Dendrobium nobile - žloutne



Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 216.71 (?)
20.4.2010 8:12

Rosení vůbec není pro orchideje přirozené. Přirozená je jim vysoká vlhkost vzduchu, toť vše. A té se dá docílit mnohem efektivněji. Rosením v nízkých teplotách si zaděláte akorát na hnilobu.

Nebo jste viděl/a někde v tropech pobíhat domorodce s hadicí, jak postřikují orchideje???

Měřil/a jste konduktivitu roztoku, kterým hnojíte? Se syntetickými hnojivy musíte velmi opatrně, například Wuxal změní hodnoty vody neuvěřitelně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 18.4.2010 17:23

Možná Věrka nereagovala dříve, protože ne každý sedí denodeně u počítače.Zalévám stejně a i v stejném intervalu, někdy je i o pár dnů delší a jen občas stříknu hnojivo na list.Jinak vůbec nerosím, mezi orchidejkama mám misky s vodou a některé stojí přímo v misce na keramzitu.Rosením jsem o jedno dendrobium přišla.Přeji hezký zbytek větrné neděle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 127.235 (?), 19.4.2010 21:51

Dendrobium je epifitní rostlina, která roste přisedle na kůře stromů. V zimě je dobré umístění v chladnější místnosti okolo 16-18 stupňů.

Je proto důležité používat kůrové substráty a ne rašelinové, ve kterých se snadno přeleje. Rosit je důležité, je to pro rostlinu přirozené.  Pro výživu mě v obchodě poradili listové hnojivo Altron Silver, po kterém rostliny výborně prospívají a netrpí žádnými chorobami ani škůdci. Postřik aplikuji na všechny orchideje a i na ostatní pokojové i balkonové rostliny. Doporučuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 216.71 (?), 20.4.2010 8:12

Rosení vůbec není pro orchideje přirozené. Přirozená je jim vysoká vlhkost vzduchu, toť vše. A té se dá docílit mnohem efektivněji. Rosením v nízkých teplotách si zaděláte akorát na hnilobu.

Nebo jste viděl/a někde v tropech pobíhat domorodce s hadicí, jak postřikují orchideje???

Měřil/a jste konduktivitu roztoku, kterým hnojíte? Se syntetickými hnojivy musíte velmi opatrně, například Wuxal změní hodnoty vody neuvěřitelně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.41 (?), 20.4.2010 8:20

dendrobium bych v prvé řadě vyklepla z květináče a podívala se na kořeny, jestli nehnijí, když tak přesadit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 20.4.2010 12:48

Věrka2: Prosím, nezlobte se na mne, ale s Vašimi udávanými zkušenostmi - zdá se mi, že trochu samoúčelně útočíte. Kdo tedy pouští tu vodu v tropických deštných lesích v Amazonii, ve vysokohorských mlžných lesích v Andách a podobně. A když tam ty orchideje nezmoknou, respektive se neorosí, kdo je tam přikrývá? A viděl jsem v botanických sklenících pobíhat domorodce s hadicemi a kropit vše. Opravdu jste mne nepřesvědčila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 127.228 (?), 21.4.2010 21:43

Ti domorodci tam opravdu nepobíhají s hadicema, ale s deštníkama aby na ně nepršelo. - Rosení orchidejím opravdu nevadí. Jen kořeny nesmí být ve vodě, nebo převlhčené. proto ten kůrový substrát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 210.254 (?), 13.12.2010 18:09

Dobrý den,  také vlastním tuto orchidej. Bohužel se mi na ní kroutí nejen listy, ale i stonky. Zkuste mi prosím poradit čím to může být. Děkuji. KH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.216 (?), 13.12.2010 20:17

Zloutnou Vam listy nebo se jenom krouti? Krouti se jakoby do spiraly? Kdy to zaclo? Tomu ze se krouti stonky nerozumim; myslite tim, ze se ohybaji jakoby dolu? Pokud ano, to je normalni, takto Den. nobile rostou a na podzim/zacatkem zimy by listy mely sezloutnout listy a spadnout. Otazka je, jak dlouho ho mate a jestli Vam predtim kvetl a mel listy na tom samem stvolu kde kvetl?

Den. nobile ma specielni pozadavky tak od rijna, jinak nepokvete. Jmeno nevite? Nepisete, kde ho mate a jak ho pestujete, takze je tezke poradit zmenu? Myslim, ze byste mel(a) zacit novou diskuzi pod 'Orchideje', neb to asi choroba neni, spise styl pestovani, i kdyz choroba naprosto vyloucena neni.  Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 22.4.2010 13:33

Ing. Jiří Zákrejs, CSc.: Orchidey, Príroda, Bratislava 1980. Doproučuje D. nobile do bytů s ú.t. a pěstování takto: "V době vegetace vyžaduje dostatek vláhy a v uvedených podmínkách je třeba listy občas rosit. V období, kdy se místo obvyklého párového listu vytvoří jen jeden list, je růst ukončený a začíná období vegetačního klidu. V této době přeneseme rostlinu do chladnější místnosti a zde ji téměř bez zalévání necháme až do nasazení puků. Když jsou květné základy dostatečně vyvinuté, přeneseme rostlinu zpět do tepla a vydatně zaléváme. S přemístěním do teplé místnosti zásadně nespěcháme, protože pokud ji přenesem předčasně, namísto puků vyrosotou na pahlízách vegetativní výhonky. Někdy se stává, že v období klidu pahlízy shodí část listů, nebo listy žloutnou. To neznamená, že jsme rostlinu poškodili, je to přirozený jev. Denrobium přesazujem až za několik let do epifytních substrátů. Důležité je při přesazení substrát řádně přitlačit."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 51.196 (?), 15.5.2010 21:51

Ahoj, také jsem si koupila dendrobijku a po pár dnech jí také začali žloutnou listy, tak jsem jí vyndala z květináče oklepala hlínu s zjistila jsem že má kořeny obaleny pilinami a to jí nesvědčí, přesadila jsem jí do toho samého květináče do hlíny na orchideje a asi po měsíci se vzpamatovala.Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika