Česnek a mrazy



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 144.134 (?) 
27.2.2012 0:16

V záležitosti termínu výsadby verím viac p.Kozákovi. Je to skúsený odborník a nedovolí si plácať do vetra. Pri stretnutí s ním na mňa zapôsobil serióznym dojmom. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 182.218 (?), 27.2.2012 2:25

Já sázel česnek v prosinci a nic nerostlo ze země. Teda v zemi jsem našel pár zapomenutých česneků s 3.cm klíčky, když jsem si upravoval záhon pro sadbu :) Funguje česnek jako prevence záhonu před slimákama?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6532) - 14.199 (?), 27.2.2012 6:34

Asi pan Kozák zapomněl dodat, že na Vysočině pomocí nastřelovací pistole...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 144.134 (?), 27.2.2012 9:05

Ad PP: V únoru ano. Našťastie Vysočina nie je stred vesmíru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6532) - 14.199 (?), 27.2.2012 10:39

Nevím, jakou máte povědomost o počasí na Vysočině, ale mnohdy zamrzne již v listopadu. Že zde letos v lednu nemrzlo, je vyjímka, která jen potvrzuje pravidlo. To už je lepší sázet jarní česnek, který při nepatrně menším výnosu má lepší skladovatelnost a roste i zdravěji, Bohužel jej u nás těžko sháním. Pokud jde o střed vesmíru, nerozumím, co jste tím chtěl naznačit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 27.2.2012 10:44

To snížení výnosu se uvádí 20 - 30%, což se mi zdá hodně. Máte zkušenost, že rozdíl je menší?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6532) - 14.199 (?), 27.2.2012 10:50

Nemám takovou zkušenost a ani neznám přesné procento. O třetinu menší výnos je znatelný, ale částečně je to jistě kompenzováno jeho trvanlivostí. Pokud jsem sehnal sadbu, vydrží v plátěném pytlíku zavěšený ve větrané špajzce na chalupě skoro rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 27.2.2012 10:54

Takže když se k tomu přidá větší odolnost vůči škůdcům, vychází to, že je pro malopěstitele lepší pěstovat jarní česnek. Jen ho tedy sehnat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6532) - 14.199 (?), 27.2.2012 11:03

Já s ním lepší zkušenost oproti podzimnímu mám. Záleží určitě i na poloze. léta jsme pěstovali podzimní česnek, poslední dobou s nedobrými výsledky. Pak jsem zkusil jarní a byll jsem překvapený kvalitou. Má menší stroužky, což mi právě vyhovuje. Ale jak už jsem napsal, u nás mám problém koupit sadbu a shánět ji se mi tak nějak nechce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 27.2.2012 11:53

Tomu úplně nerozumím.. Přiznám se, že jsem jarní výsadbu nezkoušel a docela by mě lákala. Při jarní úpravě pooraných záhonů bych nemusel brát ohled na osázená místa. 
  Což nejde vysadit na jaře stroužky zakoupené na podzim?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika