Česnek v zemi?



host - 125.72 (?)
26.11.2015 7:52

cesnek by se mel sazet az teplota pudy dosahne 9stupnu a mene, idealni je nasadit tak, aby zem po zasazeni zamrzla, coz clovek nikdy nevychyta.. ja sadil vcera-Zidlochovicko-teplota vzduchu byla 0 stupnu, pudu jsem si nachystal v sobotu, v pondeli jsem pohrabal a nahnojil a vcera sel cesnek do zemi.. cca 80 strouzku, 2odrudy, jedna nevim jak se jmenovala, druha Havel. Dneska jsem cetl predpoved a ma se oteplit, takze jsem mohl jeste pockat.. no, uvidime.. nemoril jsem nicim, pouze jsem namocil cesnek do studene vody na cca hodinku a pak sel hned do zeme.. to namoceni jsem vycetl od nejakeho pestitele, ze se tim da obejit moreni ceneku... no, uvidime.. Nekteri zahradkari v nasi kolonii maj cesnek v zemi od zari, maj cca 15cm narostly, coz si myslim ze je spatne..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 18.11.2015 14:20

Škůdce to asi neodpuzuje, ale drť z ořechového listí česneku neškodí. Mulč, ať už je jakýkoliv z těch vhodných, potlačuje růst plevalů a snižuje výpar vody. Ten z ořechového listí na své tlení spotřebovává dostupný dusík ze svého okolí (což česneku aj. rostlinám druhé trati příliš nevadí) a mění skladbu bakterií a mykoflory ve prospěch saprofytů (potlačuje parazitické a škodlivé kmeny).

Osobně si však myslím, že je lepší ořechové listí zpracovat ukládáním mezi vrstvy jiné hmoty do kompostu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 80.101 (?), 18.11.2015 15:27
Jak ovlivňuje ořešákové listí obsah půdního dusíku a edafon, nevím. Ale vím, že se nedoporučuje do pařeniště a ve větším množství do kompostu. Dlouho tlí a sušené listí se používalo k odhánění různých molů a zaviječů ze špajzů a z prádla uloženého v komodě. Repelentní účinky má stoprocentně, stromy jsou napadány houbami, nikoliv hmyzem. Určitě obsahuje i rostlinné inhibitory. O jejich obsahu a účincích by mohl podat informace, dendrolog, zabývající se touto problematikou. Moje jsou jen útržkovité a bez zdroje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.106 (?), 18.11.2015 16:21
Tak už ho tam mám, posledné 2 roky porast znicila nejaka háveď, tak tento rok to skusim s tym listim. Niekedy v minulosti si pamätám, že sa to robilo, ale ci prave proti skodcom neviem. Aspon bude služit zaroven aj ako mulč a aj ochrana pred mrazom
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.130 (?), 21.11.2015 8:48

No hele ta drť by byla zajímavá jako tenký mulč na jaře, ale na zimu bych nechal určitě záhon volný kvůli plísním, koupil jsem pro jistotu Gliorex, ať je to sicher, jinak cokoliv dáš navrch by bylo při vlhčím počasí velké riziko.Rostou ještě i suchohřiby, tak zatím nesázím, půda je vyhřátá, chce to 3x po sobě noční mrazy, takže to vidím na čtvrtek či pátek, pak bude zase dost pršet a kolem Mikuláše už zamrzne i přes den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 125.72 (?), 26.11.2015 7:52

cesnek by se mel sazet az teplota pudy dosahne 9stupnu a mene, idealni je nasadit tak, aby zem po zasazeni zamrzla, coz clovek nikdy nevychyta.. ja sadil vcera-Zidlochovicko-teplota vzduchu byla 0 stupnu, pudu jsem si nachystal v sobotu, v pondeli jsem pohrabal a nahnojil a vcera sel cesnek do zemi.. cca 80 strouzku, 2odrudy, jedna nevim jak se jmenovala, druha Havel. Dneska jsem cetl predpoved a ma se oteplit, takze jsem mohl jeste pockat.. no, uvidime.. nemoril jsem nicim, pouze jsem namocil cesnek do studene vody na cca hodinku a pak sel hned do zeme.. to namoceni jsem vycetl od nejakeho pestitele, ze se tim da obejit moreni ceneku... no, uvidime.. Nekteri zahradkari v nasi kolonii maj cesnek v zemi od zari, maj cca 15cm narostly, coz si myslim ze je spatne..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 26.11.2015 12:34

...cesnek v zemi od zari, maj cca 15cm narostly, coz si myslim ze je spatne..

Správně to asi není. Ale kdysi jsem to udělal stejně, a česnek narostl další rok úplně normální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 26.11.2015 18:03
Můžete mi někdo vysvětlit, proč se dělá každoročně "věda" ze sázení česneku? Myslíte, že dřív někdo měřil teplotu půdy? Sázel se koncem října nebo v listopadu podle počasí, málokdo čekal, až mu bude sněžit na záda nebo bude muset sázet do zmrzlé půdy. Jestli má česnek nějakou chorobu, tak je celkem jedno, jestli leží v zemi o měsíc déle...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 199.226 (?), 26.11.2015 18:57

Driv... Boli casy,, ked nebolo treba striekat broskyne, hroznu stacili 2 postreky mednatym prostriedkom a nik nepoznal moniliu, o perenospore uhoriek nik netusil a rajciny nepoznali ziadne choroby. Okrem americkeho chrobaka neboli ziadni skodci. Dnes je tlak chorob vacsi a treba si niekedy pomoct. Napr. tym ze vysadim cesnak neskor, nie v oktobri ked bolo 20 stC.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 26.11.2015 19:55
Už jsem na světě nějakej ten pátek a pamatuji se, že před cca 40 lety rodiče stříkali rajčata i okurky proti plísni a padlí, jahody a maliny proti botrytidě, jabloně proti padlí a strupovitosti...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 26.11.2015 22:18

před cca 40 lety rodiče stříkali rajčata i okurky proti plísni a padlí, jahody a maliny proti botrytidě, jabloně proti padlí a strupovitosti...

Byla jiná doba, jiné choroby.Padlí bylo víc, stejně tak strupovitosti, puchrovitosti, okurkové plísně, botrytidy jahod. Bylo víc chroustů, krtonožek, drátovců, mer.  Strupovitá jablka jsme taky tolik neřešili. Jiných chorob a škůdců bylo míň - kadeřavosti broskvoní, amerického padlí angreštu, šarky švestek, moniliového úžehu višní, slimáků. Mšic, obalečů, krtků a hrabošů je furt stejně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika