Cibule Globo - předpěstování



host - 91.196 (?)
9.7.2020 14:19

...a teď už je nemůžete proti dešti ochránit-je to na velké ploše? Něco na způsob stanu s volnými boky-kvůli proudění vzduchu, plachta či igelit...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 91.196 (?), 9.7.2020 14:19

...a teď už je nemůžete proti dešti ochránit-je to na velké ploše? Něco na způsob stanu s volnými boky-kvůli proudění vzduchu, plachta či igelit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.92 (?), 9.7.2020 17:30

Každá rada je těžká. Pokud bych se měl rozhodovat, tak bych jistě část sklidil (asi tolik, kolik bych spotřeboval za dva týdny a déle), pokusil bych se je zasušit a užíval je. Cibule sklizená dříve nemusí mít tu správnou chuť, ale Globo stejně nebude nějak pikantní, spíš to bude taková mírnější chuť, třeba na chleba nebo jinak podobně jako jarní cibulky. Ty co zůstanou na záhoně bych sledoval, pokud by toho bylo hodně, tak bych nevylučoval ani postřik proti plísni (jak psal Stanislaw). Je také otázkou, jestli ty deště budlou pokračovat, pokud bych bral těch čtyřicet dní od medarda, tak je to právě teď jeden měsíc. Já počítám u mne v Brně s větším deštěm ještě v sobotu (dle yr.no) a pak takové ty přeháňky do 2 mm, které ani záhony pořádně nezalijí. Přeji jenom a jenom úspěch.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 230.42 (?), 10.7.2020 20:28

První foto je výsev z června, cibulky použiji v příštím roku jako sazečku. Druhé foto je zbytek výsevu z března, které jsem přesadil v květnu na záhon. A třetí foto bude budoucí sklizen. Jedná se o odrůdu Kelsaye. VASEK5




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.212 (?), 11.7.2020 6:43

Zajímavý plán. Jen bych měl strach, že ty cibulky pro použití jako sazečka nebudou mít úspěch. Asi na jaře půjdou ihned do květu, pokud vůbec se je podaří udržet v pořádku do výsadby. Většinou se pro výsadbu ze sazečky používají dobře skladovatelné odrůdy. Už jste to zkoušel?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 230.42 (?), 11.7.2020 14:59

Tuto odrůdu Kelsaye pěstuji asi 8roků. Líbila se mi, protože vyrostla do velké váhy. Tehdy stálo 20semen 18kč. Dnes 20semen 36kč, které jsem koupil v e-shopu AEV-VS. Taky se dají koupit na osiva-semena.cz 0,4g za 67kč. Cibule konzumní vydržela do ledna. Nechtělo se mi pořád kupovat pár semínek za takovou cenu. Před 4roky jsem začal experimentovat. Když v lednu začala sazečka sesychat (do jara by nevydržela). Vybral jsem posledních dobrých 10ks a zasadil do skleníku na husto, asi 1cm pod půdou. Na jaře vytáhl a nasadil na záhon. A tak to dělám dodnes. Letos mi ze 48ks šly do květu 4 cibule. Jakmile začne dělat poupě, ihned ušpípnu vršek a cibule dále roste jako ostatní, které do květu nešly. Posílám foto z loňské sklizně. VASEK5



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.212 (?), 11.7.2020 16:09

Cibule vypadají pěkně. Pokud tomu dobře rozumím, tak si semenio pěstujete sám.???

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.42 (?), 12.7.2020 8:34

ano vyfotim a poslu foto vasek5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 230.42 (?), 12.7.2020 11:01

Kvetoucí cibule Kelsaye na semeno. VASEK5


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.42 (?), 28.7.2020 17:02

Máte někdo zkušenost s pěstováním českých ozimých cibulí Augusta a Hiberna? Za každý poznatek budu vděčný, chci se totiž letos o jejich pěstování.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 148.29 (?), 28.7.2020 18:52

Já jsem se po letošní zkušenosti rozhodla, že už na záhoně pěstovat cibuli nebudu, nemám tolik místa, abych si vypěstovala zásoby. Několik cibulek jsem vysadila do květináče a jsem naprosto spokojená. Ještě kkybych se o ni lépe starala a občas dokonce zalila, mohla být mnohem větší. Takových květináčů mám spoustu, tak několik obětuji a cibuli mám blízko kuchyně a tím pádem po ruce.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika