Spodní listy česneku žloutnou



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?) 
22.4.2014 20:34

Chci provést postřik česneku na list, bo mu žloutnou konce listů. Předpokládám že mi budou stačit dva litry postřiku, tzn. 0,1 kg močoviny na 2 liry vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 22.4.2014 20:41

jj. to je asi tak na 100 rostlin (+20 pro ty s analitickými sklony co by chtěli pro 80 rostlin míchat jen 1,6 l litru).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?), 25.4.2014 10:08

Můžu aplikovat i pomocí konve? Nebo je nutný rozprašovač? Měla bych počkat, až bude příznivější předpověď? Myslím tím předpověď přeháněk, aby mi potřik nesmyl déšť... díky za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 25.4.2014 10:25

při aplikaci konví kapky z listů stékají a hnojivý účinnek je pak pomalejší než u LV15. Je potřeba postřikovač, čím jemnější, tím rychleji močovina na listech přischne. No, pokud zaprší, je to jako kdyby jste roztok dávala konví. Je to hnojení nikoliv ochrana před škůdci, nic se neděje. Koukněte se na radarové snímky =  budeli předpoklad že přes noc nezaprší, klidně večer stříkejte (stačí 4 hodiny do deště).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.7 (?), 25.4.2014 11:52

Hnojenie na list sa vyslovenie odporuca robit pred dazdom. Samozrejme nie 5 minut pred dazdom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 96.86 (?), 25.4.2014 12:09

Když je česnek podvyživený, tak spíš žloutnou konce. Není to třeba sklerociová hniloba nebo fuzarióza???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 25.4.2014 12:32

to není kvůli dešti, ale doporučení zní "za podmračného počasí nebo večer". Je to kvůli tomu, že za sluníčka jsou jednak průdušnice v povrchu listů uzavřeny pro omezení transpirace a hlavně z důvodu možného fototoxického účinku močoviny = močovinou ošetřené listy přímé sluníčko popálí. Nejlepší využití je tak tehdy, když 2 hodiny po aplikaci padne rosa a trvá až do rána.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.29 (?), 25.4.2014 13:03

Mně to letos udělal na podzim sázený česnek také, dala jsem podle řádku pár granulek močoviny a je OK  :-))           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 26.4.2014 11:31

Paní Lído, ošetřil jsem postřikem ale mám obavy že to noční deště poumývaly, proto mne zaujal i Váš postup. Chtěl bych se zeptat zda při tom "vyléčení" dojde i k zazelenání konců listů které jsou žluté. Pro názornost, a pro porovnání zda se jedná o stejný problém, přikládám fotky mého česneku. Nejvíce je takto poškozen Karel IV.

Karel IV
Karel IV


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.29 (?), 26.4.2014 11:43

Na té první fotce to, co je suché, se už nevzchopí. Měla jsem do žluta konce spodních listů, ale ne suché, spíše jako máte na druhé fotce. Ale přihnojila jsem to ještě před vznikem diskuze tady, chtěla jsem aby se trochu vzchopil a pomohlo to. Ale opravdu jsem to jen tak hodně mírně pocukrovala kolem řádku, abych ho nespálila. Táta vždycky takhle "cukroval" 14 dnů po výsadbě rostlinky květáku, tak jsem to zkusila i u česneku. Mám Vekan.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika