Oleandr skvrny na listech



PavelO - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 125.152 (?)
6.6.2013 20:32
Ne popálené to není určitě, nevím co s tím zkusím fungicid a i nejaký insekticid a asi to ještě zabalím do igelitu a udělám tomu trochu skleník ať to učinkuje. S tímto se potýkám už asi 3 rok. Pavel
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
PavelO - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 125.152 (?), 23.4.2013 22:50, zobrazeno: 17569x

Dobrý den potřebuji pomoci s určením choroby, nebo škůdcem na listech oleandru, nevíte co to je?

Oleandr - skvrny na listech
Oleandr - skvrny na listech
Oleandr - skvrny na listech
Oleandr - skvrny na listech
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 23.98 (?), 10.5.2013 10:05

já bych skoro tipoval na popálení od sluníčka - nedal jste ho ven? Rostliny si po zimě v šeru musí na slunce zvykat tak, jako člověk. Pokud nedošlo ke změně stanoviště, zkusil bych nějaký fungicid.

Daník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PavelO - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 125.152 (?), 6.6.2013 20:32
Ne popálené to není určitě, nevím co s tím zkusím fungicid a i nejaký insekticid a asi to ještě zabalím do igelitu a udělám tomu trochu skleník ať to učinkuje. S tímto se potýkám už asi 3 rok. Pavel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.186 (?), 6.6.2013 23:58

Buď voda na listech + slunce = čočka = spálení sluncem, nebo houbová choroba (to je letos pravděpodobnější.

Do igelitu bych ho určitě nedávala, zapařil by se a bylo by po něm.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PavelO - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 76.46 (?), 7.6.2013 7:41

ok tak to zkusím bez igelitu, a nemáte nějaký typ kterým postřikem ho ošetřit?

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.186 (?), 13.6.2013 0:32

Někde jsem četla o Kuprikolu, možná by šel i Diskus, nevím. A čeká mne to také, zrovna dnes jsem podobné skvrny objevila na svém oleandru na zahradě. Jsou jen na polovině keře, co jde ranní slunce, na starších listech, právě vyrážející lístečky skvrny nemají. Tak také nevím, jestli to je rosa+slunce nebo houba.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 237.232 (?), 13.6.2013 6:19

Co to je přesně nevím, ale nám na to funguje Dithane.    I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.186 (?), 14.6.2013 0:59

Díky, tzn., že je to houbového původu...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.232 (?), 14.6.2013 7:47

Ještě jsem si vzpoměl, že vlastním starší vydání Metodiky ochrany zahradních plodin a tam jsem si teď nalistoval: Skvrnitost listů (Alternaria, Gloeosporium, Phyllosticta aj). Na listech se utváří skvrny žlutozelené, později šedé, šedohnědé nebo hnědé skvrny.

Ochrana: Dithane (0,2%), Merpan 50 WP (0,3%), Merpan 80 WDG (0,2%), Captan 50 WP (0,3%). Podotýkám znovu, že se jedná o starší vydání a nevím jestli uvedená přesná označení ještě existují.

Mně se osvědčil, jak jsem již uvedl, velmi dobře Dithane. Nestříkám preventivně, ale až při prvních příznacích napadení.    I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika