jak sázet česnek



Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 61.238 (?)
20.11.2013 21:56

Chystám sa na zajtra, ale dnes u nás dosť napršalo, tak výsadbu odložím zrejme až na piatok.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 223.4 (?), 20.11.2013 16:52

Chtěl bych se zeptat, jestli jste už začali sázet česnek. P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.170 (?), 20.11.2013 17:43

Já jsem sadila 15.11. wink L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 61.238 (?), 20.11.2013 21:56

Chystám sa na zajtra, ale dnes u nás dosť napršalo, tak výsadbu odložím zrejme až na piatok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 212.186 (?), 21.11.2013 18:59

Nakoniec som sa predsa len pustil do výsadby dnes. Ílovito- hlinitá pôda vo vinohrade našťastie nebola až tak mokrá a chodiť sa dalo v pohode po zatrávnenom medziradí. Úzkou špicatou motyčkou som najprv vyhrábnul cca 8 cm hlbokú rýhu v tesnej blízkosti radu viničových kmienkov. Do rýhy som napichal strúčky- oblúčkom v smere radu, potom som celú rýhu so strúčkami pohnojil granuľovaným hnojom a nakoniec širšou motyčkou prihrnul zeminu. Aby náhodou skorý mráz strúčky nevytiahol, pritlačil som motyčkou pôdu nad vysadeným cesnakom. Vlani som sadil 1.12. pomocou kolíka a bez hnojenia. Úroda nebola najhoršia, priemer palíc bol do 7 cm. Som zvedavý, ako zaúčinkuje Hoštický hnoj. V marci po roztopení snehu príde na pôdu samozrejme štartovací liadok s vápencom. Proti fúzavke nestriekam. Problémy s krútiacou sa vnaťou zatiaľ neboli. Hĺbka výsadby do 8 cm v ťažkej pôde je ideálna, pri sklizni preto netreba krompáč, ale stačí rýľovacími vidlami nadvihnúť pôdu pod palicami a ťahom za vnať cesnak ide hore ako po masle. Toť moje know how. Teraz opäť prší, strúčky pri teplotách tesne nad nuľou môžu spokojne koreniť. Čo viac si môžeme priať? Už iba priložiť polienko do krbu. laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.4 (?), 24.11.2013 10:10

Tak jsme taky včera nasadili česnek.Uvidíme, jak se bude dařit.Snad vyroste pěkný.Teď už záleží hlavně na přírodě.laugh P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 24.11.2013 10:44

U nás na jihu je stále dosti teplo a zároveň neskutečné mokro. Rýt se dá jen s velkými obtížemi (a je jedno zda je to Fiskars nebo obyč wink, rýč má díky mokré hlíně o dvě kila navíc), poryté nebo nařádkované záhony jsou za pár dní pokryty zeleným povlakem mechu nebo co to je. Alespoň se nemusí sadba máčet. Zhotovil jsem pro česnek vyvýšené záhony ohraničené fošnami, do který jsem navezl písčitou zeminu, jednoduše je bude možné i v případě potřeby nakrýt. Asi sto stroužků (Unikat)  jsem vysadil a další odrůdy (Dukát a Karel IV) budu sadit po neděli. Mrznout má zhruba ve středu (-3°C) a pak má být zase až 9°C, a to jsem včera v rádiu zaslechl jak má k nám dorazit arktická zima laugh. Mě osobně by mrazíky nevadily, hlavně aby už konečně přestalo to věčné chcaní.frown

PS: pane Paľo, nevadí přímý kontakt granulí hnojiva se sadbou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 192.156 (?), 24.11.2013 15:14

Zdravím Vás Mirku! Korienky zo strúčkov porastnú smerom dole, takže budú vlastne pod úrovňou granúl. Našťastie hnoj nie je soľ, strúčky nerozleptá. Verím, že to vyjde a na jar- po vytvorení humusovo- minerálneho komplexu v hlinitej pôde voda spláchne živiny do zóny koreňov. Na porovnávanie rastu mám suseda. Jeho cesnak medzi radmi viniča je vždy koncom zimy krajší, ale potom mu dochádza dych a sused už iba pozerá, ako ten môj napreduje.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 25.11.2013 22:45

Česnek jsem sázela o víkendu před 14 dny. Sázela jsem tentokrát jen svoji sadbu, kterou označuji šňůrkou již v porostu, vybírám nejvitálnější rostliny. Letos mi nejlépe vyšel Havran.  J.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.33 (?), 30.11.2013 17:46

Palo, asi ten vas sused sadi skoro na jesen, pretoze na konci zimy este nemame cesnak ziaden. Sadim vzdy co najneskor, ked este nie je tuha zima.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.138 (?), 2.11.2008 22:46

Paní Danielo! Sulkou moříte česnek proti háďátku, nikoliv proti houbovým chorobám. Současně s vaším příspěvkem jsem pročítal i ostatní a přiznám se, že bych podle těchto příspěvků nevypěstoval ani pažitku jak jsou rozdílné a někdy i zmatečné. Na př. moření konzumního česneku, či brambor proti klíčivosti. Brambory se stříkaly prostředkem Tecto, ale poze ty určené k sadbě, aby předčasně neklíčily ve skladu. Čínský česnek lze u nás zasadit, jako jiný, ale výnos je slabý. Ne že by vymrzl. Ale abych nepolemizoval zbytečně. Doporučuji vzít k ruce časopis Zahrádkář ze října 2008. Je tam podrobný článek šlechtitele česneku, odrůdy, výsadba, hnojení, sklizeň, sušení - vše pěkně pohromadě. Nebudeme se pak muset vyjadřovat jako "podzimní paličák a ten druhý". S pozdravem Pavel Skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika