Česnek a mrazy



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?) 
22.3.2012 17:15

až vyleze, bude dost času na focení, nevyjede každý ve stejnou dobu... jinak za dva týdny by mohl lézt

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.51 (?), 24.3.2012 21:46

Ja som síce pri sebe foťák nemal, ale stačil mi mobil, aby som neveriacemu Tomášovi ukázal, že ma zbytočne očerňoval. Na snímke je opäť ten istý vinohrad, kde som medzi korene viniča začiatkom decembra napichal strúčiky zimného paličiaka. Konečne v polovici marca vykukla vnať na "svetlo božie". Treba dobre "zaostriť okuliare", bočné slnko zhoršuje kontrast. Fúzavka cesnaková už má týmpádom "zmeškané".

cesnak sadený 1.12. vylieza na povrch až 15.3.
cesnak sadený 1.12. vylieza na povrch až 15.3.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.204 (?), 25.3.2012 9:36

Už vylezl, během týdne udělal 5.cm a proráží hlínu enlightened, roste stejně rychle jak s naklíčeným, co jsem ted sadil... snad ho i předežene. Doufám, že nebude sněžit, jinak na políčku bylo naštěstí 15-20 cm sněhu, to patrně hodně pomohlo před zmrznutím a pak následně zavlažilo :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 25.3.2012 9:57

no vidíte a to bylo strachu... když je česnek větší, obsypáváme ho napůl shnilým hnojem, česnek totiž nemá rád hnojení, proto co nejmíň shnilým, zabráníme růstu plevele a postupně se hnojivo uvolňuje a je česnek větší.Pokud se k tomuto kroku rozhodnete, nedávejte hnůj k malým rostlinkám, hnůj spálí kořínky a zpomalí růst.Větší rostliny už to snesou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6532) - 9.2 (?), 25.3.2012 14:17

Inu většina rostlin je zkonstruována tak, že dokáží prorazit hlínu a dostat se na povrch. Od semínek velikosti maku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6532) - 9.2 (?), 25.3.2012 17:44

Víte, mně připadá, že jste nějak zbytečně úzkostlivý, pokud jde například o ten česnek. Je to stepní rostlina, přizpůsobená na velké zimní mrazy a horké léto, stejně jako ostatní cibuloviny. Mráz česneku v zemi nevadí. Není třeba mít obavy, zda se bude chovat jako ostatní česneci, v drtivé většině bude. Chápu, že když se začíná a zkušenosti nejsou, je trochu obav na místě, ale nesmí se to přehánět. Vegetace se prostě po zimě probudí a začne cvrkot. Jak zpívá Mládek: "Už je tu zase to pitomý jaro..."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.204 (?), 25.3.2012 23:21

Ne já jsem detailista, po pár sezonách pěstování rajčat a paprik si dávám bacha na cokoliv. To člověka vycepuje, když má 100. rostlin od toho či onoho. Je to dost práce, tak proč ji házet vniveč?  Navíc když se na něco zeptám je potřeba danou věc rozvést, aby bylo jasné o co jde. Dvě slova nestačí, diskuze jsou plné otázek, proč mi to neroste, ale to je nic neříkající. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.174 (?), 29.3.2012 15:09

Letos mi česnek z 90 procent zmrzl. Po zjištění jsem dne 26.3. zasadil česnek, který jsem měl na spotřebu. Jsem zvědav na sklizeň...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 29.3.2012 16:04

taky jsme sadili až na jaře a po těch mrazech jsem rád, že jsme to nestihli na podzim, ale sázený na jaře taky uroste, nebojte,bývá menší, ale sem tam je větší, na sadbu... ještě neleze

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
miroslav partl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 35.166 (?), 29.3.2012 23:18

Sázel jsem koncem listopadu a sotva mi ze 100 stroužků lezou asi 4. Doufám, že to nevymrzlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika