Rybíz - červenání listů - kroucení



Ribanna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 244.96 (?)
7.5.2014 9:47

Taky se mi tohle objevilo na rybízu, takže mšice?

 

Choroby rybízu
Choroby rybízu
Choroby rybízu
Choroby rybízu
Choroby rybízu
Choroby rybízu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 15.5.2008 21:57

Klonil bych se k těm mšicím. Mám je taky, není-li napadení kalamitní, neřeším to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 16.5.2008 7:44

Prohlídla jsem pořádně listy ze všech stran a mšice nikde... teda na těch červených listech. Mšice si začali pochutnávat na bílém rybízu a tak jsem ho hned postříkala mlékem. Ale na červeném rybízu opravdu mšice nejsou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.21 (?), 19.5.2008 16:15

Hořčíkem to není.jsou to mšice které nejsou vidět!!Mívám to také ale nic proti tomu nedělám, protože jsem nikdy nezjisti že by se projevilo např. na kvalitě plodů nebo jinak.Horší je vlnovník na černém rybízu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.3 (?), 6.5.2014 13:24

červené puchýře z jara na červeném rybízu, zespoda vajíčka mšic - mšice rybízová :(mám to taky ale postřik pomáhá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.249 (?), 28.6.2008 8:21

Aj mne sa toto stalo. Ziadnych skodcov som nevidel. Napadnute listy som trhal a likvidoval, ale choroba sa sirila dalej. Podla literatury som dospel k nazoru, ze je to hrdza. V zahradkarstve som si pytal "nieco" proti hrdze, ale predavacka ma presviedcala, ze to hrdza byt nemoze a odporucala Pirimor proti voskam (msice). Znova som pozorne skumal listy, ale ziadne vosky som nenasiel. Cuduj sa svete, postrek Pirimorom pomohol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 35.34 (?), 22.4.2012 18:38

Jsou to mšice.Dneska jsem stříkal BIOTOLEM ale nevím, jestli jsem mohl i do květů čemuž se člověk nevyhne.?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.26 (?), 4.6.2015 9:04

Toto je jeden z mála příspěvků, kde je jasné řešení k odstranění mšice rybízové -  Pirimorem. Ještě chci vyzkoušet ekologické řešení na mšice. Naředěným extraktem z kopřiv (kopřivy s vodou nechat asi 3 neděle kvasit).Rád bych ještě věděl, zda tato choroba na listech nemůže býz způsobena nedostatkem draslíku.

Tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 161.138 (?), 16.9.2008 22:23

Puchýře na listech rybízu skutečně způsobuje Mšice rybízová. Lidé to těžko chápou a domnívají se, že puchýře mají něco společného s Kadeřavostí broskvoní. Nikoliv - puchýře jsou následkem sání mšic na madých listech a jak list roste, deformuje se. Mšice v puchýřích /na spodní straně listu/ už najdeme jen vzácně. Jsou již přestěhovány jinde. Malé napadení keřů ani moc nevadí. Hlídejte mladé výhonky, kde se mšicím a s nimi mravencům velice líbí. Při výskytu doporučuji osvědčený Pirimor, který se znovu začal vyrábět, je neškodný živ. prostředí a na všechny druhy mšic účinný. Skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 166.3 (?), 22.4.2012 20:40

pěstuji jen stromkové rybízy a na jaře je vždy natírám na pár centimetrech kmínku lepem proti hmyzu, žádný mravenec se přes to nedostane a tak mám od mšic v podstatě pokoj

maximálně nějakých pár vzduchem, ale to je v podstatě netřeba řešit...

pár listú na každém rybízu mám taky červeno-fialových, mšici najdu tak na jednom z pěti listů

pokud bych našel na každém listu mšíc více, provedu postřik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ribanna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 244.96 (?), 7.5.2014 9:47

Taky se mi tohle objevilo na rybízu, takže mšice?

 

Choroby rybízu
Choroby rybízu
Choroby rybízu
Choroby rybízu
Choroby rybízu
Choroby rybízu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika