Termín výsadby česneku



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 138.9 (?) 
29.10.2011 8:49, zobrazeno: 163591x

do kdy mohu ted na podzim sázet česnek děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 29.10.2011 9:41

Dokud půda nezamrzne, čím později, tím lépe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 29.10.2011 10:48

Já jsem sadil minulý týden, snažím se vysadit každý rok česnek do konce října, potom už je většinou políčko romoklé a sází se blbě. Každý rok mám česnek překrásný. Asi tak...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.15 (?), 29.10.2011 11:02
Cesnak mám stále "zavesený na hambálku" v drevenej záhradnej kôlni. Nemyslím, že by mala v krátkom čase premrznúť pôda. Pestujem cesnak už cez 20 rokov. Skúšal som ho v minulosti sadit koncom septembra, v októbri, novembri aj na začiatku decembra a porovnával som veľkosť úrod. Najpeknejší cesnak bol vždy ten, ktorý som sadil koncom novembra alebo za teplých jesení až začiatkom decembra. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 29.10.2011 13:30

Není to tak dávno, kdy základní poučka byla sázet česnek v září... Myslím, že hlavním důvodem pozdější výsatby je fakt, aby česnek vzešel až "pod sněhem" a nenachytal na podzim nemoci a plísně. Při dnešní výsatbě už toto dle mě nehrozí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 144.15 (?), 29.10.2011 13:40
Máte pravdu. V septembri a októbri je ešte dosť teplo a cesnak zbytočne skoro vyraší a vysíli sa. Do júla, kedy by mal dozrievať, je ešte daleko. Na veľkosti palíc to bolo poznať. Ak strúčky napicháte do pôdy tesne pred zámrzom, nemusíte sa báť vymrznutia. Cesnak je odolný. V čase, kedy povolia mrazy, strúčky pomalúčky zapúšťajú korienky a listy sa objavia až koncom zimy. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 29.10.2011 14:02

My se rozhodli že vyzkoušíme pár stroužků vysadit. Mám slovenský  "Mojmír" objednaný v Estonsku. Tchýně poradila sadit co nejpozději, další říká že nejlepší je když se vysadí a druhý den začne mrznout. Nachystal jsem kousek záhonku a zatím čekám, telota je i v noci nad 7°C a myslím že kdo již vysadil tak mu česnek v tomto počasí vyraší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.15 (?), 29.10.2011 17:18
Ani počasie Mirku nie je na výsadbu cesnaku nepriaznivé, ale myslím si, že netreba s výsadbou ponáhľať. Keby v novembri pršávalo, riešim výsadbu v záhradke z trávnatých chodníčkov- pozdĺž okraja záhonov a vo vinohrade stojím na zatrávnenom medziradí, takže nie je dôvod vstupovať botami do mokrej pôdy. Pri baráku nie je cesnak taký pekný ako v hlinitej zemi južne orientovaného vinohradu na svahu. Zistil som, že "silná" pôda vyhnojená kompostom cesnaku nepasuje. Cibuli ešte menej. Odkáž tchýniam, že sú rozumné! Skúsenosti sa predávajú z pokolenia na pokolenie. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 29.10.2011 17:56

Díky, vyřídím. U mne se bude jednat o zkušební výsadbu nějakých dvaceti stroužků a ty napichám do země i z chodníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.172 (?), 29.10.2011 18:29
Česnek se sází tak do třetí tratě.Cibule rovněž.Stačí si přečíst literaturu a nemusíte zdlouhavě objevovat objevené. Česnek má raději těžší půdy.Sázet se dá už během října. Nevím proč čekat.To sázení těsně před zámrzem je jen spekulativní domněnka.Pěstujeme česnek už téměř čtyři desetiletí ve velkém a kdybychom měli čekat na nějaký první mráz a odpovídající teploty, tak bychom ho nenasázeli ani do vánoc. prostě ho napíchejte do země.Hoďte mu trochu Cereritu, můžete přidat drtek Síranu draselného a těšte se na jaro.není nad čím spekulovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika