Rajské zkroucené listy



Dandenka - (41) - 113.213 (?)
24.6.2020 6:34
Zkusila jsem jednu rostlinu propláchnout a přesadit do jiné zeminy. Snad se jí podaří lépe. Letos je s rajskými asi problém, čtu hodně reakcí o špatných rajských... Ještě jin dám šanci 😉 Děkuji Soňa
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Dandenka - (41) - 168.243 (?), 22.6.2020 21:10, zobrazeno: 2870x
Nevím co se to letos děje... nikdy se mi toto s rajčaty nestalo... prosím můžete někdo poradit, co s tím?...a co to je za chorobu? Listy se kroutí, třapatí a doslova mizí...
Zkroucené, tuhé listy
Zkroucené, tuhé listy

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 22.6.2020 22:39

Herbicid proti dvouděložným plevelům (trávník, obilí), pravděpodobně kontaminovaná zemina. Zbytky přetrvávají v kompostu (kompostovaná posečená tráva), slámě, hnoji (i když třeba sláma projde trávícím traktem)... Dělá to hlavně clopyralid (např. Bofix).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dandenka - (41) - 1.117 (?), 23.6.2020 6:25
Tak to bude ono, přidala jsem hnůj. Zřejmě byl tímto kontaminovaný. Bude to škodlivé v plodech? Mám je nechat dozrát nebo vyhodit? Moc děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1748) - 168.103 (?), 23.6.2020 8:16

mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, kdy jsem použil jako podestýlku králíkům slámu z pole a králičí hnůj pak v následujícím roce jako hnojivo k rajčatům. Setkal jsem se pak poprvé a doufám, že naposledy, s podobnými deformacemi na vrcholových částech rajčat. Co s tím? Teď už asi nic. Rajčata neuhynou, jen listovou plochu budou mít menší a tím i úroda nebude, jako obvykle. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Dandenka - (41) - 1.117 (?), 23.6.2020 12:13
V zahradnictví mi řekli, že je to Stolbur, virová nákaza. Nezbývá, než vše napadené vytrhat a vyhodit...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.228 (?), 23.6.2020 15:26

Stolbur takto podobně vypadá, ale musel by být potvrzen testem, takto od boku to nelze tvrdit, vyházet to je myslím ukvapené rozhodnutí. Je s podivem, že si to takto někdo dovolí kategoricky rozhodnout. Nejpravděpodobněji to bude výše řečený zbytkový herbicid. Zkuste některou rostlinu vyndat, propláchnout, eventuelně seříznout a vsadit do jiného substrátu. Jestli-že obroste, tak jim do toho zahradnictví můžete dojít "poděkovat" za dobrou radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Dandenka - (41) - 113.213 (?), 24.6.2020 6:34
Zkusila jsem jednu rostlinu propláchnout a přesadit do jiné zeminy. Snad se jí podaří lépe. Letos je s rajskými asi problém, čtu hodně reakcí o špatných rajských... Ještě jin dám šanci 😉 Děkuji Soňa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Dandenka - (41) - 112.62 (?), 21.7.2020 11:30
Dala jsem na vaši radu a rajčata nechala růst. Úroda bude o poznání menší, ale nějaká bude. Ted mi dělá starost, co příští rok, mám všechnu tuto kontaminovanou zeminu vyměnit nebo se účinky příští rok již neprojeví? Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 243.114 (?), 23.6.2020 21:31

Stalo se mi to několikrát, z vlastního kompostu, do kterého jsme nasypali trávu ošetřenou herbicidem. Rajčata jsem nelikvidovala, jen jsem nechala růst zálístky. Když některý začal vypadat normálně, tak jsem rostlinu nad ním odřízla a ze zálístku vypěstovala novou rostlinu. Jen se musíte smířit s tím, že úroda bude posunutá cca o měsíc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Dandenka - (41) - 168.243 (?), 7.7.2020 16:46
Zatím rajčata kvetou, mají také malé plody, ale je to opravdu slabší. Listy se kroutí stále a nové jsou jen takové provázky. Už je na vrcholcích zaštípnu, aby více narostly a stačily dozrát. Příští rok dam pozor na zeminu. V této se naopak daří cuketám a dýním. S těmi problém není. Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika