Termín výsadby česneku



host - 123.87 (?)
7.2.2012 16:05

K jarní výsadbě česneku - záleží na odrůdě, ne všechny se sázejí na podzim, existují i odrůdy jarní, většinou nepaličáky. Mívají dokonce lepší skladovatelnost.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 19.98 (?), 19.1.2012 21:29

Pane Palo, když už Vás tady lehce bráním před pisateli příspěvků které evidentně baví se neustále navážet do odlišných názorů, tak alespoň prosím pozorně čtěte.

Netolerantní až do absurdna mi připadají naopak příspěvky Vašich a (nejen)mých oponentů, kteří prostě nejsou schopni připustit, že pozdnější výsadba může mít v určitých letech, podmínkách a oblastech něco do sebe. Mám legraci z toho, jak se vztekají jako malé děti.Jeden z nich dokonce neváhal označit odlišné zkušenosti a tím pádem i rady za demagogické. Vás, Palo, se tyto výrazy netýkají a pánové nám to tu jistě za čas vysvětlí. Reagoval jsem jednou odpovědí na několik příspěvků, ale ne na Vás. Tak ať nám to roste!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 160.23 (?), 19.1.2012 22:22

Prepáčte. Teraz vidíte, že tiež nepozorne čítam. Ďakujem za podporu môjho názoru či sympatie, ale viac by ma tešilo, keby sa všetkým darilo a nielen s cesnakom. Môžeme sa každý pochváliť, poradiť, požiadať o vysvetlenie, ale keď už sa záhradkári "ťahajú za vlasy", tak už to nie je zábava. S úsmevom ide všetko ľahčie.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.104 (?), 21.1.2012 15:20

Páni, móda nemóda, ja sa snažím v skúsenostiach vás záhradkárov hľadať logiku. Cesnak je veľmi citlivý na isté choroby v čase sadenia. Tie závisia od vlhkosti, type pôdy a čuduj sa svetu, vyskytujú sa pri teplotách nad 10 st C. Toto mám z odborného azda dôverihodného zdroja. Tento rok v oktobri bola teplota v BA aj okolo 15 aj viac stupňov, Keď bolo slniečko pôda sa pekne vyhriala... niekedy padali aj nejaké rekordy. Možno aj začiatkom novembra. No ja som nemal vôbec chuť riskovať aby mi to odhnilo a počkal som nech teploty dlhodobejšie klesnú pod tých 10. Pre mňa to nie je žiadna móda. V októbri bolo dosť inej práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kasparkova.petra - (6) - 104.20 (?), 4.2.2012 10:43

Hezký víkend přeji všem.

Chci se zeptat n a sázení česneku, ale na jaře. Ještě nikdy jsem česnek nesázela a chtěla bych ho zasadit. Tady jsem se dočetla, že by se měl sázet na podzim. Znamená to, že na jaře sázet nemám a mám čekat na další podzim?

Ještě mě zajímá jak je na tom česnek a slimáci. Zahradu máme u Hradce králové blízko potoka. slimáků je tam, mraky a i v kompostu. Myslíte, že polezou i na česnek a "chutná jim"?

Předem děkuji za rady. Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 79.191 (?), 4.2.2012 12:02

Česnek zasazený na jaře bude mít posunutou vegetaci. Naroste trochu menší, protože nevyužije zimní vláhu. S posunutou vegetací bude mít i delší životnost v příštím roce. Směle ho zasaďte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 4.2.2012 12:38

Slimákům česnek nechutná, nemějte obavy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kasparkova.petra - (6) - 12.218 (?), 6.2.2012 9:56

Jirko, Martine, děkuji pěkně za rady.:)

Ještě jestli se můžu zeptat kde sehnat sadbu českého česneku?:) Hlavně o ten český mi jde. Když půjdu třeba do zahradnictví nebo OBI tak poznám bezpečně, že se jedná o český česnek?

Omlouvám se za opravdu trapné dotazy.:)

Krásný den všem přeje Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 233.253 (?), 7.2.2012 14:03

Myslím, že teď na jaře sehnat sadbový česnek a ještě český, bude asi dost velký problém.Přeji Vám štěstí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 50.2 (?), 7.2.2012 15:27

Já sázím česnek na podzim také později (dřív prostě nějak nestíhám a taky mi bylo řečeno od babičky a pratety, že může i mrznout, když jde česnek do země...). Letos jsem nestihla ani tento termín, takže bude jarní... co, zem dovolí...

 V knize Síla čeneku radí na podzim sázet 6-10cm do hloubky; na jaře pak mělčeji, stroužky zahrnovat trochou písku (lépe vzejdou). "Obzvlášť nádherný česnek nám vyroste, když budeme sázet česnek s ubývajícím Měsícem, nejpříznivěji ve znamení Ryb či Štíra."

Dle rad (babičky...) česnek zasypávám vrstvou jehličí - drží vlhkost a brání plevelům; zem je krásně kyprá.

Zkoušeli jsme (bez moření) dřevěný popel k výsadbě, ale 100% ochrana nebyla.

Nejspíš využiji meziřádky afrikánů (odpuzovač háďátek).

Sadbu česneku kupuji na podzim v obchůdku pro zahrádkáře. Letos jsem viděla česnek český ke konzumu i v supermarketech (u nás Kaufland), možná i ptačí burzy, kde se prodává lecco... i ten česnek jsem tam viděla (je-li původ opravdu český, to nevím). Lenča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 123.87 (?), 7.2.2012 16:05

K jarní výsadbě česneku - záleží na odrůdě, ne všechny se sázejí na podzim, existují i odrůdy jarní, většinou nepaličáky. Mívají dokonce lepší skladovatelnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika