Pěstování česneku pod černou netkanou textilií



Stránky: 1,  2   
host - 17.78 (?) 
14.3.2017 19:02, zobrazeno: 12480x

Skoušel už někdo pěstovát čenek pod černou netkanou textylii?Vyrazit raznici otvory na vzdálenost určenou pro česnek, a sázet do otvoru.Pak odloženou hlinou v kbeliku nasypat a dorovnat povrch.A je po plevelu.Skoušel už to někdo na menši vysadbě?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 254.91 (?), 14.3.2017 19:22

Tímto způsobem jsem pěstovala sazečku cibuli.Manžel namotal na prkno netkanku a raznicí udělal z výfuku auta.Fungovalo to báječně.ZALÉVALA JSEM JENOM ZEZAČÁTKU! Cibule zůstala pod folií a při sklizni po uschnutí natě se jen folie stáhla a na čistém záhonku svítili cibule. S česnekem věřím by to bylo stejné... Dejte vědět, jestli do toho půjdete, jak se zadařilo.MÍLA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 14.3.2017 20:40

Fungovalo to báječně.ZALÉVALA JSEM JENOM ZEZAČÁTKU

Cibuli nezalévám vůbec. Pravda, poloha nepatří v zemi k nejsušším a půda není písek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.71 (?), 14.3.2017 20:13

bez otvorů a raznice = po vyrašení česneku a první okopávce se do meziřadí rozvinou pásy NT a přisypou štěpkou nebo zatíží roštím (laťemi,...).

Ale na výnos to nemá téměř vliv, jen se práce s okopávkou nahradí prací ohledně hlídání folie...

SfK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 130.240 (?), 14.3.2017 22:57

cesnak rad okopane, vzdusne. Bal by som sa hubovych chorob a hnilob.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 245.65 (?), 15.3.2017 2:29

zdravím, pěstoval jsem takto česnek i cibuli 3 roky, funguje to bez problémů, letos jej pěstuju pro srovnání bez folie,.V každém případě folie ušetří hodně práce s okopávkou, výnosy jsem měl zhruba stejné jako soused, který folii nepoužíval a měl stejnou odrůdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 130.240 (?), 15.3.2017 9:37

urcite to setri pracu, ale ci je to lepsie pre rastlinky, tazko povedat. Ja som zahradu minuly rok flakal a tiez som usetril hodne prace s okopavkou :-) Aby sa potvrdilo ci je to jedno, skuste namiesto striedania pestovania s foliou a bez nej urobit policko pol na pol v jednej sezone. Urcite by to malo cennu vypovednu hodnotu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 225.138 (?), 15.3.2017 9:53

Ono bude asi záležet spíš na počasí, jestli se folie vyplatí, pokud bude sucho a chladno, tak třeba vyplatí, já přešel na bezorebnej systém a plevel se trhá velmi snadno+navíc vždy odkamením a mám tudíž přehled o poměrech v půdě, klidně i česnek zamulčuji trávou, pod fólií mám zatím jenom jahody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 15.3.2017 10:48

Folie, nebo netkaná textilie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 17.78 (?), 15.3.2017 18:12

Zdravím.

Vy máte v jahodach folii, ale tadý je řeč o netkané tekstylii to neni stejný material.Heský den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika