Česnek v zemi?



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?)
8.11.2014 12:03

Takže celkem hodně, já sadil vloni cca 200 stroužků, a bylo a je ho do aleluja. Letos mám koupeného po půl kile Dukátu a Unikátu, což je asi něco kolem stovky stroužků, možná ještě něco přidám ze své sklizně. Vyvýšené záhony volím právě kvůli věčnému mokru a většímu pohodlí při péči o rostlinstvo. Mám asi 300 m2 a vše dělám ručně, krom elektrické motyčky, proto se i tímhle způsobem snažím o ulehčení. Jako zaměstnaný člověk mám na zahradě spíše honičku než dřinu, o nedostatku času a nějakých agrotechnických lhůtách nemluvě. Když mě to nebaví nebo se mi zrovna nechce, tak s tím daným praštím a dělám něco jiného, práce neuteče, zdraví zatím slouží, ťuk ťuk ťuk. Tady u mne na jihu už neprší a trochu se to prosvětluje, bohužel vše je napité vodou a mokré na co sáhnu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 8.11.2014 9:29
Tak, tak - zasadila jsem ve středu s tím vědomím, že o víkendu má pršet a vzhledem k vysokému datu už hlína nevyschne (máme kvalitní cihlářskou). Loni se to tak nepovedlo, na sázení jsem musela použít na kolmo seříznutou hůlku od smetáku, protože sázecí kolík dělal krásné trychtýřky s hladkými stěnami a česnek byl "ve vzduchu".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 8.11.2014 9:29

Ono např. s tou krustou to není zas tak divoké. Vidíme teploty jaké jsou, a pokud by přišlo prudké ochlazení, tak to přece jen dopředu trochu víme, nehledě na to že prohřátá půda nezamrzne z hodiny na hodinu. 

To co se venku děje mění zahradu v bláto, to je pravda. Celý týden nekápne a v pátek na fajront začne chcát. Já se třeba dodnes potýkám smokrem již od léta. Když jsem zkoušel rýt, tak kilo lepivé hlíny na rýči po každém vytažení. Poryto mám jen asi desetinku, ti co poryli po létě, tak to mají slité do jedné vrstvy, a to taky není moc dobré. Zemina potřebuje promrznout.

Česneku jsem vyhradil do 50 cm široké vyvýšené záhony, takže mohu chodit kolem po betonovém chodníku v "pantoflách" a krásně lupkat stroužky do země. To jsou mé zkušenosti a přizpůsobení podmínkám, opakuji, nejedná se o tisíce stroužků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.184 (?), 8.11.2014 10:08
Vy to nečtete pozorně. Všichni víme, že půda nepromrzne z hodiny na hodinu. Jde o to se na záhon dostat, všichni nemají vyvýšené záhony s betonovými chodníčky okolo. Napřed to nejde k vůli bláta a až to jde - na ně vstoupit - tak je na nich promrzlá krusta. Před 13nácti lety, jsem měl určité velké problémy, které mi zabránily doorat včas, pozemek který jsem obhospodařoval. Byl stejný čas a déšť jako dnes. Pak to trochu poprášilo sněhem a velice rychle zamrzlo - to pak byla oračka!!!FUJ!!! Přál bych si aby jste to zažil. Nejen tu práci, ale i psychický stav ve kterém jsem se nalézal. Proto mám již hezkých pár dní vše hotovo a můžu sedět u radiátoru, vyhřívat si cemr a čučet na telku ve které běží perfektní program, skládající se z reklam.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 8.11.2014 10:45

A kolik toho česneku děláte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.35 (?), 8.11.2014 11:20

ideal je pre cesnak pred mrazom tak 1-2 tyzdne 5-10 st C. Este lepsie este dlhsie. Ale vyssie teploty nie. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 206.25 (?), 8.11.2014 11:45
Moc ne, tak abych měl pro sebe až do příští sezony, rodinu a kamarády. Taky ho dost konzumuji na zeleno, když obalové suknice ještě nemají vlákno. Hlavně mi jde o pohodu při práci, jsem nucen dělat vše v předklonu. Nemůžu si dřepnout a ani kleknout. Na nějaký ideal týden před mrazem kašlu, protože se to podaří málokdy. Proto raději dřv, než pozdě. Pršet ještě nepřestalo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 8.11.2014 12:03

Takže celkem hodně, já sadil vloni cca 200 stroužků, a bylo a je ho do aleluja. Letos mám koupeného po půl kile Dukátu a Unikátu, což je asi něco kolem stovky stroužků, možná ještě něco přidám ze své sklizně. Vyvýšené záhony volím právě kvůli věčnému mokru a většímu pohodlí při péči o rostlinstvo. Mám asi 300 m2 a vše dělám ručně, krom elektrické motyčky, proto se i tímhle způsobem snažím o ulehčení. Jako zaměstnaný člověk mám na zahradě spíše honičku než dřinu, o nedostatku času a nějakých agrotechnických lhůtách nemluvě. Když mě to nebaví nebo se mi zrovna nechce, tak s tím daným praštím a dělám něco jiného, práce neuteče, zdraví zatím slouží, ťuk ťuk ťuk. Tady u mne na jihu už neprší a trochu se to prosvětluje, bohužel vše je napité vodou a mokré na co sáhnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.248 (?), 8.11.2014 15:55

Loni jsem sázela 9. listopadu, bylo to těsně před začátkem mrazů, letos to vypadá na konec listopadu, zatím mrazy nehlásí.  Chci se zeptat - jaké máte výnosy? Kolikanásobek váhy sadby sklízíte?  Clea

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.152 (?), 8.11.2014 19:38

Já mám v zemi od čtvrtku a jsem za to rád... V minulosti jsem vždy sázel na konci října a česnek byl krásný a vydržel dlouho... Je to tady spíše vědecká diskuze o vhodnosti výsadby, kterou bych přirovnal k otázce, jestli bylo dříve vejce nebo slepice.
U mého paličáku neznámé odrůdy počítám poměr výsadby a sklizně jako 1:7.
M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.152 (?), 4.2.2015 13:01

Sorry, no všetky debaty okolo výsadby cesnaku vždy akosi skončia pri potrebe znížených teplôt a mrazu. Nikde som sa však doteraz nedočítal o tom, že by sa medzi záhradkármi na takéto účely používala napr. chladnička s určitým stabilným a kontrolovateľným režimom (pred jarnou výsadbou za prijateľnejších podmienok), podobne ako sa to praktizuje napr. v ovocinárstve pri vrúbľoch alebo pri frigo sadeniciach. Neviete niekto niečo o takýchto možnostiach, resp. o dosiahnutých výsledkoch?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika