Česnek 2019/2020



Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 238.28 (?)
24.10.2019 21:55
Já ještě počkám. Půda bude nějakou dobu chladnout, zatím podle mě není kam spěchat. Podle teplotních výhledů se to má víceméně motat kolem nuly, takže zamrznutí půdy nehrozí. Ještě párkrát přeryju a nanejvýš udělám řádky, abych měl připraveno. Podle pokusu s hydrogelem jedna čajová lžička udělala 0,5l gelu. Takže ten 1kg by mohl zadržet 200-250 l vody, což je na mém záhoně cca 15mm srážek. Tak jsem zvědavý, co to udělá s česnekem.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 19.10.2019 18:31, zobrazeno: 9290x

Blíží se doba výsadby česneku. Někdy v minulosti jsem psal, že sázím s příletem havranů. A ti už jsou tady. Když přiletí havrani, odletí špačci. Bývá už chladno, letos to ale neplatí, i ti špačci ještě jsou. Tak možná na dušičky. Ale bývá to i opačně. Když se mých oblíbených havranů nemůžu dočkat, tak vysázím česnek a oni přiletí. Tomu pak říkám souznění dušíwink. Letos jsem si řekl, že příští rok omezím pěstování zeleniny a kytek, tedy i česneku. Takže jsem proto nakoupil novou sadbu - Dukát a polský Harnaś, Ornat a Arkus. Ach jo. Záhon mám hotový po bramborách, sléhá. Nehnojil jsem ničím, brambory byly hnojeny. Na jaře dám trochu dusíku. Dnes jsem stroužky mořil v Sulce, těsně před výsadbou dám ještě Rovral. Pokud se moří dříve, stroužky musí rychle oschnout, jinak začnou rašit kořínky. Rovral ale už není, mám malinko ještě tak na příští rok.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 120.64 (?), 19.10.2019 19:38

Mě se jevila druhá polovina tohoto týdne jako vhodná pro sázení, tak jsem se do toho dal a dnes mám hotovo. Přibližně 700 stroužků je v zemi a mám pocit, že jim je tam lépe než na skládce. Oproti loňskému sázení do úplně suché půdy, bylo letošní sázení jednodušší, protože stroužky se daly snadně zatlačovat do nakypřené vlhké půdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 21.10.2019 17:15
Dnes jsem vytřepal poslední zbyteček Rovralu a česnek namořil. Sázet budu o víkendu, nebo, jak počasí dovolí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 21.10.2019 17:28
Mé poslední znalosti ohledně výsadby česneku: Hned po nákupu sadby namořit jednotlivé stroužky v Sulce proti roztočíkovi, který si v sadbě lebedí. Stroužky rychle osušit a i za delší dobu sázet. Kdo má ještě Rovral, tak po Sulce Rovralem namořit a brzy vysadit. Jinak náhrada za Rovral není. Lze použít Merpan, ale není to ono.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 120.64 (?), 21.10.2019 18:18

Vlastní sadbový česnek nemořím, ale u kupovaného bych asi pro jistotu použil Sulku. Zrovna uvažuji o dokoupení sadby, protože poptávka po česneku je rok od roku vyšší a já ji nejsem schopen uspokojit. Když se ovšem podívám na fotografie v diskuzi na stránkách Ing.Kozáka, kde si lidé stěžují co jim prodejci poslali jako sadbový česnek, tak si říkám, že takovému česneku by nepomohlo ani "moření ve zlatě" smiley   Cererit ani jiná hnojiva a přípravky doporučované k česneku nepoužívám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 238.28 (?), 21.10.2019 20:00
Já se zatím omezuji na kultivaci půdy. Co pár dnů přerýt a znovu promísit s půdou dodaný kompost. Ještě pár týdnů v tom plánuju pokračovat. Pacibulkám by sice bylo líp v zemi, ale stroužky mohou počkat. Jako inovaci jsem si pořídil hydrogel, kdyby příroda zase rozhodla, že pršet nebude.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 23.10.2019 18:14

Mám nasázeno, sázím cca 120 stroužků. Za týden má v noci mrznout a i sněžit, dnes bylo krásně. Též jsem nasázel ozimou cibuli Shakespeare. Je to pak ta příjemná jarní naťová cibulka k rychlé spotřebě. Na uskladnění není vhodná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 238.28 (?), 24.10.2019 21:55
Já ještě počkám. Půda bude nějakou dobu chladnout, zatím podle mě není kam spěchat. Podle teplotních výhledů se to má víceméně motat kolem nuly, takže zamrznutí půdy nehrozí. Ještě párkrát přeryju a nanejvýš udělám řádky, abych měl připraveno. Podle pokusu s hydrogelem jedna čajová lžička udělala 0,5l gelu. Takže ten 1kg by mohl zadržet 200-250 l vody, což je na mém záhoně cca 15mm srážek. Tak jsem zvědavý, co to udělá s česnekem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 243.114 (?), 25.10.2019 10:55

Já jsem sázela včera - lépe sázet v kraťasech než v zimní bundě se sněhem za krkem cheeky . Mám před sebou náročných pár týdnů, lítání po doktorech před ortopedickou operací, takže radši teď. Sázím takto skoro každým rokem, nejhorší česnek byl ten, který jsem vysazovala těsně před zámrazem. Nestačil zakořenit a v době, kdy bylo trocha vláhy po zimě, tak ji nevyužil, protože ještě neměl kořeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 25.10.2019 17:45

Svatá pravda... Ale pro Lysenko, záhon se nemá furt čochnit, má před výsadbou slehnoutwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika