Pěstování česneku pod černou netkanou textilií



mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 245.65 (?)
15.3.2017 2:29

zdravím, pěstoval jsem takto česnek i cibuli 3 roky, funguje to bez problémů, letos jej pěstuju pro srovnání bez folie,.V každém případě folie ušetří hodně práce s okopávkou, výnosy jsem měl zhruba stejné jako soused, který folii nepoužíval a měl stejnou odrůdu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 17.78 (?), 14.3.2017 19:02, zobrazeno: 12432x

Skoušel už někdo pěstovát čenek pod černou netkanou textylii?Vyrazit raznici otvory na vzdálenost určenou pro česnek, a sázet do otvoru.Pak odloženou hlinou v kbeliku nasypat a dorovnat povrch.A je po plevelu.Skoušel už to někdo na menši vysadbě?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 254.91 (?), 14.3.2017 19:22

Tímto způsobem jsem pěstovala sazečku cibuli.Manžel namotal na prkno netkanku a raznicí udělal z výfuku auta.Fungovalo to báječně.ZALÉVALA JSEM JENOM ZEZAČÁTKU! Cibule zůstala pod folií a při sklizni po uschnutí natě se jen folie stáhla a na čistém záhonku svítili cibule. S česnekem věřím by to bylo stejné... Dejte vědět, jestli do toho půjdete, jak se zadařilo.MÍLA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 14.3.2017 20:40

Fungovalo to báječně.ZALÉVALA JSEM JENOM ZEZAČÁTKU

Cibuli nezalévám vůbec. Pravda, poloha nepatří v zemi k nejsušším a půda není písek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.71 (?), 14.3.2017 20:13

bez otvorů a raznice = po vyrašení česneku a první okopávce se do meziřadí rozvinou pásy NT a přisypou štěpkou nebo zatíží roštím (laťemi,...).

Ale na výnos to nemá téměř vliv, jen se práce s okopávkou nahradí prací ohledně hlídání folie...

SfK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 130.240 (?), 14.3.2017 22:57

cesnak rad okopane, vzdusne. Bal by som sa hubovych chorob a hnilob.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 245.65 (?), 15.3.2017 2:29

zdravím, pěstoval jsem takto česnek i cibuli 3 roky, funguje to bez problémů, letos jej pěstuju pro srovnání bez folie,.V každém případě folie ušetří hodně práce s okopávkou, výnosy jsem měl zhruba stejné jako soused, který folii nepoužíval a měl stejnou odrůdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 130.240 (?), 15.3.2017 9:37

urcite to setri pracu, ale ci je to lepsie pre rastlinky, tazko povedat. Ja som zahradu minuly rok flakal a tiez som usetril hodne prace s okopavkou :-) Aby sa potvrdilo ci je to jedno, skuste namiesto striedania pestovania s foliou a bez nej urobit policko pol na pol v jednej sezone. Urcite by to malo cennu vypovednu hodnotu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 225.138 (?), 15.3.2017 9:53

Ono bude asi záležet spíš na počasí, jestli se folie vyplatí, pokud bude sucho a chladno, tak třeba vyplatí, já přešel na bezorebnej systém a plevel se trhá velmi snadno+navíc vždy odkamením a mám tudíž přehled o poměrech v půdě, klidně i česnek zamulčuji trávou, pod fólií mám zatím jenom jahody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 15.3.2017 10:48

Folie, nebo netkaná textilie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 17.78 (?), 15.3.2017 18:12

Zdravím.

Vy máte v jahodach folii, ale tadý je řeč o netkané tekstylii to neni stejný material.Heský den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika