Spodní listy česneku žloutnou



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 254.91 (?) 
2.7.2015 20:36

Dnes česnek sklizen, po 10 navázán a visí na tyčce. Nenašla jsem ani jediný špatný. Jen jsem zklamaná velikostí. Proti lonsku je poloviční. V místech, kde se zalévalo, tak je jako pěst... Říkalo se, že se česnek nezalívá, ale jak vidím, na řeči příště nedám... Všem mockrát děkuji za rady. Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 187.224 (?), 3.7.2015 12:57

Sklízel jsem ve středu. Cca 15 kilo parádního Vekanu. Na velikosti paliček se příznivě podepsal dostatek kompostu i granulovaného hnoje při přípravě záhonu a snad i občasná zálivka.  Pěkná sklizeň.     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.221 (?), 17.7.2015 7:13
S tou zálivkou máte svatou pravdu. Na okraji česnekového záhonu mi zbylo trochu nevyužité ho místa kam jsem strčila jedno rajče. To bylo samozřejmě zaléváno a česnek vedle něj je mnohem větší než ostatní. Stejně tak česnek mezi jahodama, jednou takový.. Hana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 246.135 (?), 25.6.2016 0:18

mate uz niekto hotovy cesnak?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 25.6.2016 1:37

Mám nasázený nějaký španělský a příští týden asi budu vytahovat ze země.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 53.112 (?), 8.4.2018 8:48

Dvě odrůdy (Dukát, Vekan) mi už žloutnou. Vedle odrůda Ivan + Kavkaz (nejistého původu) jsou zcela v pořádku.Česnek byl společně mořený před sadbou, přesto velké rozdíly, jak ve velikosti vzrůstu,(tu ještě chápu),ale rozdílné žloutnutí natě???  Žádný rok jsem takové velké rozdíly neměl. Vždy sadím 2-4 odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 53.112 (?), 10.4.2018 9:43

Dukát ze stejné várky vysazený na jiném místě bez vady!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.224 (?), 10.4.2018 10:13

Když žloutnou spodní listy u česneku je to zpravidla příznak toho, že dochází pohotová zásoba přístupného dusíku (ledková forma a močovina). Letošní zima byla příliš teplá a to má za důsledek odvětrání čpavkových forem do vzduchu a vyplavení nitrátů do spodních vod.

Máte dvě možnosti. jednak přihnojit ledkem vápenatým (LV15) pocukrováním půdy v řádku (neházejte to naširoko, živil by jste plevel)
anebo provést v době padání večerní rosy postřik na list 5%ním roztokem močoviny (tak 1 litr na 10 m řádku). Pokud nevíte kde sehnat granulovanou, pak si můžete na skoro každé pumpě koupit 30%ní roztok močoviny pod názvem AdBlue.

SfK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 53.112 (?), 10.4.2018 13:05

Asi ten Dukát a Vekan má vyšší nároky i když jsou všechny odrůdy vedle sebe.Ivan+ Kavkaz jsou OK. Zbytek Dukátu, který mi nevyšel na připravený záhon, mám v jiné lokalitě a ten je také OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.224 (?), 10.4.2018 14:30

jestli v každém řádku byla jiná předplodina, tak může být v každém z řádků jiný obsah dostupného dusíku.

U Dukátu dále může být žloutnutí projevem virózy. Žloutnou mladší listy jen u některých rostlin (těch více infikovaných).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika