak jsem již psala, někdy koncem prázdnin, v září. Já je vloni kupovala přes eshop "narcisy.cz", a opravdu se povedly. Marcela

Připojit reakci

Řebčík královský

klapusa (1) - xxx.xxx.249.145 (?)
27.4.2008 1:17

Já jsem si taky před lety koupila řebčík a hned mi kvetl, ale to bylo poprvé a naposled. Každým rokem krásně vyleze ale nekvete. Už jsem ho dvakrát přesadila ale taky to nepomohlo. Myslím si, že když ho budu hnojit na jaře, tak už je to asi pozdě, protože velmi brzy vylézá ze země. Možná by bylo lepší, ho hnojit rok předtím. Co myslíte?

Připojit reakci

Řebčík královský

merylin1 (3) - xxx.xxx.91.66 (?)
27.4.2008 8:20

Dobrý den, řebčík nepřesazuji, kvete nádherně každým rokem, ale letos nic moc. Sama nevím čím to je, já dávám vinu zimě, je to tak snažší na /někoho, něco to svést./ Ale opravdu rok co rok mi kvetou nádherně, mám i pár kusů žlutých, ale ty letos nevykvetly vůbec. Tak se budu těšit na příští rok.

Připojit reakci

Řebčík královský

Daniela. (1205) - xxx.xxx.204.208 (?)
27.4.2008 10:37

Marie - změňte hnojivo a dejte mu dvojitou dávku.  Mohlo by to pomoci. Zdravím - Daniela.

Připojit reakci

Řebčík královský

vyslouzil (17060) - xxx.xxx.100.5 (?)
27.4.2008 9:36

Řebčík kvete i v těžké půdě - jinou ani nemáme. Cibule jsou na rozdíl od jiných cibulovin mimořádně hluboko - až 30 cm. Možná je příčinou neúspěchu mělké vysazení.

Připojit reakci

Řebčík královský

merylin1 (3) - xxx.xxx.91.66 (?)
27.4.2008 10:30

Ano to je možné, ale já je mám na místě mnoho let, a nepřesazuji, vždy kvetly a dosti hojně. Dokonce i ty žluté.Jen letos se jim moc nechtělo. Nevím.

Připojit reakci

Řebčík královský

host - xxx.xxx.137.8 (?)
30.4.2008 9:54

Já jsem měla perfekně kvetoucí řebčík k. oranž, ale časem ho umořil jasmín do hodně slabé nekvetoucí cibulky. Tu jsem vyndala a řebčík dostal lepší světlejší místo s méně kořeny jiných dřevin. Je tam asi pátým rokem, rostlina sílí rok od roku, květ nikde. Trpělivost rebčíkové zvonky přináší - nebo tomu tak není? Jednou skončil...??? Do tak velké hloubky v jaké musí být cibule Ř.K. se špatně hnojí...

F.T.

Připojit reakci

Řebčík královský

host - xxx.xxx.37.6 (?)
30.4.2008 22:54

Měl jsem na zahradě řebčík královský na příliš zastíněném a vlhkém místě, kde se mu nedařilo. Před třemi lety jsem cibule přesadil na slunce do propustné půdy. Letos poprvé kvetly. Že by potřebovaly nějak vydatně hnojit jsem nezaregistroval. Půda na záhonku je nepříliš úživná (trvalkám stačí), jediné, co jsem za ty tři roky dodal, byla listovka.

Tomáš

Připojit reakci

Řebčík královský

host - xxx.xxx.186.45 (?)
3.5.2008 10:17

Dostala jsem řebčík od sousedky, kvetl jí oranžově.Další rok vyrazily silné rostliny.Jaké bylo moje překvapení, když řebčík vykvetl žlutý. Nevím, jak je to možné.

Jarka

Připojit reakci

Řebčík královský

host - xxx.xxx.116.99 (?)
12.5.2008 15:10

Dobrý den, já mám naprosto stejné zkušenosti. Na podzim zasadím cibule řebčíků, následující jaro poprvé a naposledy vykvetou. Další jara už lezou z půdy jen stonky. Mají kvalitní drenáž, jsou na slunném, ale zároveň i mírně vlhkém místě a hnojím je. Apropo, literatura píše, že řebčíky se mají hnojit už na podzim!!! Přestože se snažím dodržovat veškerá doporučení, řebčíkům se u mne nevede. Některá stanoviště jim prostě vyhovují, jiná ne. Postupně se smiřuji s tím, že řebčíky u mne na zahrádce nebudou.

Připojit reakci

Řebčík královský

host - xxx.xxx.224.3 (?)
21.5.2008 15:00

Dobrý den, řebčík král.jsem vsadila před 4 lety do jižní zahrádky - spíš prahuť, ale za zídku cca 30 cm vysokou. První 2 roky nevykvetla žádná z 10 květuschopných cibulí, pak 3, letos již 8! Nemám pocit, že by se ale množil, spíš ty malé mizí... Zemina normální, zálivka klasická, hnojím když si vzpomenu, tj.minimálně ;-(Spíš když na zimu přisypávám růže kompostem, na jaře rozhrnu a dostane se trochu i na řebčíky. Ale hlavně - opravdu nevyndavám ze země! Dřív jsem přesazovala, protože nekvetl, a on si opravdu potvůrka počkal, až to vzdám a nechám ho v klidu  :-D (předtím jsem ho měla několik let, přesazovala - a on nic, až když jsem to vzdala a dala ho na "nefrekventované" místo...) Vydržet! ;-) Sally

Připojit reakci

Řebčík královský

host - xxx.xxx.91.57 (?)
15.8.2008 23:35

Mám řebčík od sousedky, krásně jí kvetl. Mě vždy vyroste asi do 15 cm, pak mu "neco" užužlá stonek asi 4 cm nad zemí, vršek s listy to nechá ležet a mám po radosti. Nevíte náhodou někdo, koho - co řebčík tak láká? Slimáci to nejsou.             ...???

Připojit reakci

Řebčík královský

host - xxx.xxx.9.81 (?)
12.1.2009 17:21

i ja mela rebcik 2roky, kvetl,ale loni nic tak jsem ho chtela presadit, jenze cibule nikde!?co se stalo?pry jsou proti krtkum a jinym hrabosum, ale mam podezreni ze mi to nejaky tvor sezral

Připojit reakci

Řebčík královský

host - xxx.xxx.254.10 (?)
12.1.2009 20:25

Možná jste nedolovala dost hluboko - ty cibulky jsou stále hlouběji a opravdu těžko se hledají

Připojit reakci

Řebčík královský

host - xxx.xxx.185.138 (?)
13.1.2009 19:41

Plžáci po něm jdou. Překousnou lodyhu a rostlina zahyne.

Připojit reakci

Řebčík královský

host - xxx.xxx.9.81 (?)
15.1.2009 14:24

To je mozne ze je hluboko, uvidim ted ne jare zda-li mi vyroste, to jsem opravdu moooooc zvedava byla bych rada byl velmi hezky

Připojit reakci

Řebčík královský

host - xxx.xxx.11.35 (?)
27.6.2018 10:14

1) Mám už letitou cibuli. Ještě předloni kvetl, ale již druhým rokem vyrostl jen slabý stonek, květ nikde... Co je špatně, chci, aby zase vykvetl.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

2) dostala jsem několik semeníků, již puklých a semínka vypadávají. Chtěla bych je zasadit a vypěstovat. Jak na to - poradíte mi???

Připojit reakci

Řebčík královský

host - xxx.xxx.58.215 (?)
9.7.2010 14:03

Takto jsem dopadla vždy s bílými liliemi, kdy mě to překusovala myš. Samozřejmě se jednalo o větší myš, kterou jsme několikrát zahlédli. Teď máme se sousedem rozryté záhohy chodbičkami, když tam chci něco zasadit, tak se propadnu o 10 cm. Loni jsem tam měla žlutý řebčík královský, poprvé vykvetl, a letos není po něm ani památky. To opět určitě je na vině ta myš, neboť u tulipánů jsem se divila, že přestaly růst, vzala jsem za lístky a lehce jsem je vytáhla ze země. Byly bez cibulek, opět na záhonu, kde je to podryté chodbičkami od myši. 

Připojit reakci

Řebčík královský

host - xxx.xxx.201.161 (?)
7.6.2011 22:30
Úplně přesně jsem dopadla já. Začalo to s bílými liliemi, o dva roky později jsem zakoupila v Lidlu zlutý řebčík královský, první rok jsem se radovala a těšila se na příští jaro, bohužel už se neobjevil. A s tulipány jsem dopadla stejně jako vy. Prý ty myši nejdou na narcisky. Tak budu vysazovat cibule narcisek. Ale na záhony, kde cestuje ta myš asi cibuloviny sázet nebudu. Je zajímavé, že tyto velké myši cestují v záhonech, které jsou podél plotů se sousedy, ve středu zahrady takové problémy nemám.
Připojit reakci

Řebčík královský

host - xxx.xxx.221.6 (?)
8.4.2012 14:34

Vodorovné tunely v záhonech dělá hryzec. Likviduje téměř všechny cibuloviny, tulipány, modřence, krokusy a hyacinty, ale také mladé jahodníky, sazenice dýní a cuket, o petrželi, mrkvi a celeru ani nemluvím.

Vše likviduje zdola, vtažením rostlůiny do chodby. Dáváme do chodeb jedové návnady na hryzce, případně pasti.

Dan

Připojit reakci

Řebčík královský

host - xxx.xxx.143.216 (?)
26.3.2010 23:10
Nehnojit, nevysazovat a nechat je tam kde jsou po cely rok. PO vykveteni a uschnuti ustrihnout 5cm nad zemi. Me kvetou dvakrat do roka coz je pomerne nepochopitelne. Jinak mlade a nove narostle vyhonky nekvetou. Pokvetou vam a za dva az tri roky.
Připojit reakci

Řebčík královský

host - xxx.xxx.209.64 (?)
15.4.2010 18:49

je možne aby rebčik už kvetl v tomto obdobi?

Připojit reakci

Řebčík královský

PP. (5360) - xxx.xxx.147.108 (?)
15.4.2010 18:52

Samozřejmě, podle polohy.

Připojit reakci

Řebčík královský

zanpets (391) - xxx.xxx.39.231 (?)
16.4.2010 10:00

no ja jsem ve vysce 202m nebo 220m vzdy se mi to plete,, a ja uz mam hezke..uz jsou skoro otevrene... ale po zime mam jen tri rostlinky, co kvetou,.zbyle jsou asi jen mlade rostlinky protoze maji hodne stonku s listmi a nic, ale loni jsem mela trsy kvetu-

Připojit reakci

Řebčík královský

zanpets (391) - xxx.xxx.39.231 (?)
16.4.2010 22:52

no moje jsou teda takove... no nevim kde mi zmily ostatni kvety ale i tak je to hezke..

Obrázky:
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Připojit reakci

Řebčík královský

host - xxx.xxx.12.175 (?)
24.3.2011 10:20

Právě jsem si koupila cibuli řebčíku, která už začala rašit. Nejraději bych ji zasadila už teď a ne čekat až do podzimu. Nevíte někdo, co by se stalo, kdybych ji zasadila už v dubnu? Díky za odpověď.

Připojit reakci

Řebčík královský

host - xxx.xxx.58.254 (?)
24.3.2011 20:56

Na nic nečekejte a cibuli vysaďte, protože do podzimu by nevydržela.  pH

Připojit reakci

Řebčík královský

host - xxx.xxx.253.46 (?)
24.3.2011 21:12
jak jsou na tom vaše řebčíky? Jeden jsme vysadili na podzim, ale zatím se ještě neukázal. Je ještě čas? Matně si vzpomínám, že na něm bylo špatně patrno, který konec patří nahoru a který dolů... takže jsem nervozní. Zatím kvetou jen krokusy, narcisy teprve vystrčili listy.
Připojit reakci

Řebčík královský

host - xxx.xxx.19.216 (?)
24.3.2011 21:43

řebčíky mám už asi 5 cm velké, mám je na zahradě už mnoho let rozrůstají se a každým rokem krásně kvetou, nehnojím je, zem je kamenitá žádná kvalita ale asi jim to vyhovuje

Připojit reakci

Řebčík královský

host - xxx.xxx.253.46 (?)
26.3.2011 12:30
už jsem ho objevil, takový 5cm oranžový gigant... nic jiného to být nemůže, díky
Připojit reakci

Řebčík královský

KUKY (3644) - xxx.xxx.38.136 (?)
22.4.2015 21:10

Vysadil jsem je na podzim a už krásně kvetou. A fakt docela páchnou. Hlavně mladší rostliny. Pořád jsem nemohl přijít, odkud co smrdí. Měli jsme to i v bytě. Jako organofosfátwink. Mám oranžový a žlutý.

Připojit reakci

Řebčík královský

Standa_hk (5552) - xxx.xxx.248.136 (?)
22.4.2015 21:15

Smrdí pouze při poškození. Nasypte slimákům nebo zažeňte kocoury, ať se Vám v nich neválí.

hmm napodzim jsem dosazoval tři nové, žlutý, oranžový a červený - no jako na potvoru rostou/kvetou oranžový a žlutý, které mám, a z červenýho ani nevykouknul ani lísteček.

Připojit reakci

Řebčík královský

KUKY (3644) - xxx.xxx.38.136 (?)
22.4.2015 21:22

Poškozené nejsou, ani slimáky. Ráno, když je klidno, tak jsou cítit, ale musí se vrazit nos do chocholu. Když rašily, tak smrděly moc. Zkusím rozemnout lístek.

Připojit reakci

Řebčík královský

Standa_hk (5552) - xxx.xxx.248.136 (?)
22.4.2015 22:10

Tak to jo, když prorážejí půdou první lístky, tak jsou cítit. Jeslti je to přetlakem "mízy" nebo poškozením jsem nezkoumal.

Připojit reakci

Řebčík královský

KUKY (3644) - xxx.xxx.155.121 (?)
23.4.2015 8:49

Tak rozemnuté listy páchnou normálně, "zeleně".

Připojit reakci

Řebčík královský

host - xxx.xxx.11.35 (?)
27.6.2018 10:27

Mám tentýž problém. Již druhým rokem jsem se nedočkala květů.

Dostala jsem letos dost smínek, ale nevím jak na to, abych se dočkala rostlinek? Poradí mi tady někdo?

Předem děl´kuji Sall.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Řebčík královský4716.5.201968607
Tulipány 13.5.2019251
Modřenec ostříhání 92.4.20191143
Sasanka - Anemone coronaria De Caen 130.3.2019207
Botanický hyacint? 828.3.2019770
Cibuloviny do květináče - dovnitř1421.3.20193721
Skore cibuloviny do travniku1031.1.20191745
Zakrývání hyacintů931.12.20184600
Nedostupná cibulovina Lužanka821.10.20187193
Cibule lilií v červenci?313.7.20181852
Přeměna žlutých narcisů na bílé228.4.20181504
Cibuloviny ze supermarketu Lidl828.4.201810563
Liliochvostec (Eremurus robustus)336.4.201857352
Přesazení narcisek24.4.20181570
Vyrašené tulipány94.4.20184031
Lukob Bulbs - katalog57.2.20182862
Amarilis85.2.201826693
Opadavý keř, plody lusky231.12.20171611
Identifikace rostliny 731.12.20172931
Choroba lilie 35.12.20173284
Narcisky 328.11.20172246
Neznámá kytička 43.11.20172099
Lilie zlatohlavek presazeni427.8.20172015
Pěstování jarních bledulí1218.7.20175218
Gladioly, kde objednáváte nové odrůdy?1924.5.201715706
Nerine bowdenii1114.5.201723110
Jak se jmenuje tato květina? 412.5.20173138
Co s tulipány36.5.20172647
Nekvetoucí narcisy92.5.20177748
Neznámá cibulovina 430.4.20172555
Venkovní kala2225.4.201757260
Sháním bledule43.4.20174869
Naklíčené cibule tulipánů a narcisů - jak vysadit a co se s nimi letos stane? 621.3.20176161
Napadene tulipany 518.3.20172399
Anglicky zvonek (bluebell) 13.3.20171729
Lilie - doba květu317.2.20172967
Amarylis už kvete 1311.2.20178620
Lilie - množení pomocí listů219.1.20172823
Co s naklíčenými liliemi?426.10.20163749
Co je to za rostlinu? 712.10.20164381
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Uzení masa studeným kouřem19.4.2019
Uzení masa studeným kouřem19.4.2019
Uzení masa studeným kouřem18.4.2019