Aprílová hádanka pro pokročilé entomology



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.74 (?) 
26.5.2019 6:34
Konvalinka: myslím že Váš tip je správny. Hádam to potvrdí aj expert na motýle pán Mimmo. Na fotke detail krídla uvedeného druhu. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 30.232 (?), 26.5.2019 9:43

Ano, je to tak. Mě na tom udivuje jak tak veliký motýl vyleze nepatrným otvorem ventilu v kokonu. Křídla roztáhne až potom. Trvá to asi hodinu.  Samička, která má kokon dole na stromě, vyleze z kokonu a večer začne vábit. Samci přiletí za feromonem i ze vzdálenosti 10 km, ale pokud je některý blíže, má obvykle přednost. Samec silně zatřepe křídly a uvolní tím své feromonové šupinky, kterým zase neodolá samička a ochotně se spojí. Tím vábení dalších partnerů končí. Zůstanou tak až do dalšího večera, kdy se samec oddělí a odletí za další samičkou. Oplodněná samička už létá docela dobře. Zvláště když naklade část vajíček na nejbližší meruňku, ořešák, slivoň apod. Tito motýli nic nežerou ani nepijí. Po 10-14 dnech uhynou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 26.5.2019 13:51

Děkuju pánovélaugh Křídlama mu (jí?),,zatřepal" dostatečně bráchacheeky A Mimmo, jakové vy tam vlastně máte teď počasí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 30.232 (?), 26.5.2019 15:27

Pokud máte na mysli počasí v S. Bulharsku, je tam o něco vyšší teplota než u vás (příští týden do 32º)  a zdaleka ne tak vlhko. Den je tam o 41 minut kratší, ale slunce víc pálí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 26.5.2019 17:17

laughvyčerpávající odpověď, děkujuwink Uf, tak to tam máte už vedrofrown U nás včera na sluníčku 28st a mě už bylo na nic. Jsem asi jediný člověk v republice, který se těšil z těch chladných dní. Včera už mi nebylo moc do skoku, v horku se sotva ploužímno ještě tak do těch 25st...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika